Skocz do zawartości

Pierwsze stereo do 4 tys.


Peaceful

Recommended Posts

Witam.

Mam zamiar kupić pierwszy zestaw stereo - wzmacniacz + kolumny + kable. Maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć na całość to 4 tys. Myślę raczej o nowym sprzęcie, który posłuży kilka lat. Pomieszczenie w którym będzie grał sprzęt ma ok 15m2, ale dobrze gdyby dawał radę też przy 20m2+. Źródłem sygnału będzie komputer z kartą dźwiękowa Creative Sound Blaster ZxR. Słucham najczęściej muzyki elektronicznej: house, drum&bass, hip-hop, r&b, funk. Nie wiem jakie kolumny pasują do jakiego wzmacniacza, więc jak na razie szukałem gotowych zestawów.  Aktualnie zastanawiam się nad zakupem NAD C316BEE V2 + ELAC Debut Reference B6. Taki wybór z uwagi na to, że te głośniki mają bass reflex z przodu - chciałbym ustawić je blisko ściany (mało miejsca). Myślę jednak, że skomponowanie własnego zestawu może się okazać lepszym wyborem. Właśnie dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w tym temacie.

Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Peaceful napisał:

Witam.

Mam zamiar kupić pierwszy zestaw stereo - wzmacniacz + kolumny + kable. Maksymalna kwota jaką mogę przeznaczyć na całość to 4 tys. Myślę raczej o nowym sprzęcie, który posłuży kilka lat. Pomieszczenie w którym będzie grał sprzęt ma ok 15m2, ale dobrze gdyby dawał radę też przy 20m2+. Źródłem sygnału będzie komputer z kartą dźwiękowa Creative Sound Blaster ZxR. Słucham najczęściej muzyki elektronicznej: house, drum&bass, hip-hop, r&b, funk. Nie wiem jakie kolumny pasują do jakiego wzmacniacza, więc jak na razie szukałem gotowych zestawów.  Aktualnie zastanawiam się nad zakupem NAD C316BEE V2 + ELAC Debut Reference B6. Taki wybór z uwagi na to, że te głośniki mają bass reflex z przodu - chciałbym ustawić je blisko ściany (mało miejsca). Myślę jednak, że skomponowanie własnego zestawu może się okazać lepszym wyborem. Właśnie dlatego zwracam się z prośbą o pomoc w tym temacie.

Z góry wielkie dzięki za każdą odpowiedź.

Witaj,

Wybrałeś rozsądną kombinację. Większy metraż nie będzie stanowił problemu dla tej wielkości monitorów. Jeżeli nie potrzebujesz więcej wejść i wyjść, to ten model Nada powinien Ci wystarczyć. Pozostaje najważniejsza kwestia dotycząca dotycząca jakości dźwięku. Czy ta kombinacja po prostu Ci się spodoba. Z jakiego miasta do nas piszesz? Ustawilibyśmy Ci taki zestaw (bądź inny) w jednym z naszych salonów Tophifi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bass reflex nie ma tu znaczenia.

Ale sam zestaw NAD 316 + B6 to dobry pomysł.

Ewentualnie SMSL + KEF Q 350. KEfy to lepsze kolumny, nie przejmuj się wylotem bass reflexu.

W cenie zmieścisz się też z nowymi jaśniejszymi, bardzo przestrzennymi Magnatami Signature 703.

Zapraszam na odsłuchy oraz po wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Peaceful bass reflexem się nie sugeruj bo bardzo mocno ograniczasz sobie wybór kolumn.

Zestaw NAD C316BEE V2 + ELAC Debut Reference B6, który wskazałeś jest ok ale skonfrontowałbym go np. z Marantz PM6007 + Polk Audio s20e lub wspomniany SMSL (Q5 pro lub AD18) + Kef Q350. Zawsze warto posłuchać przed zakupem bo być może najbardziej Ci spasuje coś czego nawet nie brałeś pod uwagę ;) 

Zapraszam do kontaktu i na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio testuje zestaw Nad326bee + polk audio signature S20 + dac Ca magic 100 i w tej cenie gra to naprawdę dobrze, byś miał tutaj lepszy wzmacniacz + przetwornik cyfrowy całkiem niezły, z elacami na pewno będzie bardziej ciepło, muzykalnie z polkami dynamiczniej, z pazurem, jaśniej, mógłbyś je też ustawić blisko ściany że względu na konstrukcję, a jak wiadomo i tak najlepiej wypożyczyć sprzęt i sprawdzić na własne uszy ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...