Skocz do zawartości

Słuchawki do 600 zł


Recommended Posts

Cześć,

Poszukuje słuchawek do domowego odsłuchu, rzadko na zewnątrz po kablu oraz żeby od czasu do czasu można było na nich zagrać w gierkę FPS (pozycjonowanie istotne).
Myślałem nad słuchawkami gamingowymi np. Logitech G Pro X ale często na forach odradzają wszystko ze słowem Gaming.

Po przeglądnięciu kilku for, recenzji itp. Znalazłem takie propozycje, prosiłbym o doradzenie co wybrać:

- Audio Technica ATH-M50X
- Denon AH-D1200
- Beyerdynamic DT770M
(tutaj nie wiem jaką wersję OHM)
- SoundMagic HP151

Najbardziej nastawiony jestem na ATH lub Denony, Bayer oraz Sound wydają mi się za duże na używanie na zew. 

Źródłem będzie głównie laptop ewentualnie iphone, więc karta dźwiękowa raczej podstawowa. Dzięki śliczne za pomoc!

Edytowano przez framecast1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, framecast1 napisał:

często na forach odradzają wszystko ze słowem Gaming.

Swego czasu włożyłem na głowę słuchawki gamingowe (modelu nie pamietam niestety już), ale pamiętam że mi "kopara opadła". Naprawde spoko granie (w muzyce), nie spodziewalem sie tak dobrze ułożonego dzwieku, nie mówiąc ze pewnie spoko sie na nich grło w gierki (nie sprawdzałem). 

Najlepiej nie skreślaj żadnych do póki nie odsłuchasz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem, odsłuch jest kluczowy, wygoda na głowie tych słuchawek itp. tylko nie wiem gdzie mają tyle słuchawek bym mógł porównać je wszystkie jedno po drugiej, nie jestem audiofilem by dzisiaj odsłuchać jedne, jutro drugie i wiedzieć co lepiej grało. Nie wiem czy wiecie o co chodzi. Z jednej strony gamingowe są spoko, mają mikrofon itp. tylko na zewnątrz w takich nie wyjdę, dlatego bardziej skupiłem się na jakieś normalne słuchawki a najwięcej opini dobrych mają chyba ATH-m50x i mocno jestem na nie przekonany, kwestia czy jesteście w stanie zaproponować coś innego co je pokona przy tym samym koszcie ewentualnie lekko większym, bo jednak czasem warto dołożyć.

Edytowano przez framecast1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: opad kopary = opad szczęki (zdziwienie), bo jeszcze ktoś "to" źle zinterpretuje 😂😂😂

5 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

pamiętam że mi "kopara opadła".

 

4 godziny temu, framecast1 napisał:

Poszukuje słuchawek do domowego odsłuchu, rzadko na zewnątrz

A później...

5 minut temu, framecast1 napisał:

tylko na zewnątrz w takich nie wyjdę,

Hmmm

Ja doceniam zarówno w domu i na zewnatrz koss porta pro. Tanie a (gwarancja podobno dożywotnia!), skromne ;) brzmienie płynne lekko przyciemnione z dap-em hifiman.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak brał pod uwagę inne rozwiązanie. Do grania i czasem na zewnątrz słuchawki otwarte o bardzo dobrym pozycjonowaniu w grach Koss UR40. Są znacznie tańsze, ale w takim zastosowaniu mogą mocno zaskoczyć. Nie można mieć do nich jednak zbyt dużej głowy. Za jakiś czas możesz się rozejrzeć za słuchawkami typowo domowymi o dużych gabarytach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, framecast1 napisał:

- Denon AH-D1200

Ten produkt został już wycofany z produkcji. Mają niską impedancję i tj. na plus w połączeniu z laptopem lub telefonem. Nie powinno być problemu z odpowiednim ich wysterowaniem. Dostępne są już tylko używane i pytanie czy takimi jesteś zainteresowany?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Ps: opad kopary = opad szczęki (zdziwienie), bo jeszcze ktoś "to" źle zinterpretuje 😂😂😂

 

A później...

Hmmm

Ja doceniam zarówno w domu i na zewnatrz koss porta pro. Tanie a (gwarancja podobno dożywotnia!), skromne ;) brzmienie płynne lekko przyciemnione z dap-em hifiman.

Tak ale napisałem że rzadko nie oznacza w ogóle a nie oszukujmy na dworze w gamingowych słuchawkach wyglądałbym nie co śmiesznie w wieku 30 lat :)

 

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Ja bym jednak brał pod uwagę inne rozwiązanie. Do grania i czasem na zewnątrz słuchawki otwarte o bardzo dobrym pozycjonowaniu w grach Koss UR40. Są znacznie tańsze, ale w takim zastosowaniu mogą mocno zaskoczyć. Nie można mieć do nich jednak zbyt dużej głowy. Za jakiś czas możesz się rozejrzeć za słuchawkami typowo domowymi o dużych gabarytach.

Może zabrzmi to nieco dziwnie, szukając dźwieku ale jest dla mnie również ważny design słuchawek a te nie przekonują mnie nim w ogóle.
Głowę mam raczej większą więc to drugi powód dla którego luss na pałąku byłby wskazany, nie potrzebuje mocnego docisku czy izolacji.

 

54 minuty temu, lysyrafal napisał:

Ten produkt został już wycofany z produkcji. Mają niską impedancję i tj. na plus w połączeniu z laptopem lub telefonem. Nie powinno być problemu z odpowiednim ich wysterowaniem. Dostępne są już tylko używane i pytanie czy takimi jesteś zainteresowany?

Masz racje, nie zauważyłem, używane odpadają. 

W takim razie Denony odpadają, a jeśli chodzi o te Audio Techniki, macie jakieś zdanie? Powód dla którego nie warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

600 zł to całkiem fajny budzet , może jak koledzy mowią zakupić dwie pary słuchawek ?

do domu dosyc spore ale z dobrym dzwiekiem i do gier i muzyki SPC gear Viro , mają rewelacyjny mikrofon , do tego odpinany , muzycznie tez nie maja sie czego wstydzić , moga zaskoczyc niejednego pozytywnie , ich wadą jest spory rozmiar. Maja tez pady materiałowe w zestawie.

a na miasto Koss porta pro wireless - kolega ostatnio kupił i powiem ,ze maja swietny dzwiek , do tego są małe i zgrabne ,

i jeszcze kasa zostanie na fajny stojak na słuchawki i coś jeszcze,

opcji jest sporo, ta jest jedną z wielu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...