Skocz do zawartości

Zmiana amplitunera z Onkyo tx-sr606 na nowy do 3500zł


Grzegorz M

Recommended Posts

Witam

Po 12 latach spalił mi się amplituner Onkyo Tx sr 606 który grał z kolumnami Jamo S606 + sub 200

Proszę o pomoc w wyborze nowego amplitunera budżet do 3500zł  kolumny  będą te co mam nie chce ponosić dodatkowych kosztów .A z starego zestawu byłem bardzo zadowolony wiec nowy amplituner  po 12 latach na pewno jeszcze ten efekt  dźwiękowy poprawi na moich jamo  i będzie jeszcze lepiej. Amplituner użytkowany będzie do oglądania  filmów  i słuchania muzyki .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz przeznaczyć 3,5 tysiąca na nowe kolumny to lepiej zostaw stare Jamo bo nie poprawisz sobie dźwięku, takie kolumny jak Heco Aurora, Klipsch, czy Q Acoustics będą kosztowały powyżej 4 tysięcy, mówię tu o cenie zestawowej. Co do amplitunera to zdecydowanie Denon AVR-X2700, ale trudno go zdobyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam Panowie

Amplituner denon 2700 już w domu podpięty wstępne ustawienia zrobione i tu pojawia się pierwsza przeszkoda po  kalibracji głosników  jamo 606 za pomocą  mikrofonu w zestawie.

W trakcie kalibracji pokazuje że przednie fronty maja odwrotnie podłączone przewody co po sprawdzeniu wykluczyłem  i doczytałem na forum ze te kolumny tak maja tylko czy to mam tak zostawić ze przepiać przewody na odwrót ? tylko czy ten zabieg nie spali amplitunera czy kolumny ?

Drugi problem to kalibracja sub200 tez firmy jamo  mikrofon pokazuje bledną odległość głośnika  i wycina sub na -12 .

Sub jest obok kolumny frontowej której odległość po pomiarze pokazuje 4,10m  a sub pokazuje 7,8m .

Robiłem już kilkukrotnie kalibracje i jak daje głośność sub na polowe jak  instrukcja każe to wymiar jest przekłamany, jak dam głośność  na godz 9   to tez przekłamuje tylko ze w drugą stronę i pokazuje ze 1,8m i wycina suba na -7

Czy ktoś może doradzić jak rozwiązać

problem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...