Skocz do zawartości

Kino domowe do salonu do 10 tys


Darknez

Recommended Posts

Witam

Szukam kina domowego 5.1, a w przyszłości 5.1.2 do 70% filmów,  a 30% muzyki w kwocie do 10 tys (mogę doplacic jak będzie warto) do salonu 37m2.

Chciałem kupić Jamo s809 5.1, ale mają średnie opinie. Byłem na odsłuchu Jamo i Klipsch 620 i Klipsch 820 i tutaj z tych 3 wyraźnie najlepiej wypadł Klipsch 820 jednak te kolumny są jak dla mnie za duże gabarytowo do mojego salonu (kwestia estytki).

Amplituner, który zamierzam kupić to Denon x2700h.

Proszę o radę jaki zestaw kolumn będzie w moim przypadku najlepszy. Nie wiem w co iść, co jechać posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Darknez napisał:

Witam

Szukam kina domowego 5.1, a w przyszłości 5.1.2 do 70% filmów,  a 30% muzyki w kwocie do 10 tys (mogę doplacic jak będzie warto) do salonu 37m2.

Chciałem kupić Jamo s809 5.1, ale mają średnie opinie. Byłem na odsłuchu Jamo i Klipsch 620 i Klipsch 820 i tutaj z tych 3 wyraźnie najlepiej wypadł Klipsch 820 jednak te kolumny są jak dla mnie za duże gabarytowo do mojego salonu (kwestia estytki).

Amplituner, który zamierzam kupić to Denon x2700h.

Proszę o radę jaki zestaw kolumn będzie w moim przypadku najlepszy. Nie wiem w co iść, co jechać posłuchać. 

Witam mogę podzielić się z Tobą tym co ja kupiłem amplituner Denon AVR-S960H cena na znanym portalu aukcyjnym 3499 dostawa ponoć od 25 października chciałem tego 2700 ale w tej chwili zapomnij że gdziekolwiek go kupisz chyba że ostatnie sztuki ale sprzedawcy wciskają go z kolumnami takie niestety nastały czasy brak sprzętu co do głośników  to kupiłem taki zestaw  Monitor Audio Bronze 500 + Monitor Audio Bronze C150 + Monitor Audio Bronze FX + Monitor Audio Bronze W10 6G w cenie  7900 złotych  ewentualnie Mógłbyś kupić Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 + Sub 30 tutaj popytałem w paru sklepach o cenę takiego zestawu najtaniej 5800 zł tyle że ten zestaw jest jeszcze większy gabarytowo. To mój pierwszy post i nie wiem czy mogę podawać nazwy sklepów gdzie pytałem więc raczej się wstrzymam z reklamą 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, seba1 napisał:

Witam mogę podzielić się z Tobą tym co ja kupiłem amplituner Denon AVR-S960H cena na znanym portalu aukcyjnym 3499 dostawa ponoć od 25 października chciałem tego 2700 ale w tej chwili zapomnij że gdziekolwiek go kupisz chyba że ostatnie sztuki ale sprzedawcy wciskają go z kolumnami takie niestety nastały czasy brak sprzętu co do głośników  to kupiłem taki zestaw  Monitor Audio Bronze 500 + Monitor Audio Bronze C150 + Monitor Audio Bronze FX + Monitor Audio Bronze W10 6G w cenie  7900 złotych  ewentualnie Mógłbyś kupić Heco Aurora 700 + 300 + Center 30 + Sub 30 tutaj popytałem w paru sklepach o cenę takiego zestawu najtaniej 5800 zł tyle że ten zestaw jest jeszcze większy gabarytowo. To mój pierwszy post i nie wiem czy mogę podawać nazwy sklepów gdzie pytałem więc raczej się wstrzymam z reklamą 

Dzięki,  czy słuchałeś może coś z klipscha? Ja słuchałem kilku i teraz mam dylemat czy nie kupić kompletu Klipsch 6000F 5.1 z ampli denon x2700 za 15 tys.

Klipsch 6000F grał lepiej niż Klipsch 620F tylko czy warto dokładać te prawie 5 tys...

Słuchałem dzisiaj też Monitor Audio Bronze i fajnie dla mnie grał, ale jakoś wizualnie i ogólnie ten Klipsch mi się podoba. 

Nie są to małe pieniądze i mam problem z decyzją

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch przyciaga uwage wygladem, a do tego, jak podoba Ci sie jego charakterystyka grania, to ciezko bedzie przebic. Sluchales tego na razie tylko ze slabym Jamo i z dobrymi Monitorami, wg mnie warto posluchac innych. Ta seria Reference Base jest kiepska, w porownaniu chocby do Heco (u Ciebie to juz 1000), czy Pylona. Ale jesli pasuje Ci to brzmienie, to wygra :) jak juz porownywales, to znak, ze masz gdzie, probowalbym dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Darknez napisał:

Klipsch 6000F grał lepiej niż Klipsch 620F tylko czy warto dokładać te prawie 5 tys...

