Skocz do zawartości

Dali Oberon 9 + emotiva razy 2 i inne


Dynas

Recommended Posts

Cześć.

Właściwie w tym temacie chciałbym się podzielić doświadczeniami i odczuciami z nowych odsłuchów. Jakiś czas temu miałem w domu Oberony 9  z CXA61.  Musiałem je póki co oddać, bo żona nie mogła ich przeboleć w salonie ale wiedziałem, że nie jest to jeszcze ostatnie słowo w tym temacie i muszę coś wykombinować. Teraz, gdy udało mi się przekonać małżonkę, a właściwie powiedziała "i tak zrobisz po swojemu" , to wróciłem do tematu. Wiele głosów wokół mówiło mi, że CXA61 jest za słaby do dziewiątek. Ja tam nie czułem jakiś słabości, może ciut mało basu przy niższej głośności. Fakt, kolumny te raczej efektywność prądową mają słabą i potrzebują dużo papu. Pierwsze co zrobiłem to test z CXA81. Tutaj już różnica była całkiem spora, ale największą jaką odczułem to bardziej równe granie, gdzie 61 trochę jakby środek uwypuklał. Następnie już z samej ciekawości i możliwości wpadły do tego wzmaka monitory 500 silver, które jakoś mi kompletnie nie podeszły. Wydawało mi się, że są do bólu poprawne i równe ale nic się nie dzieje. Na koniec Klipsch rp-8000f, te faktycznie są efekciarskie, bas bardzo szybko się pojawia, miałem wrażenie, że schodzi aż do piekła i nawet czułem jakby ciśnienie w pokoju rosło. Nie przeszkadzała mi o dziwo w nich góra, ale gwoździem do trumny był kompletny brak średnicy, niektórych dźwięków nawet z muzyki heavy metalowej czy metalcore nie mogłem usłyszeć. Na pewno mogą się podobać, a na pewno napędzą każdą imprezkę, szczególnie, że pewnie i stary ampli "seby" je odpowiednio napędzi. 

Wracają Oberony

Następnie Pan zaproponował mi, że zastąpi CXA81 preampem z DAC emotiva TA-100 + końcówka mocy emotiva  basx a2. Całość od początku szła z Tidala przez bluesound node 2i. Miałem mieszane uczucia co do tej firmy, jakoś nie widuje się tego zbyt wiele. Patrzę na opis i niby 250W na kanał (oberony 9 są 4 Ohmowe) to myślę, to będzie targało memrbany ale ok, co mi szkodzi. Włączam utwór pierwszy, drugi, trzeci... Mam wrażenie, że słucham czegoś klasę lub parę klas wyżej. Dźwięk w każdym utworze, niezależnie od rodzaju muzyki jest jakiś taki dobrze wypełniony, słyszę więcej barw. Nie ma już tylko basu, sopranu i środka, tylko mnóstwo dźwięku pomiędzy, a to jak on podaje wokale i ogólnie średnicę....dla mnie poezja. Stopa w utworach metalcore, która bardzo szybko napierdziela, to teraz jest bardzo fajnie zaakcentowana, daje niezłego kopa. Teraz nie musisz znać utworu, żeby wiedzieć, że ona tam jest, tylko nawet ktoś kto pierwszy raz słucha to od razu ją dostrzeże. 

Nie wiem czy ze mną jest coś nie tak, czy o co chodzi ale dziwię się, że ten sprzęt jest tak mało popularny i mało polecany na tym forum. Mam się czego obawiać? Są jakieś problemy z realizacją gwarancji albo coś?

P.S udało się kupić rocznego bluesounda node 2i za 1800 zł :) , yamaszka wxad-10 idzie na sell.

Edytowano przez Dynas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Fajnie że podzieliłes się z nami swoją opinią i doświadczeniami. 

Ale ten sprzęt wcale nie jest mało popularny. 

Jest polecany przez kolegów ale ja kilkukrotnie wrzuciłem go w swoich postach. 

To dzielonka. Teraz to po prostu jest mniej popularne rozwiązanie. Głównie z powodu ? Kobiet? Cen? Nie wiem. 

Emotiva faktycznie spasowała ci do tych kolumn.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dynas napisał:

Następnie Pan zaproponował mi, że zastąpi CXA81 preampem z DAC emotiva TA-100 + końcówka mocy emotiva  basx a2. Całość od początku szła z Tidala przez bluesound node 2i. Miałem mieszane uczucia co do tej firmy, jakoś nie widuje się tego zbyt wiele. Patrzę na opis i niby 250W na kanał (oberony 9 są 4 Ohmowe) to myślę, to będzie targało memrbany ale ok, co mi szkodzi.

To nie tak, że im więcej mocy we wzmacniaczu to wydmuchasz membrany, a jest dokładnie na odwrót. Lepiej wysteruje kolumny i dźwięk jest po prostu czystszy, a jeśli chodzi o sam bas, to patrz jeszcze na taką wartość jak współczynnik tłumienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotiva jest ogólnie bardziej popularna w USA. Bardzo fajne sprzęty. A2 to nowa końcówka, nie słyszałem jej ale wprowadzili kilka fajnych usprawnień, z recenzji wynika,że to lekko lepsza wersja poprzednika czyli A300. Wyszło też nowe wersja PRE PT1 ale też jeszcze nigdzie nie widziałem go do kupienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lysyrafal napisał:

To nie tak, że im więcej mocy we wzmacniaczu to wydmuchasz membrany, a jest dokładnie na odwrót. Lepiej wysteruje kolumny i dźwięk jest po prostu czystszy, a jeśli chodzi o sam bas, to patrz jeszcze na taką wartość jak współczynnik tłumienia.

Małe sprostowanie, oczywiście można wydmuchać membrany, natomiast trzeba by podpiąć do dali Oberon 9 coś naprawdę mocnego. Prędzej słabym piecem spali się głośniki odpowiedzialne za wysokie, także mocy nigdy za wiele we wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Były-Forumowicz napisał:

Patrząc na cenę tych dwóch urządzeń jak i ich konstrukcję nie dziwię się że R-28 zagrało lepiej.

Na pewno nie są to urządzenia które można porównywać 🙂

Tak masz rację, ale chodzi mi bardziej i to, że jeżeli klient będzie na odsłuchu i dostanie taki zestaw(a300/a2 oraz taki pt100) to może się tym niepotrzebnie zrazić a byłoby to bardzo krzywdzące dla tych końcówek, bo grają naprawdę dobrze. No ale też nie ma co się oszukiwać, w tym urządzeniu jest dac tuner FM i jeszcze pre za taką śmieszna cenę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...