Skocz do zawartości

Polk Audio Reserve. Ktokolwiek słyszał, ktokolwiek wie?


Szymek3392

Recommended Posts

Witam, 

Tak z czystej ciekawości pytam, czy ktokolwiek słyszał i porównywał nowa serie kolumn Polk Audio z innymi paczkami? Będąc ostatnio w salonie Denona miałem okazję je widzieć i chwile posłuchać ale w baaardzo kiepskich warunkach wiec o dźwięku nie chce się wypowiadać. Stały na wystawce i były podłączone do amplitunera kina domowego Marantz. Był to model R500. Wyglądają bardzo solidnie i po prostu ładnie. Na zagranicznych forach seria Reserve cieszy się dobrą opinią. Ciekaw jestem jak grają w porównaniu z innymi kolumnami w swoim przedziale cenowym, czyli około 6000 zł. Jakby zagrały w porównaniu do przykładowo Pylon Diamond 25? Podobna konstrukcja i wielkość przetworników. Czy nowa technologia zastosowana w Polkach może konkurować ze sprawdzonymi przetwornikami Scan Speak i Seas? Zaciekawiły mnie ponieważ kiedyś posiadałem Polk s50e, które jak na swoją cenę grały dobrze. Na polskich forach i w testach póki co, cisza. Mam zamiar w bliższej przyszłości umówić się na odsłuch ze swoim wzmacniaczem, bądź wypożyczyć je do domu. 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam zmodyfikowanego NADa 356 oraz audio Physic Yara II Superior. Dac smsl 10th mkII, źródło PC, raspberry pi4. Spotify, Tidal i pliki Flac. Jestem zadowolony z obecnej konfiguracji bo dobór sprzętu pod moje ucho trwał prawie rok i przerzuciłem kilka kolumn w cenie do 10000 zł (między innymi Diamond 28, Tannoy xt6f,  Elac Carina 247.4). Polki po prostu mi się spodobały optycznie i jestem ciekaw jak grają bo gabarytami tez by się swietnie wpasowały w moje warunki akustyczne. Mówią, ze ta seria to spory progres w stosunku do Signature, które moim zdaniem dobrze sprawdzały się w filmach i rocku ale w klasyce, Jazzie, bluesie graly słabo. (Znacznie gorzej od Tannoy 7.4).

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach piszą o naturalnej, barwnej i lekko ocieplonej średnicy. Liniowe pasmo bez podbić wysokich tonów. Ale ciekaw jestem jak wypadają w bezpośrednim porównaniu do swoich konkurentów. Nie zostaje mi nic innego jak wypożyczyć i porownac w domu ze swoimi Audio Physicami. 

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie co kolega wyżej. Tych kolumn jeszcze nie mieliśmy. ale udało mi się je odsłuchać przy okazji odwiedzin innego salonu.

To nadal granie określił bym jako amerykańskie. Efektowne. Owszem lepsze od niższych linii, ale wciąż takie. Legend to inna liga.

W kinie domowym to dobry bardziej rozwinięty set od Signature.

Myslę że to kwestia czasu abyś je odsłuchał.

Wiesz że tylko samemu możesz dojść do wniosku czy warto.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Panowie za wyraźnie opinii :) z Waszego opisu jednak wynika, ze to nie moja bajka. W dźwięku cenie sobie liniowość, spokój, nasycenie, brak podbić i naturalność. Nie lubię przeładowania basem. Odsłucham na pewno ze swoim wzmakiem i się wypowiem jakie były moje wrażenia. :) Jakby nie patrzeć interesują mnie najmniejsze z nich czyli R500 wiec może tam dźwięk jest mniej naładowany i bardziej naturalny.

Edytowano przez Szymek3392
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...