Skocz do zawartości

Amplituner stereo do Fyne F502


cyklon

Recommended Posts

Cześć,

Znalazłem nieco wolnego czasu i chciałbym dokonać zakupu amplitunera stereo, jak się okazało na rynku większość interesujących mnie rzeczy.... nie ma, nie chcę jednak już przedłużać czasu na zakup i chciałbym wybrać coś w tym miesiącu.

Mam salon około 45 m2, amplituner ma grać  Fyne F502 i subem (SVS-3000). Temat dotyczy tylko kwestii amplitunera stereo, a dlatego nie wzmacniacza bo wolałbym ograniczyć się ze względów estetycznych do jednego pudła, chyba, że uwzględniając to z czego słuchać będę muzyki, lepszą opcją będzie wzmacniacz.

Mianowicie muzyki będę słuchać z USB (fajnie jakby sprzęt miał możliwość przewijania kawałków, bo z tego co wiem niektóre drogie klocki tego nie mają, a ma to radio za 100zł) i serwisów typu Youtube, zależy mi też by dźwięk z TV (netflix, dekoder cyfrowy) można było słuchać poprzez kolumny. W przyszłości (może) będę słuchał muzyki z serwisów streamingowych, ale raczej się na to nie zanosi. Konieczne też by sprzęt mógł działać w systemie multiroom, bo chciałbym podpiąć do niego 1-2 zewnętrzne głośniki.

Zależało mi na tym, by amplituner stereo miał HDMI, ale do końca nie wiem jakie dokładnie zalety (przy systemie 2.1) miałyby z tego płynąć względem podłączenia TV optykiem. Z tego co czytałem automatyczne włączenie TV razem z plitunerem występuje również przy podłączeniu optykiem, także kwestia regulacji głośności jest z jednego pilota. Jeśli faktycznie nie ma przewagi HDMI nad optykiem w systemie 2.1 to HDMI nie jest warunkiem zakupu sprzętu.

A więc rozważam:

Marantz PM7000N (nie jestem pewien czy ma on możliwość przewijania kawałków z USB)
Cyrus One Cast (brzydki jak noc, ale chyba solidnie napędziłby kolumny i ma to nieszczęsne HDMI, tylko nie ma chyba multiroom)
Yamaha RN-803D (pierwotnie to był mój faworyt, ale niedostępność i wysoka cena sprawiły, że w tylko nieco wyższej cenie można kupić chociażby powyższe, a chyba lepsze)
ew. inny podobnej klasy
Denon DRA-800H (niedawno o nim usłyszałem, ale chyba klasowo gorszy od powyższch)

Może ktoś napisze, że to i tak nie ma znaczeni co wybiorę bo słuchać będę m.in. z TV i Youtuba muzyki, ale nie zmienia to faktu, że kiedyś może się to zmienić,  przede wszystkim chcę mieć dobry cały zestaw, nie muszę na siłę w pełni wykorzystywać jego potencjału.

Panowie poradźcie, bo jak nie poradzicie to znów przez rok nic nie kupie bo zajmę się innymi sprawami :(

Edytowano przez cyklon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Cyrus One Cast bardzo dobrze sprawdza się z tymi kolumnami, to bardzo wydajny wzmacniacz jak na swoją cenę i gabaryty. Myślę że warto go rozważyć. Masz tam HDMI więc w przypadku częstego korzystania z Youtube/TV może to być wygodne. Co więcej możesz podłączyć komputer pod wejście USB B i odtwarzać z niego bezpośrednio muzykę ( z opcją przewijania ).

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Q21 napisał:

Jeśli konieczne jest odtwarzanie z pamięci USB to pozostaje ci wybrać któryś z amplitunerów, ale tylko jeden ma USB i HDMI Denon DRA-800. Nie będę ukrywał że jakościowo znacznie lepiej będzie wypadał Cyrus i Marantz PM7000N, ale w jednym nie podłączysz pamięci USB a drugi niema HDMI.

