Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do 4000zl, ciepła barwa


soberowy

Recommended Posts

Nie rozumiemy się - nie chodziło mi o to, że moje postrzeganie od czterdziestu lat jest takie samo, ALE mój wzorzec brzmienia jest taki sam.

No, nie ważne. Bardziej irytujące jest to, że ludzi nie interesuje wierność, ale ciepło przekazu. No, ale kiedyś tez był sprzęt hi fi oraz jamniki. I te drugie były słyszane częściej. Przepraszam za OT.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ciekawa dyskusja się wywiązała więc napisze o co mi chodzi z tym "ciepłem". Przez ostatni rok czasu miałem system, a nawet poszczególne elementy tego systemu, które grały w sposób detaliczny, tj, przekaz był bardzo wyraźny, wszelkie niuanse w nagraniach były słyszalne. System ten grał fajnie przez chwilę, na dłuższym odsłuchu męczył, tj bolała mnie głowa. Zmieniłem kolumny, źródło a teraz szukam wzmacniacza. 

Są pewne firmy sprzętu audio, które mają przyklejoną "łatkę" danego stylu grania. Na forum często się czyta np ze Yamaha, Primare to jasno grające wzmacniacze. Są też "suchotniki". Do pewnych systemów właśnie taki jasno grający wzmacniacz czy "suchotnik" jest jak strzał w 10 a w innym systemie niekoniecznie się sprawdzi. Ja uważam, że do tego co obecnie posiadam potrzebuje wzmacniacz, który "zamuli", dociąży dźwięk. Kurcze nie wiem jak to inaczej określić, pewnie branża wie o co mi chodzi bo na co dzień słuchają takich marudzących klientów, których wymagania ciężko zrozumieć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, soberowy napisał:

Z basu w tych kolumnach jestem zadowolony, nie ma go aż tyle co w Ariach 906, ale właśnie jest bardziej dociążony, mniej kartonowy.

właśnie to jest mylne podejście do tematu¬¬

Bas to już wartość dodana do niskich tonów, można go uzyskać przez sztuczne dodanie go do pasma w wzmacniaczu / korekcja /, w kolumnach odpowiednie dobranie filtrów zwrotnicy i to nie oznacza że wtedy ma poszerzone pasmo.

Dlatego stawiamy na sprzęt neutralny i dobre kolumny które mają niższe pasmo.

Większość nagrań i kapel korzysta z dźwięków po niżej 50Hz / niskich tonów / i to one tworzą klimat nagrania.

Kolumny które wymieniłeś mają w poważnym stopniu braki tego pasma, dźwięk jest okrojony i nie tworzy klimatu którego szukasz.

To nie zależy od wielkości pokoju czy to jest 10m2 czy 100m2.

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tu nie lubić forum :). Facet pisze konkretnie! , czego szuka i z czego jest zadowolony a dowiaduje się, że nie wie czego szuka a z tego co jest zadowolony to właśnie nie jest zadowolony. Na końcu morał jest taki, że trzeba wymienić wzmacniacz, kolumny, może i pomieszczenie, kupić takie zabawki, żeby każdy user z forum był zadowolony. A i czy  ktoś już wspomniał o wymianie źródła czy jestem pierwszy? ;)

A już poważnie, wypożyczaj piecyki i sam podejmij decyzję (chociaż to często jest najtrudniejsze). Powodzenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Karol64208 miałem już kolumny Esa, ktore schodzily do 34Hz jak pamiętam. Niestety w moim małym pokoiku odsłuchowym się nie sprawdziły. 

Może dokładniej sprecyzuję czego szukam. Sprzedałem Yamahe bo była brzydka, wiekowa i wysokie tony były zbyt jednolite, było ich dużo ale bez wybrzmień, powietrza. Resztę mógłbym zostawić, nawet ten twardszy bas. Owa Yamaha to naprawdę klasa sprzęt z lat 80, więc wolałbym nie kupować czegoś poniżej tej klasy. Być może zbyt mały budżet mam na wzmacniacz, nie wiem, jeśli byłoby warto dołożę.

Sprecyzuję jak się da.

Wzmacniacz ma być nie więcej jak 10 letni, z opinia solidnego, bezawaryjnego ( niektóre marki takiej opinii nie mają ), bez dac, bez regulacji barwy, wydajny prądowo, ok nie musi być "ciepły" - ma po prostu nie być suchy, detaliczny i jaskrawy, moje kolumny nie zamulają więc nie trzeba ich na siłę ożywiać. Dużym atutem było by jego pochodzenie czyli Made in Poland.  Myślę, że grono potencjalnych wzmacniaczy do zakupu mocno zawęziłem. 