Na to pytanie musisz odpowiedzieć sobie sam, czy dla Ciebie różnica w graniu jest warta tych pieniędzy (rozumiem że mówisz o całym zestawie 5 kolumn, bo różnica na samych frontach to chyba około 2 tysiące). Można jeszcze pokombinować lepsze fronty, gorsze efektowe, ale to musisz sam przemyśleć.

Ale radziłbym przemyśleć tę kwestię

Dnia 15.10.2021 o 19:04, Darknez napisał:

Klipsch 820 jednak te kolumny są jak dla mnie za duże gabarytowo do mojego salonu (kwestia estytki)

w tym wypadku musiałbyś patrzeć na RP8000 idąc tropem że RP6000 zagrały lepiej od R620. Masz salon 37m² najlepiej gdybyś mógł zabrać kolumny do domu i wtedy ich odsłuchać, tutaj też mógłbyś zobaczyć jak wygląda sprawa estetyki (w końcu te 620 czy 6000 nie są wiele mniejsze gabarytowo od 820 czy 8000). Musisz pamiętać że przy wysokości salonu 2,5m (może masz nawet więcej) to już ponad 90m³ kubatury i jest co gonić. Jak @no_i_fajnie pisze jeżeli masz możliwość to potestuj inne zestawy, Klipsch ma swój urok (zarówno dźwiękowy jak i ten wizualny), ale masz wielki salon i naprawdę "maluchy" mogą sobie nie poradzić. Ja mam nieco ponad 26m² (ale kubatura ponad 80m³) i Klipsch-e RF82 MkII sprawdzają się idealnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wypożyczyć z salonu, ustawić, może jednak?... Jeśli brzmienie i ogólny wygląd Klipsch Ci odpowiada to RP8000F by były optymalne do takiego metrażu. RP6000 grają u mnie świetnie, ale na 18m2. Bym powiedział że do 25m2 ok, później brał bym pod uwagę większe.

1 godzinę temu, tomek72 napisał:

w końcu te 620 czy 6000 nie są wiele mniejsze gabarytowo od 820 czy 8000

Jak dla mnie są sporo mniejsze, miałem oba modele jednocześnie na wypożyczeniu w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Jak dla mnie są sporo mniejsze, miałem oba modele jednocześnie na wypożyczeniu w domu.

OK, ale jak sam piszesz masz 18m i pewnie ta różnica wielkości była bardziej wyeksponowana, u kolegi w 37m nie będzie ona już tak widoczna, a raczej te większe nie będą sprawiały wrażenia bardzo wielkich, a jak piszesz na pewno w tak dużym salonie lepiej sprawdzi się model większy czyli 8000.

1 godzinę temu, Butler napisał:

Spróbuj wypożyczyć z salonu, ustawić, może jednak?... Jeśli brzmienie i ogólny wygląd Klipsch Ci odpowiada to RP8000F by były optymalne do takiego metrażu.

dokładnie to będzie najlepsze rozwiązanie, wypożyczyć, ustawić, posłuchać zanim podejmiesz ostateczną decyzję. A tak przy okazji może kolega @Darknez wrzuci rysunek poglądowy salonu z meblami i planowanym rozmieszczeniem głośników, to też trochę naświetli sytuację. Bo może cały czas odnosimy się do 37m do zapewnienia audio, a to może jest salon połączony z kuchnią/jadalnią i będzie w nim "wydzielona" powierzchnia audio-wizualna, wówczas też można do tego podejść inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darknez przyznam że nie byłem na żadnym odsłuchu na początku chciałem kupić  set Jamo 809 ale po przeczytaniu opinii nie byłem zachwycony potem myślałem o Wilson Raptor ale jak zapytałem w sklepie o Monitor Audio i dostałem taką ofertę to już nie kombinowałem decyzja była szybka, a Klipsch nawet nie wchodził w grę bo głośniki miały być białe. Czytałem to forum dość dokładnie i jest trochę podobny temat i tam kolega Q21 polecał Monitor Audio i Heco Aurora 700, test na temat obu głośników jest na YT 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, seba1 napisał:

test na temat obu głośników jest na YT 

To nic nie daje, nic nie wnosi. Naprawde, jak ktos chce wydac kilka tysiecy zlotych, to trzeba poswieciec dzien i porownac pare zestawow. Wiadomo, jak ktos planuje swoj pierwszy zestaw i ma gdzies, jak to zagra, kliknie na allegro, to i tak bedzie efekt WOW po podlaczeniu. Ale mozna inaczej, mozna stworzyc sobie jakas tam swiadomosc tego, czego chcialoby sie sluchac, a sluchanie w jakims salonie daje taka mozliwosc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salon ma lekko ponad 7m długość na 5m szerokości. W załączniku schemat oraz zdjęcie z kanapy do tv (odległość kanapa tv to jakieś 4m). I faktycznie salon jest cały otwarty ale podzielony na dwie części schody i jadalnia i druga część kanapa i tv.

