Skocz do zawartości

Amplituner do kolumn on-wall


Tomasbadynski

Recommended Posts

Witam. Szukam pomocy. 

Planuję zakup zestawu 5.1 z kolumnami płaskimi typu Heco Ambient, Dynavoice Magic lub Dali Oberon OnWall, Canton. Subwoofer w obudowie zamkniętej 12 cali. 

Teraz pytania dwa:

1. Czy w przypadku kolumn naściennych lepiej wybrać amplituner Denon jako cieplejszy czy Yamaha też dobrze zagra? Chodzi mi szczególnie o stereo. Czy niespecjalnie będzie różnica? 

2. Czy z takimi kolumnami naściennymi będzie odczuwalna różnica w stereo między różnymi modelami np. Yamaha seria 4 lub 6, Denon seria 1 lub 2. Warto dopłacić czy nie? 

Jestem prostym słuchaczem. Zdecydowanie częściej będę oglądał filmy, ale też bym nie chciał kartonowego brzmienia muzyki. Salon ok. 30m2 z kuchnią. Amplitunery biorę pod uwagę nowe i używane. 

To moje pierwsze kino. 

Czytałem, że warto wybrać Denon ze względu na cieplejsze brzmienie. Yamaha może być ryzykowna - "może jazgotać". 

Co Wy na to? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomasbadynski napisał:

Chodzi mi szczególnie o stereo.

 

10 minut temu, Tomasbadynski napisał:

będzie odczuwalna różnica w stereo między różnymi modelami

 

10 minut temu, Tomasbadynski napisał:

Zdecydowanie częściej będę oglądał filmy, ale też bym nie chciał kartonowego brzmienia muzyki.

Jakoś dziwnie te dwa pierwsze wpisy , punkty kłócą się z tym trzecim :) Ale nie przejmuj się , nie jesteś pierwszy który kupując KD pyta o stereo :) 

Masz jakiś rzut , rysunek pomieszczenia ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Wiem, że stereo będzie słabe. Chodzi mi tylko o to czy któryś z Amplitunerów Denon lub Yamaha da coś więcej w tym przypadku. Czy warto brać wyższy model czy jednak brać co taniej, bo na jedno wyjdzie. Nie potrzebuję innych funkcji np. pre-out czy innych. 

Dołączam rysunek (taki jak dałem radę na szybko). Zielony kolumny, czerwony tv, kanapa na pomarańczowo.

PS. Na pewno biorę kino domowe, na pewno nie chcę wzmacniacza i samego stereo. 

Screenshot_20211012_223252_com.google.android.apps.docs.editors.sheets~2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Denon, czy Marantz, czy Yamaha, czy Onkyo... Nie ma czegoś takiego jak dopasowanie same w sobie ogólnie do głośników On Wall. Amplituner/wzmacniacz dobiera się raczej biorąc pod uwagę przymiotniki konkretnych modeli kolumn. Naścienne potrafią solidnie i fajnie zagrać nawet w stereo, ale muszą być uzupełnione dobrym subem, nad nim zdecydowanie bym się skupił. Ponadto nie sugerował bym się opcją że wystarczy słabszy model amplitunera, jak Cię stać to bierz wyższy model, bez dwóch zdań. W segmencie budżetowych sprzętów różnice jakościowe są najbardziej odczuwalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostaniesz przy takich kolumnach to tutaj dokładanie do wyższego modelu faktycznie nie na większego sensu.

Co do samego wyboru denon , Yamaha.

To zależy od kolumn. Ehh tak się mówiło kiedyś. Teraz od dostępności.

Yamahy może nie być do końca roku

Denona nie wiadomo

Mamy na stanie x1600 możemy ci wycenić z kolumnami.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2021 o 22:07, Tomasbadynski napisał:

1. Czy w przypadku kolumn naściennych lepiej wybrać amplituner Denon jako cieplejszy czy Yamaha też dobrze zagra? Chodzi mi szczególnie o stereo. Czy niespecjalnie będzie różnica? 

2. Czy z takimi kolumnami naściennymi będzie odczuwalna różnica w stereo między różnymi modelami np. Yamaha seria 4 lub 6, Denon seria 1 lub 2. Warto dopłacić czy nie? 

Nie ma to znaczenia jaki wybierzesz. Kieruj się tym co jest dostępne (albo co znajdziesz) i jego ceną/wyposażeniem względem swoim preferencji.

Czy warto dopłacać do amplitunera z wyższej serii? Warto pod warunkiem, że bierzesz pod uwagę w przyszłości zmianę zestawu i postawienie kolumn na podłodze. 

Najlepiej podjedź gdzieś i posłuchaj. Uświadomi Ci to co potrafią systemy "on-wall" a czego im brakuje.

Tym bardziej, że to Twój pierwszy zestaw.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. 

Mam prośbę o podpowiedź. Mam do wyboru dwa amplitunery z pewnego źródła w podobnej cenie. Który z nich będzie lepszy i dlaczego? 

1. Denon AVR-X1300W

2. Marantz NR1607

Kolumny Dynavoice Magic LCR-4 + Dynavoice Magic FX-4 + Subwoofer Dynavoice Challenger Sub 12. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość półki to 25cm.

Kolumny są raczej nieduże i chyba nie jakoś super mocne (nie będę zmieniał na podłogowe).

Czy w tym przypadku lepszy nie będzie amplituner slim, czyli Marantz? 

Więcej miejsca na wentylację amplitunera, a i mocy w układzie 5.1 chyba też powinno starczyć. 

Dobrze rozumuję? Czy jednak lepiej zainwestować w pełnowymiarowe urządzenie? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełnowymiarowy zdecydowanie będzie lepszą opcją. O ile elektronikę można upakować w niewielkiej przestrzeni, tak sekcja zasilania z transformatorem na czele musi (w tej klasie zasilania oczywiście) mieć swoje gabaryty. W slimach masz moc i jakość dźwięku z reguły dość mocno ograniczoną w stosunku do pełnowymiarowych braci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tomasbadynski napisał:

Czy w tym przypadku lepszy nie będzie amplituner slim, czyli Marantz? 

Niby tak. ale pomyśl że ktoś go wybrał z tego samego powodu co Ty. Zatem on może być już przegrzany mocno.

10 godzin temu, Butler napisał:

Pełnowymiarowy zdecydowanie będzie lepszą opcją.

Zgadzam się.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...