Skocz do zawartości

Jaki streamer do Denon pma-800ne + Dali Ikon 6


shiloh

Recommended Posts

Cześć,

Posiadam wzmacniacz Denon PMA-800ne oraz kolumny Dali Ikon 6. Chciałbym dokupić do tego jakiś fajny streamer, który nie zabije mojego budżetu (wiem, że jest Denon dnp-800ne ale nie jestem przekonany czy wydawanie 2200 zł da mi jakość jakiej nie znajdę w tańszym streamerze). Streamer mogę podłączyć kablem optycznym lub do złącza network (które z tego co rozumiem, może działać również anologowo).

Czy możecie doradzić mi jakiś streamer, który będzie dobrze współpracował z moim sprzętem?

Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Bez dwóch zdań, musisz sprawdzić odświeżony model Bluesounda NODE. Jest, zmodyfikowaną wersją swojego poprzednika. To urządzenie jest maksymalnie wyposażone, jako streamer.

Mógłbyś podjechać, do jednego z naszych salonów Tophifi na prezentację, skąd jesteś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, shiloh napisał:

nie jestem przekonany czy wydawanie 2200 zł da mi jakość jakiej nie znajdę w tańszym streamerze

 

8 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Bluesounda NODE

Tu został zaproponowany nawet droższy model odtwarzacza sieciowego.

Faktycznie dobry model ale moim zdaniem przesadzony względem także Twojego wzmacniacza. Ikony masz w wersji 1 czy 2? One potrafią zagrac lepiej na innym wzmacniaczu.

Zatem wybierz faktycznie coś tańszego jak malina, albo gotowy produkt Yamaha WXAD 10. A po prostu z czasem zbieraj na inny wzmak

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denon DNP-800NE jest skrojony pod wzmacniasz, który posiadasz i oczywiście możesz kombinować z Yamahą WXAD10, czy tym podobnym sprzętem, ale nie wiem czy to dobre myślenie. Jeśli bierzesz pod uwagę wymianę wzmacniacza na lepszy to kupienie taniego odtwarzacza w ogóle jest bez sensu, ponieważ jego jakość będzie słabym ogniwem przy lepszym wzmacniaczu i tak zaczniesz za chwilę szukać lepszego rozwiązania. Ale jeśli chcesz zostawić Denona na dłużej to rozwiązanie z bardziej budżetowym odtwarzaczem może mieć rację bytu, oczywiście jeśli nie przywiązujesz uwagi do wyglądu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, S4Home napisał:

 

Tu został zaproponowany nawet droższy model odtwarzacza sieciowego.

Faktycznie dobry model ale moim zdaniem przesadzony względem także Twojego wzmacniacza. Ikony masz w wersji 1 czy 2? One potrafią zagrac lepiej na innym wzmacniaczu.

Zatem wybierz faktycznie coś tańszego jak malina, albo gotowy produkt Yamaha WXAD 10. A po prostu z czasem zbieraj na inny wzmak

Piotr

Jak to mówią: "wszystko zaczyna się od źródła" więc nie sadzę żeby Node był czymś za wysokim. Proponuję autorowi wątku posłuchać go we własnym systemie. Nie oszukujmy się, ale WXAD10 jest duuuuużo gorszym streamerem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do pytania. Mam ten sam wzmacniacz i streamer Denon DNP-800ne + Elac Debut 2.0 B6.2. Czy mam rozumieć z tego wątku, że wymiana Denona na Bluesound niewiele wniesie przy tym wzmacniaczu i najpierw trzeba by go wymienić ? W podobnym przedziale cenowym jest niewiele chyba opcji, trzeba jakieś 1.5 tysiąca dołożyć. 

W malinę wolałbym nie inwestować, wolałbym coś łatwiejszego w konfiguracji i użyciu.

A jakby tak wymienić cały ten sprzęt, podwoić budżet i sprawdzić Cambridge Audio Evo 75 ? Miałoby to sens z tymi kolumnami czy zmiana nie byłaby warta dodatkowych 4 tys ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MarcC7 napisał:

Podłączę się do pytania. Mam ten sam wzmacniacz i streamer Denon DNP-800ne + Elac Debut 2.0 B6.2. Czy mam rozumieć z tego wątku, że wymiana Denona na Bluesound niewiele wniesie przy tym wzmacniaczu i najpierw trzeba by go wymienić ?

Wymiana nic nie wniesie. Szkoda pieniędzy. Masz streamer i ciesz się muzyką. Oczywiście branża będzie Cię przekonywała żeby coś jednak wymienić, ale nie daj sie na to nabrać, bo niektórzy potrafią proponować streamery o wartości 3200zł do wzmacniaczy wartych niewiele ponad 4000zł. 

9 godzin temu, S4Home napisał:

bardzo dobrym wyjściem cyfrowym

Czym sie różnią te wyjścia cyfrowe? 

Edytowano przez Maliik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...