Skocz do zawartości

Taga Harmony TSW-90 v.4 + Yamaha R-N 602


R_33

Recommended Posts

Witam wszystkich Szanownych Forumowiczów.

 

Posiadam amplituner Yamaha R-N602 plus monitory zrobione na zamówienie na przetwornikach SB Acoustic. Tak to wygląda jak poniżej:)

6.thumb.JPG.3e9f617201d246dcd7c1ca4e556db727.JPG

Ogólnie jeśli chodzi o jakość dźwięku jestem w 100% usatysfakcjonowany ale brakuje mi troszkę basu.

Budżet niestety nie za wysoki bo ok 800 zł.

Dlatego kilka osób zaproponowało mi bym kupił suba Taga Harmony TSW-90 v.4

A Co Wy uważacie o takim zestawieniu??

 

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zadowolony z brzmienia, to podejrzewam, że basu wiele Ci nie brakuje. W tym amplitunerze masz EQ. Podbij trochę niskie tony do satysfakcjonującego Cię poziomu.

Szkoda wydawać 800zł, bo efektów dużo większych nie będzie. Podbij niskie EQ, 800 zł wrzuć do skarbonki i dozbieraj chociaż do 1500 na Indniany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Maliik napisał:

Jeśli jesteś zadowolony z brzmienia, to podejrzewam, że basu wiele Ci nie brakuje. W tym amplitunerze masz EQ. Podbij trochę niskie tony do satysfakcjonującego Cię poziomu.

No właśnie wolałbym tego nie robić :)

Tak większość pisała na rożnych grupach.

Jednak wiesz - brakuje przede wszystkim rozmiaru głośnika - a przyzwoity bas to pewnie tak właśnie od 25 cm przetwornika. wtedy ten bas może zejśc na prawde nisko - a moje monitory ze względu na rozmiar mają troszkę ograniczenie w tym zejściu bardzo nisko :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie jesteś w 100% zadowolony z brzmienia. Wręcz zaryzykowałbym stwierdzenie, że nie jesteś zadowolony. 

Jesli EQ nie pomaga to faktycznie pozostaje zmiana kolumn. Poczekałbym z tym jednak i dozbierał. W granicach 800zł zbyt spektakularnych zmian bym się nie spodziewał. 

Jak duże pomieszczenie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maliik napisał:

W takim razie nie jesteś w 100% zadowolony z brzmienia. Wręcz zaryzykowałbym stwierdzenie, że nie jesteś zadowolony. 

Jesli EQ nie pomaga to faktycznie pozostaje zmiana kolumn. Poczekałbym z tym jednak i dozbierał. W granicach 800zł zbyt spektakularnych zmian bym się nie spodziewał. 

Jak duże pomieszczenie? 

Wg mnie ( i nie tylko) gra to świetnie - ale czasami chciałbym mocnego walnięcia - jak sam w domu siedzę na przykład  hehhe - i nie wiem jakie musiałbym zapłacić pieniądze by powiedzmy przetwornik 6 calowy potrafił zejść bardzo nisko - tutaj chyba się fizyki nie oszuka. Jeśli chcemy basu to jednak ten przetwornik musi mieć przynajmniej 20 cm i wiecej średnicy.  

Jak źle pisze proszę o poprawienie mnie :) 

EQ pomaga ale to chyba nie tedy droga - ja i tak słucham na Pure Direct czyli ten tor audio omija EQ i inne rzeczy.

Pomieszczenie małe bo 16 m2.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Maliik napisał:

Po tym co piszesz to decydowanie lepsze kolumny są wskazane. Czy znajdziesz do 800zł? Może używane. 

A może inni będą mieli lepsze rady? 

No raczej nie - bo kolumn nie wsadzę do tak małego pokoju. Brak miejsca. Dlatego są monitory stojące na meblu.

Kolumny mnie kosztowały sporo więcej niż 800 zł :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...