Skocz do zawartości

Jaki zestaw stereo do max 10 tyś złotych?


Dawid75

Recommended Posts

Dzień dobry, 

Rozważam zakup sprzętu stereo. Zależy mi na dynamicznym, mocnym, ale jednocześnie ciepłym brzmieniu wraz z wyraźną średnica i czystymi wysokimi tonami z dobrą przestrzenią w rozsądnym budżecie. 

Kolumny mogą stać w dowolnym miejscu pomieszczenia o wymiarach 6x5,5m (powierzchnia 33m2) i mogą być brzydkie jak deszczowa listopadowa noc, grunt aby porządnie grały 😁

Muzyka jakiej słucham to rock, folk, instrumentalna, filmowa i zasadniczo każda dobra muza. 

Budżet max taki jak w tytule.

Dodatkowo chciałbym podłączyć do tego sprzętu streamer wysokiej klasy (obsługujący pliki bezstratne), który będzie odtwarzał wysokiej jakości pliki muzyczne ciągnięte z platform streamingiwych takich jak Tidal, Spotyfy itp. Dobrze by było, aby streamer'em dało się sprawnie i STABILNIE sterować poprzez aplikacje zainstalowaną na telefonie z androidem. 

Będę wdzięczny za podpowiedzi i sugestie wszelkie, co kupić?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 metrów to już sporo, ale za 10k powinno się coś znaleźć. Przeglądając oferty sklepów natknąłem się ostatnio na zestawy KEF R3 z NAD-ami z serii C..... Nie mam pojęcia jak to zagra (sprzęt trzeba sprawdzić u siebie (akustyka) no i czy pasuje pod gusta użytkownika docelowego), ale jest to fajny zestaw, bo oddzielnie kupno kolumn i wzmacniacza kosztowałoby sporo więcej. Powyższy zestaw spodobał się mnie, Tobie wcale nie musi :) Jestem ciekaw co koledzy zaproponują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

30 metrów to już sporo, ale za 10k powinno się coś znaleźć. Przeglądając oferty sklepów natknąłem się ostatnio na zestawy KEF R3 z NAD-ami z serii C..... Nie mam pojęcia jak to zagra (sprzęt trzeba sprawdzić u siebie (akustyka) no i czy pasuje pod gusta użytkownika docelowego), ale jest to fajny zestaw, bo oddzielnie kupno kolumn i wzmacniacza kosztowałoby sporo więcej. Powyższy zestaw spodobał się mnie, Tobie wcale nie musi :) Jestem ciekaw co koledzy zaproponują.

Dzięki za sugestie, ale pytanie, czy słuchałeś w ogóle tego zestawu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem, ale to jest bez większego znaczenia (zbyt wiele rzeczy decyduje o tym, czy sprzęt dobrze brzmi - dla Ciebie i u CIebie w domu), to Tobie musi się podobać. Mnie się podoba zestaw od strony: design (ładnie wygląda), dobre firmy (model KEF R3 jest wysoce chwalony, a NAD to też wysoka półka) i lepsza cena (przy zakupie w zestawie). Traktuj to jako kolejnego kandydata do sprawdzenia i przesłuchania u siebie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.10.2021 o 20:35, Dawid75 napisał:

Rozważam zakup sprzętu stereo. Zależy mi na dynamicznym, mocnym, ale jednocześnie ciepłym brzmieniu wraz z wyraźną średnica i czystymi wysokimi tonami z dobrą przestrzenią w rozsądnym budżecie. 

Przykładowe zestawy do odsłuchu z tymi samymi kolumnami, a z innymi wzmacniaczami. W pierwszym zestawie będzie dobry bas i wyraźna średnica oraz spokojna góra, a drugie połączanie będzie ciut żywsze, choć nieostre, bardziej wyrównanie w całym paśmie. Odtwarzacz sieciowy to już doradzą koledzy, którzy z takich zabawek korzystają, tak myślę przynajmniej. Wskazane jest, aby przed ostatecznym zakupem wypożyczyć zestaw do domu, ze względu na inne warunki akustyczne niż w salonie.

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/zestaw-stereo-nad-c356bee-elac-debut-reference-f5.html

https://www.tophifi.pl/stereo/zestawy-stereo/c368-elac-debut-reference-f5.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z propozycji to faktycznie KEF R3 + NAD 368 lub nawet 388 kosztem wyboru na przykład Maliny z wyjściem cyfrowym. Bardzo dobry streamer na poziomie dużo droższych urządzeń.

