Skocz do zawartości

Problem z instalacją volumio


Recommended Posts

Witajcie, potrzebuję pomocy z volumio. Mianowicie system uruchamia się i wyświetla się prośba o login, niestety podczas wpisywania, znaki (próbowałem na kilku klawiaturach) pojawiają się podwójnie. Hasła nie widać, więc ciężko się zalogować, jednak w końcu się udało. Połączyłem się przez hotspot i przeszedłem przez tą początkową konfigurację i pojawiła się informacja że zostanie zresetowany. Hotspot wyłączył się ale nie włącza się ponownie. Sprawdzałem, po zainstalowaniu raspbiana problem ze znakami nie występuje. Co może być przyczyną?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje się połaczyć według tego poradnika i potrzebuje odczytać default gateway i nawet to ciężko zrobić przez te podwójnie pojawiające się znaki

14 godzin temu, Łukasz Jankowski napisał:

A czy próbowałeś, jeszcze raz zainstalować na czysto Volumio? Czy wstępną konfigurację robiłeś przez przeglądarkę w komputerze?

Wielokrotnie, oczywiście format karty za każdym razem 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malina wystawia hot spot tylko po hard resecie, właściwie to volumio. Albo jak straci łączność z wifi. Jak już jest podpięta malina do sieci wifi/kabel to na telefonie instaluejsz apkę co się nazywa fing. Jest bezpłatna (przynajmniej to co potrzebujemy). W fingu dajesz skanuj sieć i telefon pokaże Ci co jest jeszcze w twojej sieci wifi. Malina będzie nazywać się jako malina, klikasz w nią i tam będziesz miał opcję żeby przeskanować porty. Znajdzie Ci port 443 czyli http i jak klikniesz żeby się połączył to otworzy przeglądarkę z ipką. Zapisujesz sobie tą stronę w telefonie i możesz korzystać z volumio na telefonie. 

Edytowano przez Bahzell
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...