Skocz do zawartości

HDMI Exctactor (??)


Mateusz Kuziora

Recommended Posts

Czy istnieje urządzenie, który potrafiłoby po podłączeniu go do portu HDMI3 (eARC) w telewizorze, "wyciągnąć" dźwięk Atmos i przesłać go do amplitunera, na inny HMDI niż HDMI out? Mój amp ma tylko jedno wyjście hdmi, do którego mam podłączony rzutnik. W tej chwili telewizor spięty jest z ampem poprzez s/pdif, więc dźwięk jest "tylko" DD 5.1 (nawet nie DD+ ) 

Chyba że są inne pomysły o których nie pomyślałem? W tej chwili, do ampa po hdmi mam wpięte: blu-ray, Android TV MI stick, dekoder dvb-t, po s/pdif telewizor. Na wyjściu podłączony rzutnik. Żeby z Netflixa osiągnąć Atmos`a z TV, muszę przepinać hdmi out, co niezbyt mi pasuje ;) . 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mateusz Kuziora napisał:

potrafiłoby po podłączeniu go do portu HDMI3 (eARC) w telewizorze, "wyciągnąć" dźwięk Atmos i przesłać go do amplitunera, na inny HMDI niż HDMI out?

dźwięk do amplitunera musisz przesłać na HDMI IN (wejście) HDMI OUT to wyjście z amplitunera. Chyba że masz na myśli gniazdo tzw. HDMI MAIN (IN/OUT) pod które podłączasz eARC/ARC. Ile masz wejść (IN) w amplitunerze? Jaki to amplituner?

Nie powinno być problemu żeby Dolby Atmos przesyłać po SPDIF lub OPTICAL - jaki TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek72 napisał:

dźwięk do amplitunera musisz przesłać na HDMI IN (wejście) HDMI OUT to wyjście z amplitunera. Chyba że masz na myśli gniazdo tzw. HDMI MAIN (IN/OUT) pod które podłączasz eARC/ARC. Ile masz wejść (IN) w amplitunerze? Jaki to amplituner?

Nie powinno być problemu żeby Dolby Atmos przesyłać po SPDIF lub OPTICAL - jaki TV?

Niestety jest problem, gdyż łącze optyczne (Optical) jaki i elektryczne (Coaxial) przesyłą tylko podstawowy sygnał DD lub DTS. A Dolby Atmos wymaga co najmniej DD+.

HDMI out przy amplitunerze z ARC/eARC jest dwukierunkowe. To właśnie przez nie płynie dźwięk z TV do Amplitunera (przy wykorzystaniu ARC/eARC oczywiście)

Natomiast , sam pomysł ( i jego pytanie) kolegi Mateusza dotyczące wyciągniecia Dolbt Atmos z wyjścia eARC wydaje się być ciekawy. Tylko , czy na rynku istnieją takie rozwiązania?

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Iron napisał:

Niestety jest problem, gdyż łącze optyczne (Optical) jaki i elektryczne (Coaxial) przesyłą tylko podstawowy sygnał DD lub DTS

Faktycznie, mój błąd, za mała przepustowość. Przy jednym wyjściu (HDMI OUT lub MAIN OUT - różnie to nazywają, ale jest dwukierunkowe jeżeli obsługuje ARC/eARC) faktycznie jest problem, tym bardziej że masz tam teraz projektor. Na znanym portalu są splittery i switch-e HDMI, tylko czy to zadziała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...