Ewentualnie niższa linia KEF Q 950 + Roksan Attessa oraz znowu Malina. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenia

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Jedna z propozycji to faktycznie KEF R3 + NAD 368 lub nawet 388 kosztem wyboru na przykład Maliny z wyjściem cyfrowym. Bardzo dobry streamer na poziomie dużo droższych urządzeń.

Ewentualnie niższa linia KEF Q 950 + Roksan Attessa oraz znowu Malina. 

Zapraszam na odsłuch oraz po wypożyczenia

Piotr

 

Dzięki za propozycje - pytanie, czy jest sens zaszaleć i kupić coś w budżecie 20 tyś, czy też może proponowane zestawy "przebiją" brzmieniowo dopiero zestawy znacznie droższe - np za 50 tyś ? No i co to jest ta MALINA :D ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dawid75 napisał:

Dzięki za propozycje. A tak przy okazji jest sens zwiększyć budżet do 20 tys złotych? Czy też może,całkiem nieźle będzie do 10tys, potem będzie dłuuugo dłuuuugo podobnie a potem znacznie lepiej do będzie dopiero w okolicach np 60 tys? 😉

Do 20 000 zł to może niekoniecznie, ale pewne wyjście poza 10 000 zł mogłoby mieć sens. Masz spory metraż i dobrymi, ale małymi (tańszymi) kolumnami się go nie zagospodaruje.

Jeśli kolumny mają być nowe, to myślę, że Twoje założenia mogą spełnić Bowersy 603 lub Audio Physic Classic 8. Do nich np. NAD 338 czy Yamaha R-N803. Powinno być przyzwoicie, choć pełnej namacalności dźwięku jeszcze nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnej sumy pieniędzy, później jest tak, że zwiększenie n razy budżetu nie poprawi n razy brzmienia. Jest jeszcze gorzej - jest to zależność nieliniowa.

Żeby odpowiedzieć na swoje pytanie - przesłuchaj w sklepie w sali odsłuchowej dwóch zestawów- za ok. 10 tałzenów i za 20 tałzenów. Będziesz wiedział z grubsza na co można liczyć zwiększając budżet 2x.

Pamiętaj, że z zakupem sprzętu audio jest trudno o poradę, bo przy tej liczbie marek / modeli i możliwych konfiguracji nikt nie zna wszystkich możliwości, a nawet większości z nich... Ostatecznie zestaw stereo trzeba przesłuchać u siebie w domu. Dlatego musisz wybrać zestawy które się podobają, kilku kandydatów. Przesłuchać je i z nich wybrać najlepiej brzmiący.

@Kraft, kolega zwiększa budżet do sporej kwoty i nadal polecasz Yamahe R-N803?  Osobiście już przy 10k wybrałbym jakiś wzmacniacz zamiast amplitunera.

MALINA to Raspberry Pi - minikomputer SBC (za 200-400 zł + rozszerzenia) który może służyć za streaming.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tylko że będąc kilka razy na Audio Show w naszej pięknej stolicy słuchałem zestawów za 5000 zł jak i zestawów za 200 tys oraz zestawów za kilka milionów. Te za kilka milionów grały wybitnie, ale chwilowo sobie na nie pozwolić nie mogę hehe. Potem grały bardzo dobrze sprzęta od Zeta Zero, za jakieś 120 tys... Potem było długo, długo nic i potem wybitnie zabrzmiały śmieszne małe "bąbelki" Devialet Phantom za jakieś 18tys. 

Może ja jestem głuchy, ale praktycznie żadne kolumny podłogowe (oprócz dwóch pierwszych) nie zrobiły na mnie wrażenia, ale zaraz zaraz... Jakbym był głuchy to nic by mi nie grało heh. No generalnie nie jest lekko 😁

56 minut temu, Kraft napisał:

Do 20 000 zł to może niekoniecznie, ale pewne wyjście poza 10 000 zł mogłoby mieć sens. Masz spory metraż i dobrymi, ale małymi (tańszymi) kolumnami się go nie zagospodaruje.

Jeśli kolumny mają być nowe, to myślę, że Twoje założenia mogą spełnić Bowersy 603 lub Audio Physic Classic 8. Do nich np. NAD 338 czy Yamaha R-N803. Powinno być przyzwoicie, choć pełnej namacalności dźwięku jeszcze nie będzie.

