Skocz do zawartości

Naprawa Philips 685


Mateusz Paw

Recommended Posts

Witajcie Państwo.
Mam problem z gramofonem... Posiadam philips 685 z wkładka philips 400. Kupiłem nową igłę bo stara była złamana ale po włączeniu nie gra. Sprawdziłem wkładkę omomierzem i na. Jednym kanale ma 850ohm a na drugim 880ohm. Wg serwisowi. Powinno być 950ohm. Sprawdziłem przejścia przewodów i jest ok a gramofon nie gra... Jakieś pomysły?

20211010_170302.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...
Gość IsabellSchwarz

Muszę też naprawić moje urządzenie. Kiedy pióro uderza w płytę, w ogóle nie słychać dźwięku. A ja lubiłem włączać muzykę i grać w gry online. Niedawno otrzymałem też darmowe pieniądze za rejestrację i byłem w bardzo dobrym nastroju, ale zdenerwowałem się, gdy dowiedziałem się, że mój Philips jest zepsuty. Gdzie mogę go naprawić w Łodzi?

818f25a54552b9985bb306575712

Edytowano przez IsabellSchwarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FromBorg napisał:

Fajnie by było poznać prawdziwe koszty naprawy takich staroci na obecna chwile. Niejeden wkręcony w vintage, mógłby po tym otrzeźwiec

Średnie koszty przeglądu , regulacji , ustawienia obrotów , wymiany paska / tutaj w zależności od dostępności/ to od 70 do 200 zł.

A jakie są koszty naprawy pogwarancyjnej / 2 lata szybko mija :) / nowych klocków , masz jakieś dane ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Średnie koszty przeglądu , regulacji , ustawienia obrotów , wymiany paska / tutaj w zależności od dostępności/ to od 70 do 200 zł.

A jakie są koszty naprawy pogwarancyjnej / 2 lata szybko mija :) / nowych klocków , masz jakieś dane ?

Zakaldasz, ze po dwoch latach cos sie zepsuje? Nie sadze. Za to w starociu zawsze cos bedzie sie walic i ciagnac koszty na niebotyczne poziomy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Nieee , skądże , nowe jest wieczne ! :) 

Odpuśćmy , nie ma sensu.

Nic nie jest wieczne, ale i nie ma sensu wmawianie ludziom, ze kilkudziesiecioletni zlom to objawienie. W koncu wszyssyko trafi na smietnik, z tym ze "vintage" kilkadziesiat lat wczesniej niz cos nowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, FromBorg napisał:

W koncu wszyssyko trafi na smietnik, z tym ze "vintage" kilkadziesiat lat wczesniej niz cos nowego. 

Niekoniecznie :) Moje gramofony z lat 70-tych oraz kompakty z lat 80 - tych przeżyły już sporo klocków wyprodukowanych po 2000 roku. Obserwuje zmiany wśród znajomych :) 

Ale jasne , ze nie można generalizować. Tak samo można zajeździć nowy klocek jak i stary , użytkowanie również ma znaczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ponad 30 letnia Wega po rewitalizacji, serwisie wygląda jak nowa że sklepu. :)))

Gra już kilka lat!! :))))

PS. Kiedyś moja znajoma, jak pierwszy raz zobaczyła u nas gramofon, myślała, że nowy!! 🤭. Nie chciała uwierzyć, że to taka staroć.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 28.05.2022 o 12:35, tomek4446 napisał:

Hi-Fi Market. Komis audio , Piotrkowska 204, 90-001 Łódź , tel: 42 636 66 12

Witajcie, wybaczcie, że się wcinam. Trafiłem tu przez przypadek i widzę, że został polecony serwis, do którego zamierzałem się wybrać. Wiesz może coś więcej, miałeś może styczność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Pajto02 napisał:

Wiesz może coś więcej, miałeś może styczność?

Miałem , przez jakieś 28 lat , bo tyle czasu tam łażę :) Piotr / właściciel/ dokonuje drobnych napraw , poważniejsze zleca. Jak byś pytał o gwarancję dobrego serwisu, to jeszcze kilka lat temu bym Ci ją dał bez problemu. Teraz to już bywa różnie , taka jest prawda. Ale warto spróbować , przynajmniej masz 100% pewność uczciwości ze strony właściciela.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Miałem , przez jakieś 28 lat , bo tyle czasu tam łażę :) Piotr / właściciel/ dokonuje drobnych napraw , poważniejsze zleca. Jak byś pytał o gwarancję dobrego serwisu, to jeszcze kilka lat temu bym Ci ją dał bez problemu. Teraz to już bywa różnie , taka jest prawda. Ale warto spróbować , przynajmniej masz 100% pewność uczciwości ze strony właściciela.

Kurczę, a właśnie taką gwarancja by mi się przydała, do tej pory nigdy nie musiałem nic serwisować i nawet nie mam oglądu, gdzie spokojnie mogę powierzyć sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pajto02 napisał:

Kurczę, a właśnie taką gwarancja by mi się przydała

Dawnych serwisantów znałem , i mógłbym za nich ręczyć. Byli to ludzie na emeryturze którzy dłubali sprawdzając każdy element , bo mieli czas i nie było to ich główne źródło utrzymania. Teraz by serwis opłacił lokal , pracowników , ZUS itd. musi być "przemiał " i z jakością jest różnie. W Łodzi masz jeszcze OTJ na Więckowskiego 32 , naprawiałem tam CD i i było ok. ale znam też negatywne opinie. Kolejny to Retrospekcja Vintage na Srebrzyńskiej 83/39, naprawiałem tam Yamahę CX-1000 , zrobili bardzo dobrze ale uprzedzam tanio nie będzie.

A co masz do naprawy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pajto02 napisał:

Prawdopodobnie padł czujnik krańcowy w mechanizmie napędu w Xindaku C-06

W tym przypadku zwróciłbym się do OTJ . Serwisują sprzęt dla Best Audio , więc mają do czynienia z nowszymi konstrukcjami. A co z serwisem producenta o ile takowy istnieje ? Próbowałeś się dowiedzieć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

 A co z serwisem producenta o ile takowy istnieje ? Próbowałeś się dowiedzieć ?

Dość rzadki sprzęt, do tego od lat już nieprodukowany, jedynym dystrybutorem w Polsce był chyba Polpak a serwisu jako takiego w Polsce nie ma, więc bez szans. Postaram się skontaktować i zapytać, jak to widzą w tych serwisach w Łodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pajto02 napisał:

zapytać, jak to widzą w tych serwisach w Łodzi.

Już dawno skończyła się era serwisów fabrycznych obecnie dystrybutorzy podpisują umowy z normalnymi punktami serwisowymi. Top HI FI chyba też korzysta z OTJ. Możesz spróbować. Znam właściciela i wiem , że podejmował się napraw cholernie drogich klocków , ma o tym pojęcie ale jak wyjdzie życie pokaże :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...