Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do 4000zl, ciepła barwa


soberowy

Recommended Posts

Kurcze @kaczadupaczytasz mi w myślach bo właśnie zalogowałem się żeby dodać do listy wzmacniacz Atoll, który jest mocny. 

Perełki stoją licząc od tylnej ściany kolumny 60cm od ściany. Mogę jeszcze przybliżyć ale wtedy gdzieś to "mięsko" ucieka. 

"Chodziłem" po pokoju z kolumnami i takie ustawienie sprawdza się w moim przypadku optymalnie. 

Czyli co Atoll ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Khedron napisał:

Zatem miamy opinie kogos kto ten wzmacniacz mial i pozbyl sie go bardzo nim rozczarowany kontra slowa kogos czyja stryjeczna siostra miala szwagra, ktorego wujek przez powinowactwo mial kolege z tejze Yamahay zadowolonego. No, ale osluchany byl bardzo :)

Czyli, jak za chwilę w innym temacie napiszę, że kolega Khedron uważa, iż Yamaha A-S2000 to "prawdziwa katastrofa", to będą to tylko "słowa kogoś czyja stryjeczna siostra miała szwagra, którego wujek przez powinowactwo miał kolegę z tejże Yamahy zadowolonego, który osłuchany był bardzo"?

Zabawnie próbujesz dowartościować Swoją ocenę, dyskredytując inną. Tak naprawdę mamy jednak w tym przypadku dwa równie wiarygodne źródła oceny serii 2000. 

Pozdrawiam (i tradycyjnie już przepraszam, że zabrałem głos).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, soberowy napisał:

To nie jest tak, że nie chce lampy. Po prostu nie mam wysokoskutecznych kolumn i nie wiem czy lampa dobrze się zgra z moimi monitorkami

Pomyśl o Cyrusie 8.2 od kaczejdupy. U mnie możliwe że zostanie już docelowo, chyba że go zmienię na końcówkę Chytrusa. Fajne połączenie szybkiego zwartego basu i przyjemnej, muzykalnej średnicy i ładnej ale nie wybijającej, spokojnej gory

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Pomyśl o Cyrusie 8.2 od kaczejdupy. U mnie możliwe że zostanie już docelowo, chyba że go zmienię na końcówkę Chytrusa. Fajne połączenie szybkiego zwartego basu i przyjemnej, muzykalnej średnicy i ładnej ale nie wybijającej, spokojnej gory

 

 

 

Cyrus odpada z dwóch powodów, cena i u @kaczadupanie zagrał ten zestaw z Xavianami. Ufam jego opinii bo przerzucił sporo sprzętu oraz mamy podobny pokój odsłuchowy. 

Zastanawia mnie regulacja głośności w Atoll in200se. Jak to działa, czy jest awaryjne i ma problemy z równym graniem kanałów przy cichym odsłuchu. Widzę, że w nowszej wersji jest klasyczny potencjometr.

1 godzinę temu, Tweeter2016 napisał:

Ciekawe, na OLX jest jedna używana za 3500 zł. Dobra cena, zważywszy że nowe A-S2200 kosztuje już 14 tys. zł

Jakby była za 5000 zł Yamaha AS21000 to nawet bym się nie zastanawiał i dla samego wyglądu ją kupił :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, soberowy napisał:

Cyrus odpada z dwóch powodów, cena i u @kaczadupanie zagrał ten zestaw z Xavianami. Ufam jego opinii bo przerzucił sporo sprzętu oraz mamy podobny pokój odsłuchowy. 

Widze teraz że je miał u siebie.

Co do Atolla - ja miałem 100 i źle go nie wspominam - ja kupiłem 3 miesięczny i potencjometr działał idealnie - co zreszta widać było na pomiarach że idzie równo. Na pewno grał mocno do przodu środkiem (czyli jak coś było zlokalizowane na środku bo grały 2 kolumny, to grał to znacznie głośniej niż Cyrus, który u mnie gra środek na linii kolumn). Z BW zgrał się świetnie, potem z Quadralami grał mi za sucho i ostro. Cyrusy zagrały ładniej. (zarówno One jak i 8.2)

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soberowy, żebym miał czyste sumienie i był sprawiedliwy wobec Naima, Atollom też trafa lubią konkretnie "brumić". Potki to jak się trafi, jeden szybciej równa drugi nie, taki ich urok (mają  jakąś tam  tolerancję/normę). 

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Pomyśl o Cyrusie 8.2 od kaczejdupy.

Marcin, w tym tygodniu powinienem mieć Spendory Classic 4/5 u siebie, może się polubią z Cyrusami/polubimy, w końcu jedno malutkie i drugie. Czuję lekkie podniecenie, to dobrze wróży. Młoda Kate Bush powinna pojawić się metr przede mną ;)

b15044bd7863b3fb665ce408c238d2ba.jpg

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Khedron napisał:

To wez jeszcze pod uwage Atolla in100 Signature. Powinien odpowiadac Twoim oczekiwaniom, kto wie czy nie bardziej niz dwusetka. No i jak pogadasz z S4 czy Q21 to moze prawie zmieszcisz sie w budzecie za nowy wzmacniacz. 