Szafka rtv ma 40cm głębokości i kolumny by i tak wystawały co nie wiem czy będzie dobrze wyglądało więc skłaniam się ku mniejszemu modelowi.

Co myślicie, żeby kupić poprzednią serię Klipsch rp260 zamiast rp6000? Wyczytałem, że różnica między nowym, a starym modelem jest malutka, a jednak w cenie dość spora różnica. 

No i czy Klipsch rp260 mi wystarczy w moim przypadku przy takim rozłożeniu pokoju?

Słuchałem Klipscha 6000f i konkurencje Trangle oraz Monitor Audio Bronze i jak dla mnie nie ma dużych wyczuwalnych różnic żebym, któreś wykluczył, dlatego walory estetyczne biorą górę i ten Klipsch mi się chyba najbardziej podoba.

Jamo s809 rozumiem odpuścić całkowicie?

20211017_181259.jpg

20211015_190305.jpg

Edytowano przez Darknez
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Darknez napisał:

Co myślicie, żeby kupić poprzednią serię Klipsch rp260 zamiast rp6000?

Tak, bo zostawisz troche pln w kieszeni. Ale w ogole nastawiasz sie na mozliwosc kupna czegos innego, czy tak uparcie zostajesz przy Klipschach? Poza tym po tym zdjeciu, to ciezko bedzie je w ogole ustawic, musialyby stac przed szafka rtv, kiepsko ogolnie :)

Jamo odpusc.

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam w rogu wejdzie Klipsch bo mierzyłem. Tam jest trochę miejsca(zdjęcie)i teraz jest tam głośnik i subwoofer za zasłoną, ale sub by mógł pójść na drugą stronę, gdzie jest dużo miejsca. Ale fakt odległości zalecanych nie zachowam..

Biokominek no to taki bajer dekoracyjny bardziej zbędny ;)

Nie pozostaję uparcie przy Klipsach,  może jeszcze ten Monitor Audio Bronze 500? Mi w słuchu odpowiadał i trochę mniejszy jest na głębokość.

20211017_184635.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz gdzies, posluchaj Heco Aurora 1000, Pylonow Opal, porownaj z Klipschem, to zupelnie inne granie, wedlug mnie dajace wiecej przyjemnosci, niz Klipsch. Fajnie graja tez Kefy z serii Q, dadza tez sporo basu, ale wiecej srednicy, niz Klipsch, to wybor na lata, wiec warto pojezdzic i posluchac kilku zestawow :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i rysuneczek zmienił diametralnie postać rzeczy, tej szerokości w "strefie audio-video" to będzie ok. 3m. Prawy róg przy TV faktycznie ciężka sprawa. Nie chcesz aby kolumny wystawały przed szafkę, to tutaj jest problem nie tylko z Klipschem, ale praktycznie z każdą kolumną wolnostojącą.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie byłaby możliwość wypożyczenia frontów i popróbowania różnych ustawień. Przy podłogówkach raczej nie uda Ci się uniknąć wyjścia przed szafkę. Z prawej strony jak upchniesz ją w tym kącie to raczej pewne jest że będzie dudnić. Ale strefa audio ma w przybliżeniu 15m², może faktycznie mniejsze zestawy dają rady.

W Twoim przypadku bardzo prawdopodobne jest, że to co dobrze gra w sklepie (salonie audio), niekoniecznie zagra dobrze w domu. Skoro już jeździłeś słuchać różnych kolumn, to może weź ze sobą ten plan salonu, może coś doradzą.

U mnie front kolumn jest 1m od tylnej ściany, ale nie do końca, za lewą kolumną stoi regał z płytami CD, DVD, LP, BD (taki mebel rozpraszacz Schroedera 😉), za prawą biegnie filar konstrukcji dachu (adaptacja ze strychu), do tego panele akustyczne na pierwsze odbicia, niestety jak nie mamy pomieszczenia przeznaczonego tylko pod audio musimy improwizować. Poniżej rzut mojego pokoju (6,05x4,35) z góry i zdjęcia, wcześniej miałem fronty TAGA 606, Klipsch (słabsza jakość bo to wycinek z filmiku) "wystaje" bardziej na pokój (kilka cm przed szafkę TV), ale mnie to nie przeszkadza.