 

 

Dodam od siebie, że po głowie chodzą mi poniższe modele, które można kupić używane w granicach 4-5 tyś zł :

- Baltlab epoca 3 lub endo 1

- Haiku Sol 

- Roksan Caspian 2

- Roksan K3

- Denon PMA 2010 lub 2020

- Jakiś Xindak lub Creek - choć tych marek troche się obawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soberowy napisał:

Wzmacniacz ma być nie więcej jak 10 letni, z opinia solidnego, bezawaryjnego ( niektóre marki takiej opinii nie mają ), bez dac, bez regulacji barwy, wydajny prądowo, ok nie musi być "ciepły" - ma po prostu nie być suchy, detaliczny i jaskrawy, moje kolumny nie zamulają więc nie trzeba ich na siłę ożywiać. Dużym atutem było by jego pochodzenie czyli Made in Poland.  Myślę, że grono potencjalnych wzmacniaczy do zakupu mocno zawęziłem

Tak teraz czytam ten wątek i opis. Jest to opis Unison Research Unico Primo. Tylko, że tutaj w tym budżecie tylko używany. Ja też mam bardzo detalicznie grające kolumny (B&W706) i razem grało to tak, że sądzę iż byłbyś bardzo zadowolony. Mocny, konturowy bas, świetna dynamika, lampowa średnica z pięknymi wokalami i góra, której dla mnie było nawet ciut za mało. To jest wzmacniacz, który - można powiedzieć, gra bardzo relaksująco, bez patrzenia na szczegóły jak pod mikroskopem, ale za to bardzo gładko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre ciepło grające stare Yamahy to CR-800, CR-1000 (oczywiście wielu powie, że to stary nic nie warty złom:-)). Na nich nie będziesz miał płaskiego grania i wysokie nie będą jednolite, będzie powietrze i analogowe wybrzmiewanie. Nowe dobrze i ciepło grające Yamahy to: 1000, 1100, 2000, 2100. Super grają Music Hall 15.2, 25.2 oraz węgierski Heed Obelisk Si. Godnym uwagi jest Accuphase e-202, e-205, 206. Piszę o rozwiązaniach muzykalnych, grających analogowo, przestrzennie, służących do słuchania w czasie relaksu oraz pracy itp., które nie spowodują, że krew popłynie z uszu po 20 minutach:-). Ciekawym wzmacniaczem jest też Sugden A21. Osobiście wolę stare, wybitne germanowe wzmacniacze z lat 1965-67, dobre lampy el84, 300b, nowe wzmacniacze grające w klasie A. Od czasu do czasu pojawia się również coś ciekawego w klasie AB lub D np. Moon river 404.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dostępna wersja pierwsza na znanym portalu ogłoszeniowym.  Nie wiem czym się różnią, ale sprzedający i tak nie wysyła...

10 minut temu, Sensuj napisał:

Dobre ciepło grające stare Yamahy to CR-800, CR-1000 (oczywiście wielu powie, że to stary nic nie warty złom:-)). Na nich nie będziesz miał płaskiego grania i wysokie nie będą jednolite, będzie powietrze i analogowe wybrzmiewanie. Nowe dobrze i ciepło grające Yamahy to: 1000, 1100, 2000, 2100. Super grają Music Hall 15.2, 25.2 oraz węgierski Heed Obelisk Si. Godnym uwagi jest Accuphase e-202, e-205, 206. Piszę o rozwiązaniach muzykalnych, grających analogowo, przestrzennie, służących do słuchania w czasie relaksu oraz pracy itp., które nie spowodują, że krew popłynie z uszu po 20 minutach:-). Ciekawym wzmacniaczem jest też Sugden A21. Osobiście wolę stare, wybitne germanowe wzmacniacze z lat 1965-67, dobre lampy el84, 300b, nowe wzmacniacze grające w klasie A. Od czasu do czasu pojawia się również coś ciekawego w klasie AB lub D np. Moon river 404.

Nie chce już starego sprzętu, mimo, że był on robiony porządnie. To jednak ma swoje lata, niekiedy wymaga serwisu a z dostępnością serwisantów jest problem. Niektórzy mają grafik do końca 2022 dopięty. Dlatego zależy mi na nowszym urządzeniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, soberowy napisał:

Jest dostępna wersja pierwsza na znanym portalu ogłoszeniowym.  Nie wiem czym się różnią, ale sprzedający i tak nie wysyła...

Nie chce już starego sprzętu, mimo, że był on robiony porządnie. To jednak ma swoje lata, niekiedy wymaga serwisu a z dostępnością serwisantów jest problem. Niektórzy mają grafik do końca 2022 dopięty. Dlatego zależy mi na nowszym urządzeniu. 

Masz i nowsze w odpowiedzi Sensuj

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, soberowy napisał:

Wiele opinii na różnych forach opisuje te modele jako ostre, bez duszy, suchotniki, techniczne bez muzykalności. Jak sam nie sprawdzę to się nie dowiem. 