Z tym, że opinia forumowa głosi, że setka gra jaśniej, ostrzej jak zwał tak zwał. No i 200 jest mocniejsza co Xaviany lubią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Atoll in 200 się sprawdza, jest muzykalny ,dociążony basowo i generalnie mocny. Na pewno nie jest suchotnikiem ale gra różnie z różnymi paczkami, z sonusami jest rozdzielczo i szczegółowo, z chario jest gęsto z dobrym dołem, ale najlepiej się sprawdził z M1 od YB. Było pieknie i szczegółowo na górze, rozdzielczo i wybitne na środku tylko basu jakby mniej. Fizyka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Wspomniany na pierwszej stronie NuPrime, Dayens oraz właśnie Caspian M2 chodź on będzie prawdopodobnie najmniej ciepły z tych tutaj wymienionych. 

Dalej Magnat MA 1000 oraz wspomniany Denon 2020.

Piotr

Dzięki @S4Home za wskazówkę. Który Dayens masz na myśli?  

Pytanie jeszcze do Ciebie jak z awaryjnością marki Atoll ? Jak działa regulacja głośności w modelu in200se, czy jest dokładna i kanały grają równo od samego dołu?

Na chwilę obecną jestem przed wyborem Atoll in200se, Atoll in100 signature oraz Dayens Ecstasy III. Czekam tylko dzień wolny od pracy i jadę po któryś z wymienionych bo już mnie trafia bez muzyki. Jak nie podejdzie pod Xaviany to sprzedam i będę szukał dalej, ale muszę już coś kupić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Fafniak napisał:

Pierwsze słyszę

Nie chcę linkować, ale tak jak pisała Asia łatwo znaleźć ten wątek. 

 

Jest Sol 1 RC w Nowym Sączu więc w miarę blisko. Nie mogę znaleźć informacji jakie trafo tam siedzi, pobór widzę 200W. Atoll z kolei na papierze super, dual mono, wydajny, według opinii gra bliżej, atakuje słuchacza co mnie przekonuje. Chce dźwięk blisko, nie na linii kolumn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście do Perły nie szedłbym w SOL I i II. Bardzo lekki dół (jakościowo bardzo OK) ale i charakter góry moim zdaniem zupełnie nie pod Xaviana Perla E. No i czy SOL I i II grają wyjątkowo głęboko planami? Moim zdaniem nie. Do tego wyjątkowo niska skuteczność tego Xaviana... Ale co kto lubi, jak zawsze trzeba samemu posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pamięci Cyrus 8.2 (nie pamiętam czy już miałem do niego zasilacz czy nie a to niestety robi wyraźną różnicę) i Dayens Menuetto (nie pamiętam wersji ale one dla mnie zależnie od dostawy grają trochę inaczej, powtarzalności brak, starsze wersje z pamięci... grały bardziej otwartą górą i lżejszą średnicą). Dobrze by było gdybyś coś ze swoich typów najpierw u siebie posłuchał. Jednak patrząc z Twoich opisów to np. z Haiku będzie Ci wyraźnie brakowało dociążenia. To otrzymasz z Atollem ale jakość niskich tonów Atolla jest gorsza od Haiku SOL. Tylko te dwa wzmacniacze łączyłem u siebie z Perełkami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, soberowy napisał:

Nie chcę linkować, ale tak jak pisała Asia łatwo znaleźć ten wątek. 

 

Jest Sol 1 RC w Nowym Sączu więc w miarę blisko. Nie mogę znaleźć informacji jakie trafo tam siedzi, pobór widzę 200W. Atoll z kolei na papierze super, dual mono, wydajny, według opinii gra bliżej, atakuje słuchacza co mnie przekonuje. Chce dźwięk blisko, nie na linii kolumn.

Ekhm... szczerze mówiąc to dziwne to

1 osoba wyjeżdża z taką historią. Pisze o różnicach , nawet w topologii... zero zdjęcia. tylko opowieści.

Ciekawe czy pojawi się więcej osób.

Nie zdziwiłbym się gdyby były różnice w pojedynczych sytuacjach. Dostępność części moze być coraz gorsza.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mamy na to jakieś dowody oprócz opowieści pojedynczej osoby ?

A co do kwestii wsadzania różnych podzespołów- napisałem ze nie zdziwiłbym się, zobacz co dzieje sie w przemyśle. Okazuje się że np. poszczególne marki (samochody)stosują starsze elementy żeby tylko móc wypuścić produkt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, soberowy napisał:

Dzięki @S4Home za wskazówkę. Który Dayens masz na myśli?  

No tego z budżetu Menuetto, ale jak znajdziesz używany Extasy to też będzie dobrze.

18 godzin temu, soberowy napisał:

Pytanie jeszcze do Ciebie jak z awaryjnością marki Atoll ? Jak działa regulacja głośności w modelu in200se, czy jest dokładna i kanały grają równo od samego dołu?

Jeśli chodzi o potencjometr to nie słyszałem aby były tu problemy. Jeśli coś się pojawi to jest to raczej prosty serwis poźniej.

Jak w każdym innym wzmacniaczu, coś stać się może,

Atoll 200 kta gra zdecydowanie bardziej dynamicznie od Sola. Oni są  Krakowa miałem okazję chwile go testować. Fajnie muzykalny wzmacniacz. Energetycznie lepiej gra Atoll.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...