A czy to HDMI biorąc pod uwagę mój przypadek będzie miało jakąkolwiek lepszą ergonomię niż podłączenie optykiem? Cyrus One Cast też ma chyyba USB i HDMI patrząc na jego tył

1987850920_Beztytuu.jpg.e59088a1ce4d66a1bb9e22ee8d9f4a95.jpg

6 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

Cyrus One Cast bardzo dobrze sprawdza się z tymi kolumnami, to bardzo wydajny wzmacniacz jak na swoją cenę i gabaryty. Myślę że warto go rozważyć. Masz tam HDMI więc w przypadku częstego korzystania z Youtube/TV może to być wygodne. Co więcej możesz podłączyć komputer pod wejście USB B i odtwarzać z niego bezpośrednio muzykę ( z opcją przewijania ).

Pozdrawiam,

Michał

pytanie j.w., przy jakiej konkretnie czynności HDMI będzie działać, a optyk nie?

Raczej laptopa nie przenosiłbym w okolice amplitunera byy go podłączyć i z niego odtwarzać muzykę, mam dysk sieciowy z multimediami i wolny port w switchu w miejscu na amplituner. Pytanie tylko czy będzie można za pomoc cyrusa lub marantza ten zbiór przeglądać. Od cyrusa odstrasza mnie głównie brak "normalnego" multiroomu, jedynie jakieś popierdółki o gabarytach 10X10cm, to dobrze grać nie będzie.

Edytowano przez cyklon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysku do tego Cyrusa to nie podłączysz. Jeśli chcesz mieć te wszystkie funkcje, o których piszesz, proponuję Ci kupić zwykły wzmacniacz a do tego odtwarzacz bluesound, który ma zarówno HDMI, wejście USB, przewijanie utworów jak i funkcję gapless. Odtwarzacz jest mały, więc bez problemu go schowasz, podłączysz go jednym kabelkiem do wzmaka. A "czysty" wzmak zagra wg mnie lepiej niż wspomniany gdzieś wyżej Amp Denona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, seba3002 napisał:

Dysku do tego Cyrusa to nie podłączysz. Jeśli chcesz mieć te wszystkie funkcje, o których piszesz, proponuję Ci kupić zwykły wzmacniacz a do tego odtwarzacz bluesound, który ma zarówno HDMI, wejście USB, przewijanie utworów jak i funkcję gapless. Odtwarzacz jest mały, więc bez problemu go schowasz, podłączysz go jednym kabelkiem do wzmaka. A "czysty" wzmak zagra wg mnie lepiej niż wspomniany gdzieś wyżej Amp Denona.

a do Marantza?

To może zadam pytanie tak, co lepiej, Marantz PM7000N (5200zł.) czy Bluesound (2500zł) + wzmacniacz za <3000zł?

Edytowano przez cyklon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantza pm7000n słuchałem raz, fajny wzmak, grający przyjemnie ale nie da Ci tych funkcji, o których piszesz. Za 5,5k kupisz przyzwoity wzmak i ww sieciowiec. Ja wybrałbym to drugie rozwiązanie (sam zresztą jestem użytkownikiem Bluesounda) a co będzie Tobie odpowiadać, musisz zdecydować 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, seba3002 napisał:

Marantza pm7000n słuchałem raz, fajny wzmak, grający przyjemnie ale nie da Ci tych funkcji, o których piszesz. Za 5,5k kupisz przyzwoity wzmak i ww sieciowiec. Ja wybrałbym to drugie rozwiązanie (sam zresztą jestem użytkownikiem Bluesounda) a co będzie Tobie odpowiadać, musisz zdecydować 🙂

A jaki wzmacniacz do 3000zł proponowałbyś, który byłby na co najmniej takim poziomie  jak ten w PM7000N? No i charakterem pasował do F502 (lubie dużo basu, dlatego sub uzupełniać ma zestaw)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znam Fyne, ale zdaje się, że polecany był do nich właśnie Cyrus one (w tym przypadku musiałbyś kupić czysty wzmak). A jeśli nie boisz się używek, i znasz brzmienie marantza, możesz za ok 3000 kupić marantza 8005, który w porównaniu z cyrusem da Ci lepszą kontrolę basu i odrobinę więcej "iskierek" na górze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@cyklon potrzebujesz Onkyo 8390. Praktycznie nie do kupienia, chyba ,że z rynku wtórnego albo jakiś sklep gdzieś dobrze schował.

