Skocz do zawartości

Teufel Cinebar Ultima czy Pro Audio a26 (soundbar vs głośniki aktywne do 3000 zł)


Ursusso

Recommended Posts

Dzień  dobry. Utknąłem z dylematem jak w tytule. Szukam audio do pokoju dziennego ok 16 m kw., pod wiszący tv. Teraz używam moje wysłużone piętnastoletnie Microlaby Solo 6c (na leżąco), które muzycznie może i odpowiadają moim potrzebom, ale w filmach gubią ścieżki dialogowe, przez co notorycznie muszę ściszać przy głośniejszych scenach. Moją uwagę zwróciły jednocześnie oba wymienione w tytule modele, również ze względu na recenzje, ale też rozmiary (a26 zmieściłyby się na stojąco pod tv). Jakie jest Wasze zdanie co do uniwersalności obu sprzętów ? Zaznaczam, że cudów Teufla z odbijaniem dźwięku nie biorę pod uwagę z uwagi na nieregularne otoczenie meblowe. 

Edytowano przez Ursusso
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ursusso changed the title to Teufel Cinebar Ultima czy Pro Audio a26 (soundbar vs głośniki aktywne do 3000 zł)

Cześć,

Dnia 12.10.2021 o 10:54, Ursusso napisał:

Jakie jest Wasze zdanie co do uniwersalności obu sprzętów ?

Moim zdaniem w tym przedziale cenowym można zdecydowanie lepiej zachowując przy tym mały gabaryt.

Zerknij na wspomniany już SMSL ale model AD18 (z bluetooth) + jakieś kolumny podstawkowe ( Heco Aurora 300, Magnat Signature 503 lub Kef Q350 )

Zachowasz minimalizm ale z wyższą jakością dźwięku.

Piotr

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kupiłem a26... i chyba je oddam. Pasują idealnie rozmiarowo i wyglądowo, ale nie grają mocno lepiej od moich wysłużonych solo6c. Mają za to dwie denerwujące cechy - wysoki poziom głośności na najniższym słyszalnym vol i szum wydobywający się z głośników nawet przy braku dźwięku. Nie tego się spodziewałem. Może to kwestia rozegrania, dzisiaj jeszcze je poprobuję. W każdym razie zastanawiam się, co z tymi kef q350. Wysokie, więc musiałyby leżeć (czy to wpływa na ich granie?). No i wzmacniacz. Chciałbym, żeby można go było podłączyć zwrotnym HDMI do telewizora, a polecone modele tego gniazda nie mają. Mały gabaryt też jest porządny, podobnie jak głośników (może jest coś pasywnego godnego polecenia w rozmiarowce a26?). Byłbym wdzięczny za poradę, upgrade sprzętu ma być odczuwalny w filmie i muzyce, a te a26 efektu wow póki co nie wywołały.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, S4Home napisał:

 jak oceniasz ich bas

"Dawka" basu jest dla mnie wystarczająca, na pewno nie ciągnie mnie do osobnego subwoofera. Niezbyt dudniący, co mnie zawsze drażniło w niektórych zestawach (w solo6c ładnie dopełniał, nie dominował). Dzisiaj jeszcze zrobię porządny test z podłączonymi równolegle na jacku microlabami, odpalę trochę klasyki, metalu i synthpopu na większych glosnosciach i ocenię jeszcze raz. Tylko ten szum...w cichych scenach filmowych jakby deszcz padał. Co do rozmiarow, a26 wchodzą na styk (stojąc), to ich duży walor bo jest porządek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch porównawczy wypadł dla a26 niekorzystnie. Za dużo góry, za mało środka, bas nie tak kulturalny jak w solo6c. Wygrywają z microlabami wszystkim...poza brzemieniem o_O No i szum w idlu jednak na dłuższą metę nie do zaakceptowania (dla mnie). Wracają do sklepu.

Zależy mi na wygodzie HDMI arc i małym rozmiarze. Teraz zainteresowałem się klipschami the fives i soundbarem od bluesound (zwiększam budżet). Ideałem byłoby wziąć i oba porównać symultanicznie. Poszukiwania trwają, ale jakoś mam jeszcze więcej uznania dla moich microlabow - klamoty, ale grają nie bawiąc się w niepotrzebne wirelessowe cuda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...