Skocz do zawartości

Jaki zestaw stereo do max 10 tyś złotych?


Dawid75

Recommended Posts

10 minut temu, MobyDick napisał:

W przypadku tych koncertów stawiał bym zdecydowanie na pływ pracy dźwiękowca. 

Przyczyny mogą być różne, np. też ilość widzów i ich rozmieszczenie (ludzie to też ustroje akustyczne) lub miejsce w którym stał słuchający (nie cała sala brzmi tak samo).

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panele na pierwsze odbicia na scianach maja większe znaczenie w pokoju np. 6x3m jesli sprzet stoi na scianie krótszej tworząc trójkąt np. 2x2x2metry. Z kolei ustawiajac ten sam zestaw o proporcjach odsłuchu znowu 2x2x2m na szerszej scianie (6m) mamy daleko do bocznych scian i tu mogà wystarczyć "zastane" warunki pokoju (nie pisze o modach pomieszczenia). Takie wnioski udało mi  sie wyciągnąć z "pewnych obserwacji", być może błędne ;)

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dawid75 napisał:

Pozwolę sobie wyrazić przekonanie, że przy DOBRYM sprzęcie akustyka nie ma praktycznie znaczenia. 

Fajnie , że możemy się dzielić swoimi spostrzeżeniami , nawet jak są zgoła odmienne. Ja tak jak @halik mam inne zdanie. Przykład z ostatniej soboty , forumowe spotkanie , na tapecie Focale Sopra nr.2 / 64 000 zł/ , streamer Naim / 72 000zł/ i Denon A110 / 17 500 zł/ i ...... nie było dobrze , co potwierdziło 10 osób. Czy jest kiepski sprzęt , nie wiem ? Ale stawiałbym raczej na wielkość pomieszczenia i akustykę.

38 minut temu, MariuszZ napisał:

Eeee... Miała być tajemnica

Mariusz , no wiesz , my tu jedna wielka rodzina ....

39 minut temu, MariuszZ napisał:

Ten budżetowy zestaw daje mi tyle frajdy ze słuchania muzyki, że długo będę się zastanawiał nad czymś lepszym czyt. droższym.

Tego wymienionego powyżej przeze mnie nie kupuj , mówię Ci .... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

Eeee... Miała być tajemnica 😉 Niestety mam podobne wrażenia i mały dylemat. Po adaptacji, która nawet nie jest profesjonalna, a taka "dam trochę" absorberów może zadziała, nie myślę o wymianie sprzętu na lepszy. Ten budżetowy zestaw daje mi tyle frajdy ze słuchania muzyki, że długo będę się zastanawiał nad czymś lepszym czyt. droższym. Prawdopodobnie musiałbym o rząd wielkości z kasą skoczyć żeby odczuć poprawę SQ w tym namacalność. No może przesadziłem trochę 🤣 może dwa budżety by trochę pomogły 😉

Można zapytać jaki to zestaw?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Marek Muszyński napisał:

Można zapytać jaki to zestaw?

Oczywiście chętnie się pochwalę. Od źródła Tidal Hifi na Volumio, Allo Sparky z USBridge (zasilanie diy liniowe), DAC Gustard X16, wzmacniacz Dual Mono SET na 6C4C od Sinusaudio (3,5W), BMN S2II. 

Myślę o wymianie kolumn. Grają zacnie ale chcę lepszej reprodukcji talerzy i innych metalicznych dźwięków. Niestety z jedwabnej "kopułki" jest zbyt miękko jak dla mnie, zbyt mało to iskrzy co nie znaczy, że jest źle ale wolałbym inaczej 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wyjdzie na to, że "bąbelki" Devialet Phantom kładą na łopatki wszelkie konstrukcje do co najmniej 80 tyś zł. Nooo przynajmniej jeśli chodzi o moje upodobania dźwiękowe. 

A czy ktoś z tu "obecnych" słuchał na jakimś porządnym wzmacniaczu kolumn  Klipsch RF-7 mr III ? Warte to swojej ceny ? Czy jedynie robi dużo hałasu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

masz teraz fajną promocję na Cyrus One Cast z kolumnami Fyne Audio F502 w cenie 9999 zł. Brzmieniowo na pewno wpisuje się w Twoje wymagania, 30 mkw to duże pomieszczenie więc też idealnie się sprawdzą. Wzmacniacz ma od razu funkcje sieciowe ( Chromecast ), więc serwisy takie jak Spotify czy Tidal bez problemu obsłużysz. W razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dawid75 napisał:

Dzięki za propozycje - pytanie, czy jest sens zaszaleć i kupić coś w budżecie 20 tyś, czy też może proponowane zestawy "przebiją" brzmieniowo dopiero zestawy znacznie droższe - np za 50 tyś ? No i co to jest ta MALINA :D ? 

Mówimy o całym zestawie.

Elektornika jest teraz... droga. Więc tak zmieniając 10K na 20K za zestaw wiele zyskasz.

To mini komputer, składany jako odtwarzacz sieciowy. Dasz za to ok 1000 zł a gra na poziomie transportów audio za kilka tysięcy.

Miałem tutaj kiedyś fajny post o cena / jakość w audio, ale.

Jest taki pułap przy którym dokładając nie zyskujesz na dźwięku a na przykład na wyglądzie. Na prestiżu marki.

Natomiast teraz 20K jako komplet to dobry pułap aby mieć porządny system.