 

W porównaniu do starych germanów, klasy A i lamp,  jest prawie tak jak piszesz ale ty nie chcesz starych, czy też lamp. Nie zgodzę się z tym że nowe Yamahy nie są muzykalne, że są zbyt ostre, duszy może im brakować rzeczywiście i może trochę techniczne. No ale podkreślam, ty chcesz nowe, nie chcesz lamp i klasy A.

Edytowano przez Chlorofil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Chlorofil napisał:

W porównaniu do starych germanów, klasy A i lamp,  jest prawie tak jak piszesz ale ty nie chcesz starych, czy też lamp. Nie zgodzę się z tym że nowe Yamahy nie są muzykalne, że są zbyt ostre, duszy może im brakować rzeczywiście i może trochę techniczne. No ale podkreślam, ty chcesz nowe, nie chcesz lamp i klasy A.

To nie jest tak, że nie chce lampy. Po prostu nie mam wysokoskutecznych kolumn i nie wiem czy lampa dobrze się zgra z moimi monitorkami. Jeśli ktoś słuchał lampy z tymi kolumnami i nie było problemów oczywiście proszę o opinie. Klasa A jak najbardziej, poprzednia Yamaha miała pierwsze 10W w klasie A, choć spektakularnej różnicy nie słyszałem między auto klas A włączone i wyłączone. 

 

27 minut temu, Khedron napisał:

No to mam swoja teorie, bo sam tez tak mialem. Kazdy sprzet trzeba solidnie osluchac, oswoic sie z nim i nie da sie tego zrobic w salonie. Poczatkowo to cieple brzmienie jest pozornie przyjemniejsze a co wiecej, ono maskuje slabosc nagran. Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie po jakims czasie na detalicznie brzmacym sprzecie, w odstawke poczlo z 2/3 wczesniej lubianych kawalkow bo po prostu z powodu slabej jakosci nagrania, nie da sie ich sluchac. Z czustym, detalicznym dzwoekiem jest jak z burbonem - trzeba do niego dojrzec. 

Zgadzam się, poprzedni zestaw karcił niemiłosiernie kiepsko nagrane płyty. Często nie dało się tego słuchać. U mnie muzyka nie leci gdzieś tam w tle w dzień. Słucham tylko wieczorami i wówczas oczekuje dźwięku relaksacyjnego, nie mam ochoty analizować nagrań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, soberowy napisał:

To nie jest tak, że nie chce lampy. Po prostu nie mam wysokoskutecznych kolumn i nie wiem czy lampa dobrze się zgra z moimi monitorkami. Jeśli ktoś słuchał lampy z tymi kolumnami i nie było problemów oczywiście proszę o opinie. Klasa A jak najbardziej, poprzednia Yamaha miała pierwsze 10W w klasie A, choć spektakularnej różnicy nie słyszałem między auto klas A włączone i wyłączone. 

 

Zgadzam się, poprzedni zestaw karcił niemiłosiernie kiepsko nagrane płyty. Często nie dało się tego słuchać. U mnie muzyka nie leci gdzieś tam w tle w dzień. Słucham tylko wieczorami i wówczas oczekuje dźwięku relaksacyjnego, nie mam ochoty analizować nagrań.

Akurat ten twój model Yamaha tak miał, klasa A była w nim słaba. Kup sobie Yamaha 1000, Music Hall, Heed i będziesz miał nowe, dobre brzmienie całodniowe i temat zamknięty, bo nie chcesz starych i lampy nie pociągną twoich mało skutecznych głośników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Kilka propozycji już padło, wybór mocno zawęziłem. Skupiam się na 3 modelach tj :

-Unison Research Unico

-Dayens Ecstasy 3

-Haiku Sol RC

-Baltlab Epoca 3

Który z tych wzmacniaczy jest najwydajniejszy prądowo, najsolidniej zbudowany, odda najlepszą głębię (zagra efektownym stereo), gra najbardziej miękko. Uf, dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę 4 modele, chociaż nie, widzę jeszcze piątego Atolla in200se :)

Chyba żadne monitory, które u siebie miałem nie grały tak "głęboko planami" jak Twoje Perełki (może dałoby się tu podciągnąć jeszcze PMC20.21 ale i w nich wokal potrafił wyjść do przodu a w Perłach u mnie się nie udawało. W moim pokoiku z Cyrusami wręcz brakowało bliskości, namacalności z Xavianem (i brakowało góry). Wokale w najlepszym wypadku były jakby 2m za linią bazy, Perełki wszystko grało bardzo w tył i na szerokość, zwłaszcza z Cyrusem. 

I wobec powyższego muszę Cię Soberowy zapytać w jakiej odległości od tylnej ściany grają u Ciebie Perły? A nad tym Atollem 200 w używce też pomyśl. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...