Onkyo-8390 można kupić nowy od januszów biznesu za około 4500zł, ale w bezpośrednim porównaniu 'wzmacniaczy' względem marantza podobno wypada zauważalnie gorzej.

Panowie zdecyduję się chyba na PM7000N (może będę żałował braku HDMI jak się okaże, że dźwięk z filmów/YT nie będzie działał przez optyka lub będzie zbyt cicho), mam tylko trzy krókiet pytania, może ktoś wie:

1) czy umożliwia on opcję przewijania kawałków (przez aplikację lub bezpośrednio przyciskami na panelu)
2) Czy umożliwia on odtwarzanie plików z serwera NAS - mam QNAP TS-453d
3) Jaki jest najbardziej sensowny głośnik multiroom do niego pasujący? Denon Home 250?

Edytowano przez cyklon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2021 o 18:22, cyklon napisał:

Raczej laptopa nie przenosiłbym w okolice amplitunera byy go podłączyć i z niego odtwarzać muzykę, mam dysk sieciowy z multimediami

Jeśli masz dysk sieciowy to USB nie jest Ci potrzebne, pliki będziesz widział z poziomu sieci. HDMI

 

Dnia 15.10.2021 o 18:22, cyklon napisał:

A czy to HDMI biorąc pod uwagę mój przypadek będzie miało jakąkolwiek lepszą ergonomię niż podłączenie optykiem?

Moim zdaniem jest to wygodne ale spokojnie obejdziesz się bez niego.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przyszedł marantz pm7000n, mm pytanie, zapewne to jakies idiotyczne niedoptrzenie z mojej strony, ale... działa tylko jeden głośnik...

podpięty mam sub, oba głośniki jak prawo przykazuje (od AMP do gniazd bananowych głośników LF-/LF+) i tv optykiem, dźwięk leci tylko z jednego głośnika (nie leci z suba, ani nie odtwarza tv, jedynie radio i poprzez bluetooth bo tylko takie źródła mam obecnie), oba głośniki są Ok, bo jak zmienię kable to działa, ale drugi  nich, proszę Was o pomoc zanim coś spale

Edytowano przez cyklon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem jak masz to podłączone.

Prawy kanał + / - do + i - w kolumnie. Wiem że to proste ale od tego bym zaczął. Druga sprawa czy w Twoich kolumnach są zworki? Czy tylko jedna para terminali?

Dalej czy jesteś pewien że optyk jest sprawny?

Masz tam sieć. Czy gra na obu kanałach z radia internetowego?

Spotify itp?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Nie bardzo rozumiem jak masz to podłączone.

Prawy kanał + / - do + i - w kolumnie. Wiem że to proste ale od tego bym zaczął. Druga sprawa czy w Twoich kolumnach są zworki? Czy tylko jedna para terminali?

Dalej czy jesteś pewien że optyk jest sprawny?

Masz tam sieć. Czy gra na obu kanałach z radia internetowego?

Spotify itp?

Piotr

Wszystko było dobrze podpięte. Dystrybutor Maranta twierdzi, że prawdopodobnie wypiął się przewód z jednego z modułów, także odesłałem towar, poszukam innego sprzętu bo się zraziłem nieco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz wszystko w jednym przetestuj tego Cyrusa. Jeśli nie przeszkadzają Ci osobne elementy, to w podobnym budżecie można spróbować złożyć wzmacniacz plus streamer, na przykład Musical Fidelity M2si i do tego Bluesound Node lub tańsza Yamaha WXC-50. Oba mają wejście USB, do obu podłączysz TV po optyku.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czym może być spowodowany szum z subwoofera, słyszalny w szczególności, gdy muzyka nie gra. O dziwo szum jest słyszalny nawet gdy ampltuner jest wyłączony, który podpięty jest do suba RCA-2xRCA. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale ten szum zauważyłem (testuję od paru godzin głośniki, więc mogło mi umknąć kiedy się dokładnie pojawił i trwa), gdy chciałem by dźwięk by odtwarzany przez system 2.1 w czasie oglądania TV (niestety nie działa optykiem....). Na pewno od początku tego szumu nie było, i nie ma znaczenia na ile jest ustawione pokrętło głośności, ani czy w ogóle kable są podpięte sub<->amp

Edytowano przez cyklon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...