Skocz do zawartości

Buchardt 400s vs 300 MKII


Expat

Recommended Posts

Będę niedługo przenosił swoje graty do mniejszego pomieszczenia ( ok 15m2), w związku z czym czeka mnie wymiana podłogówek na podstawki. Interesują mnie tylko nowe kolumny i chcę iść trochę pod prąd, wybierająć coś innego niż MA, Tannoy, Kef, B&W, Dali itd...czyli klasyki które polecane są w niemal każdym tego typu temacie. Budżet to max 7-8 tys za parę. No i wpadły mi w oko wspomniane w temacie Buchardt'y, które zbierają bardzo dobre recenzje a jednak tu na forum o nich cicho. Ostatecznego wyboru i tak dokonam po odsłuchu ( o ile sklep zgodzi się na wypożyczenie ), ale chcialbym zasięgnąć opinii kogoś, kto zna te kolumny,. Czy w ogóle warto iść w tym kierunku?. Czy warto dopłacać do 400s ?. Odniesienie ich brzmienia do tego jak gra KEF Q750 będzie mile widziane. Wzmacniacz to Roksan K3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mierzę się z podobnym dylematem, i to też w zestawie z K3.  @Q21 chyba najwięcej będzie mogło powiedzieć w temacie tych kolumn, mają w outlecie w dobrej cenie 300tki, tyle że czarne: https://www.q21.pl/buchardt-audio-s300-mkii-czarny-outlet.html Osobiście nie słuchałem jeszcze żadnego z modeli, ale też się zastanawiam nad 400 i pewnie w końcu posłucham. 

Ale też, przez testy kolegi @Kraft zainteresowałem się rodzimą produkcją.  Obecnie mam gliwickie Audiowave 141, przyznam, jest pod dużym wrażeniem, mimo filigranowych rozmiarów. Następne będą Yb audio. Jest jeszcze BMN z Bydgoszczy, Studio 16 Hertz z Tychów, Audio Academy z Łodzi... pewnie coś jeszcze koledzy mogą podrzucić z ciekawych propozycji. 

Słuchałem też Impuls audio Norte - ale zupełnie nie podeszły, a chyba więcej podstawek nie mają obecnie w ofercie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy @Expat i @prezes83. Nie słuchałem co prawda buchardtów, ale przez dość długi czas "korespondowałem" na sąsiednim forum z kolegą, który je kupił. I on był nimi zachwycony. A ja z jego opisów zrozumiałem, że to taka ciemniejsza, bardziej basowa, z mniej rozdzielczą górą, wersja dynaudio excite x18. W sumie podobne wnioski nasuwają się po przeczytaniu recenzji tych kolumn w ostatnim numerze miesięcznika "Audio".

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wszystkie inne rodzaje kolumn i Buchardt nie będzie się podobać wszystkim, to samo tyczy się kolumn Elac, Monitor Audio, czy innych produktów. Jak coś jest do wszystkiego to naprawdę jest do niczego. Rozmowy o dźwięku przypominają trochę rozmowy o smaku. Wiem wszyscy z forum chcą się dowiedzieć czy to dobry produkt a może nie? Myślę że większość producentów stara się wyprodukować taki produkt, który trafi w pewne gusta i znajdzie swoich odbiorców, oczywiście nie wszystkich, dlatego mamy tak ogromny wybór, różne brzmienia, smaki dla każdego coś dobrego. Monitory Buchardta oferują wysokiej jakości brzmienie a ich dynamika jest ponad przeciętna i niejednokrotnie mogłyby konkurować z kolumnami podłogowymi. Oczywiście proponowałbym odsłuch i porównanie z innymi monitorami to najlepsze co możemy zrobić przed dokonaniem wyboru.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...