256782961_pokj5.1.2_ustroje-opis.thumb.jpg.59ae43b82c9b8c8f0a50b99ab6d6920c.jpg

IMG_1666.thumb.JPG.f564999da26bda7d5b466d2cbacd70ba.JPGScreenshot_20211017_202505.thumb.png.11583b9418861d4437247e32ad0fea9f.png

Jak widać też musiałem kombinować i improwizować, żeby fronty mogły w miarę oddychać.Moim zdaniem najlepsza metoda dla Ciebie to jak masz możliwość, to wypożyczyć i zobaczyć, a także posłuchać jak to zagra. W końcu chcesz wydać 10 tysięcy ewentualnie ciut więcej i myślę że sprzedawcy nie będą mieli nic przeciwko takiemu wypożyczeniu.

Osobny temat to używane kolumny, nie bałbym się tego tematu, ale tutaj raczej nie będziesz miał możliwości odsłuchu, sprawdzenia itd. więc raczej musiałbyś już mieć kierunek, często jest tak że wcześniejsze modele grają podobnie do obecnych, ale nie zawsze, tutaj musieliby się wypowiedzieć Ci którzy mieli kontakt z jednymi i drugimi.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat słuchałem KEFy i Klipsche w salonie (przy okazji sprawdzania końcówki mocy) i mnie osobiście te drugie badziej podpasowały.

Po pierwsze... Skoro kominek bardziej dekoracyjny, to TV trzeba przysunąć bliżej niego. Po drugie... Ile kosztują kolumny, a ile ta szafeczka podwieszana? Pozbądź się jej - kup węższą i miej miejsce na to by ustawić kolumny podłogowe. To nie jest zwykły mebel że miarką sprawdzasz czy go wciśniesz. Głośniki muszą mieć przestrzeń z każdej strony bo w przeciwnym wypadku będziesz rozczarowany. Jak się uprzesz to nie udawaj zdziwionego że słabo to gra. Po trzecie, jak powyższe odpada zastanów się nad głośnikami ściennymi. KLIPSCH RP-640D, Heco Ambient 44F OnWall itp. Nie schodzą tak nisko jak klasyczne skrzynki, ale uzupełnisz je solidnym dobrym subem (i tak to niezbędne do kina) i zapewiam że efekt pozytywnie Cię zaskoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Butler napisał:

Akurat słuchałem KEFy i Klipsche w salonie (przy okazji sprawdzania końcówki mocy) i mnie osobiście te drugie badziej podpasowały.

O to chodzi wlasnie, zeby sluchac i wtedy zdecydowac :) i zgadzam sie z ta zmiana mebla, faktycznie zmiana szafki pod tv moze Ci rozwiazac problem, jakim jest ta prawa strona, troche radykalne, ale nieglupie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Butler napisał:

Po pierwsze... Skoro kominek bardziej dekoracyjny, to TV trzeba przysunąć bliżej niego. Po drugie... Ile kosztują kolumny, a ile ta szafeczka podwieszana? Pozbądź się jej - kup węższą i miej miejsce na to by ustawić kolumny podłogowe.

Teraz przyjrzałem się dokładniej, ta szafka to chyba dwie szafki obok siebie, może wystarczy jedną zdemontować, drugą powiesić na środku pod TV przesuniętym w stronę kominka? Teraz TV i tak jest troszkę przesunięty w prawo względem kanapy. To faktycznie rozwiązałoby problem podłogówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafki są dwie takie same jednak póki co odpada przestawianie. W przyszłości jedynie kominek mogę wyrzucić jeżeli miałby być większy tv i wtedy szafkę mogę przesunąć.

Nie upieram się żeby kolumny nie wystawały poza szafkę RTV. U kolegi Tomka kolummy wystają i ładnie to wygląda, u siebie też tak mógłbym je wystawić i myślę, że będzie ok czy wciąż mało? Mniej więcej jak zaznaczyłem na zdjęciu lub nawet troszkę bardziej.

Tutaj przy odsłuchu słyszałem też o jakiejś piance wygłuszającej naklejajacej na ścianie za głośnikiem jeżeli jest blisko i to ponoć pomaga. 

 

20211017_184635.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Darknez napisał:

A jak to wygląda z wypożyczeniem o którym piszecie? Tam gdzie robiłem odsłuch oni bez problemu wypożyczą mi do domu w celu sprawdzenia czy jak?

Jutro branza tu wpadnie, to dadza Ci znac, co maja i jak to wyglada. Ale ogolnie, to cos podobnego do kupna i mozliwosci zwrotu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch seria R to slaby wybór jesli 30% to muzyka. 

Do Denona 2700 polecam sprawdzić Melodika BL 40 MKIII, QAcustic 3050i albo Magnat Signature 505.

https://s4home.pl/wypozyczenia

możemy to załatwić w tą stronę jesli nie możesz podjechać na odsłuch.

Z tym że nie wiadomo kiedy obecnie będzie 2700. X1600 mamy na stanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...