Dzięki za rekomendacje - poszukam salonu gdzie można to odsłuchać/ wypożyczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Dawid75 napisał:

No tak, tylko że będąc kilka razy na Audio Show w naszej pięknej stolicy słuchałem zestawów za 5000 zł jak i zestawów za 200 tys oraz zestawów za kilka milionów. Te za kilka milionów grały wybitnie, ale chwilowo sobie na nie pozwolić nie mogę hehe. Potem grały bardzo dobrze sprzęta od Zeta Zero, za jakieś 120 tys... Potem było długo, długo nic i potem wybitnie zabrzmiały śmieszne małe "bąbelki" Devialet Phantom za jakieś 18tys. 

Może ja jestem głuchy, ale praktycznie żadne kolumny podłogowe (oprócz dwóch pierwszych) nie zrobiły na mnie wrażenia, ale zaraz zaraz... Jakbym był głuchy to nic by mi nie grało heh. No generalnie nie jest lekko

A jest jeszcze gorzej bo u ciebie zagra to jeszcze inaczej.

Wypożyczyłbym ze 2 może 3 zestawy kolumn i wzmacniacze i starał sie pożonglować nimi w domu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Fafniak napisał:

padłem w 4 minucie :D

Tak słaba recenzja? Czy chiński stołek / krzesło na którym siedzisz nie wytrzymało ciężaru ? :)

Ja tego gościa kilka recenzji słuchałem i mówił dość sensownie. Dlatego go poleciłem.  Aczkolwiek mnie, bez dużego doświadczenia i znajomości sprzętu o którym mówi, może być trudniej to ocenić.

Ale jakby nie patrzeć na recenzje, z zestawem KEF R3 + NAD C 3... wstrzeliłem się dość dobrze, bo "branża" również go poleca,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

U mnie, w identycznej akustyce, jedne kolumny potrafią grać bardzo namacalnie, a inne są całkowicie tej namacalności pozbawione. 

Sprawa jest zapewne jak wszystko co dotyczy subiektywnych doznań złożona. Byłem nausznym świadkiem przeobrażenia systemu Mariusza @MariuszZ . W skrócie , jak byłem po raz pierwszy to kontrabas z pewnością nie brzmiał jak kontrabas , po dodaniu adaptacji pokoju jest świetnie. Instrumenty nabrały naturalności / nie wspomnę o doskonałej scenie/ a system ten sam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wyrazić przekonanie, że przy DOBRYM sprzęcie akustyka nie ma praktycznie znaczenia. 

Przekonałem się o tym, jak wybrałem się na Iron Maiden do katowickiego spodka. Był to czas, gdy wszyscy zgodnie twierdzili, że spodek ma tak złą akustykę, że po prostu się tam nie da nagłośnić koncertu. I faktycznie taki np Kult w spodku, nieco dalej od sceny brzmiał fatalnie. Polazłem na ten koncert dla jaj bo byłem przekonany, że z powodu akustyki będzie lipa. To co usłyszałem zwaliło mnie praktycznie z nóg. Dźwięk był POTĘŻNY a jednocześnie wszystkie szczegóły było wyraźnie słychać. Wtedy zrozumiałem, że to nie akustyka decyduje o brzminiu, a sprzęt i ewentualnie dźwiękowiec 😁.

Kilka lat później, na stadionie w Poznaniu koncert Ironów, to była po prostu dźwiękowa PORAŻKA 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku tych koncertów stawiał bym zdecydowanie na wpływ pracy dźwiękowca. Wielu z nich nie chce się posłuchać jak brzmi nagłośnienie więcej niż w jednym miejscu. Nawet bardzo dobry sprzęt będzie grał kiepsko przy złej akustyce pomieszczenia. Obecnie wiele naprawić może użycie odpowiedniego DSP do tego celu.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomek4446 napisał:

W skrócie , jak byłem po raz pierwszy to kontrabas z pewnością nie brzmiał jak kontrabas , po dodaniu adaptacji pokoju jest świetnie. Instrumenty nabrały naturalności / nie wspomnę o doskonałej scenie/ a system ten sam :)

Eeee... Miała być tajemnica 😉 Niestety mam podobne wrażenia i mały dylemat. Po adaptacji, która nawet nie jest profesjonalna, a taka "dam trochę" absorberów może zadziała, nie myślę o wymianie sprzętu na lepszy. Ten budżetowy zestaw daje mi tyle frajdy ze słuchania muzyki, że długo będę się zastanawiał nad czymś lepszym czyt. droższym. Prawdopodobnie musiałbym o rząd wielkości z kasą skoczyć żeby odczuć poprawę SQ w tym namacalność. No może przesadziłem trochę 🤣 może dwa budżety by trochę pomogły 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...