Piotr

Edit: znalazłem:

https://www.facebook.com/S4Home/posts/1372005592911417/

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

masz teraz fajną promocję na Cyrus One Cast z kolumnami Fyne Audio F502 w cenie 9999 zł. Brzmieniowo na pewno wpisuje się w Twoje wymagania, 30 mkw to duże pomieszczenie więc też idealnie się sprawdzą. Wzmacniacz ma od razu funkcje sieciowe ( Chromecast ), więc serwisy takie jak Spotify czy Tidal bez problemu obsłużysz. W razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Michał

Pytanie, czy biorąc pod uwagę moje preferencje brzmieniowe opisane na początku, zestaw jaki Pan proponuje zabrzmi lepiej, lub przynajmniej podobnie do Devialet Phantom? Miał Pan okazje porównać? 

4 minuty temu, Chyba Miro 84 napisał:

Tutaj miedzy innymi była odpowiedź

Ooo pardon, przeoczenie. Gdzie takie coś można nabyć i jak się nazywa, bo chyba nie każdy oferowany minikomputer nazywają po prostu "malina" 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dawid75 napisał:

Pytanie, czy biorąc pod uwagę moje preferencje brzmieniowe opisane na początku, zestaw jaki Pan proponuje zabrzmi lepiej, lub przynajmniej podobnie do Devialet Phantom? Miał Pan okazje porównać? 

Tak, zdecydowanie na podstawie opisanych na początku preferencji zarekomendowałem do odsłuchu ten zestaw. Moim zdaniem powinien przypaść do gustu. W mojej ocenie zagra dużo lepiej niż Devialet, gdyż idea obu tych systemów jest zupełnie inna. W przypadku Devialeta płacimy za świetny design, dźwięk z małego, zintegrowanego urządzenia. Nie ma to jednak nic wspólnego z tradycyjnym systemem stereo. Takie systemy wykorzystuje się moim zdaniem w szczególnych sytuacjach kiedy warunki lokalowe lub sposób korzystania wyklucza tradycyjny system. I tak, słuchałem wielokrotnie zarówno tego Devialeta, Naima Mu-so czy kilka innych tego typu systemów.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Tak, zdecydowanie na podstawie opisanych na początku preferencji zarekomendowałem do odsłuchu ten zestaw. Moim zdaniem powinien przypaść do gustu. W mojej ocenie zagra dużo lepiej niż Devialet, gdyż idea obu tych systemów jest zupełnie inna. W przypadku Devialeta płacimy za świetny design, dźwięk z małego, zintegrowanego urządzenia. Nie ma to jednak nic wspólnego z tradycyjnym systemem stereo. Takie systemy wykorzystuje się moim zdaniem w szczególnych sytuacjach kiedy warunki lokalowe lub sposób korzystania wyklucza tradycyjny system. I tak, słuchałem wielokrotnie zarówno tego Devialeta, Naima Mu-so czy kilka innych tego typu systemów.

Pozdrawiam,

Michał

Ok, dzięki za propozycję. 

 

3 minuty temu, Dawid75 napisał:

 

 

A tak przy okazji, gdyby zwiększyć jednak znacząco budżet.... Miał ktoś z Was do czynienia z kolumnami Pylon Audio Amber MKII?

Gra to, czy tylko sporo waży ? 😁😉

Chętnie poznam opinie ludzi, którzy słyszeli jak te klocki grają. 

Edytowano przez Dawid75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dawid75 napisał:

Nadal nie wiem co to jest ta MALINA? 🤔

Rassbery Pi. Mini komputer który programujesz jako odtwarzacz sieciowy. Jest dla Ciebie odtwarzaczem:

- z dysku USB

- Spotify

- Tidal

- radio internetowe

21 godzin temu, Dawid75 napisał:

podobnie do Devialet Phantom

Nic nie gra podobnie do Devialet Phantom. Na pewno nie na tyle aby mowić że podobnie.

16 godzin temu, Dawid75 napisał:

A aplikacja ta działa po ludzku, czy się wiesza, jak w starszym Denonie non stop wieszało się Spotify? 

Działa po ludzku. Plynnie

14 godzin temu, mkk napisał:

a mam Volumio , płatna . Działa Tidal, Qobuz , Spotify. W bezpłatnej wersji nie ma Tidala

Jesteś pewien? Gdzieś potkałem że teraz już jest.

Volumio i druga popularna Moode audio

10 godzin temu, Dawid75 napisał:

Pylon Audio Amber MKII

Nie słuchałem i nigdy ich nie widziałem. Ale patrząc na konstrukcję uważał bym mocno. To są kolumny które trzeba długo odsłuchac przed zakupem.

Możesz dołozyć jak mowie przeskok będzie ale wybór jest raczej w inną stronę.

10 godzin temu, Dawid75 napisał:

Chętnie poznam opinie ludzi, którzy słyszeli jak te klocki grają. 

Nie spotkałem aby ktoś się dzielił informacjami na forach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, S4Home napisał:

 

Nie słuchałem i nigdy ich nie widziałem. Ale patrząc na konstrukcję uważał bym mocno. To są kolumny które trzeba długo odsłuchac przed zakupem.

Pozwolę sobie zauważyć, że zakup jakiegokolwiek sprzętu za 20 tys należy poprzedzić długim odsłuchem, ale dziękuję za info w temacie maliny 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dawid75 napisał:

Pozwolę sobie zauważyć, że zakup jakiegokolwiek sprzętu za 20 tys należy poprzedzić długim odsłuchem, ale dziękuję za info w temacie maliny 😉

Dla ciebie to może oczywiste ale dla innych już mniej.

Jak mówię tych kolumn nie słuchałem.

Ale ich konstrukcja jest odmienna od tego co robił do tej pory Pylon. Mi to nieco przypomina konstrukcję Tannoya z duzym basowcem oraz tweterem w tubce. Z tym że oni mają dual Concentric.

Myślę że w cenie 20K znajdziesz bez problemu coś lepszego.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...