Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo do 4000zl, ciepła barwa


soberowy

Recommended Posts

To zawsze loteria. 

Atoll gra przyzwoicie ale to żaden kosmos , barwna średnica trochę do przodu , nie ostre wysokie, mało precyzyjne , i mało zróżnicowane niskie . Ale ogólnie jest ok u mnie i u kolegi grały inaczej więc pewnie i u ciebie nie będzie identycznie 😊

Deyensa nie słuchałem , ale miałem na chacie Haiku Sol2 signature i grał napewno inaczej niż Atoll czy lepiej napewno bardziej rasowo . Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym dlatego pytam mądrzejszych ode mnie :)

 

11 minut temu, Fafniak napisał:

Kupowanie w ciemno to głupia decyzja

Zgadzam się. Po większość sprzętu jeździłem osobiście choćby przez pół Polski. Jednak na chwilę obecną nie mam możliwości na wycieczki. Druga sprawa, że zawsze jak byłem po sprzęt to grał zupełnie inaczej u kogoś jak u mnie. Więc sprawdzę u siebie, jak mi się nie spodoba będę szukał dalej. Ale wówczas najpierw coś kupię a następnie sprzedam to co mi nie pasuje. Ciężko bez muzyki tyle czasu wytrzymać. Perełki czekają na piec.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, soberowy napisał:

Za Atollem przemawia moc za Esctasy wygląd bo o brzmieniu wiem tylko tyle że gra jaśniej od Hegla H200. Kurczę, zakup w ciemno, co byście brali ? 

Jeśli gra jaśniej od Hegla to nie będzie dla Ciebie.

Nie kupuj w ciemno!

 

13 godzin temu, soberowy napisał:

Ja kupiłem in200se. Wolałbym wersje signature bo jest znacznie ładniejsza. Na chwilę obecną taki miałem budżet.

No to z tych dwóch dobrze zrobiłeś wybierając Atolla. Bezpieczniejszy.

Trzymam kciuki

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj intensywnie użytkuję Atolla więc na szybko napiszę co nieco w porównaniu do Yamahy A-1000. 

O wyglądzie nie będę pisał, natomiast wykonanie gniazd lepsze w Atollu. Reszta na podobnym poziomie, Yamaha większa i cięższa.

Stereofonia : bardzo podobna, oba wzmacniacze grają u mnie dźwiękiem bliżej słuchacza. Szerokość również na tym samym dobrym poziomie, poza linią kolumn. Jednak porządek lepszy w wzmacniaczu Yamaha, łatwiej można było wyłapać gdzie co jest. Atoll bardziej zlewa dźwięki w przestrzeni.

Tony wysokie : jeden i drugi nie skąpi w tym paśmie, nie ma mowy o jakimś wycofaniu. Jest ich sporo, w Atollu delikatniejsze, w sensie, że lżej wybrzmiewają, z lekkością bez masy. Ciężko powiedzieć, które lepsze, Atoll jakby czyściej a Yamaha z masą.

Średnie tony : Atoll spokojnie zachowuje się w tym paśmie, Yamaha ma żywsze średnie tony, szczególnie wyższa średnica jakby podbita, co np w piosene Brothers in arms czasami aż drażniło, klawisze potrafiły wywiercić dziurę w uchu. Atoll spokojniej Yamaha z pazurem i wykopem, tu wybieram spokój. 

Niskie tony : Yamaha schodziła niżej, z kolei Atoll ma podbity wyższy bas i lepiej "kopie". Z Yamahy więcej basu, w Atollu wyraźniej słyszę gitarę basowa. Jeden i drugi wzmacniacz ma w tym paśmie swoje zalety.

Dynamika : Yamaha bez dwóch zdań.

Muzykalność : Atoll gra spójnej, spokojniej, jest też troszkę bardziej muzykalny. 

Moc : Nie wiem gdzie się kończy regulacja głośności w Atollu, przez chwilę dałem na 60 i było bardzo głośno. W dzień słucham na 25 wieczorem na 20. Nie mam jednak odniesienia do potencjometru Yamahy, tam nie przekroczyłem nigdy godziny 10. Na pewno Yamaha jest mocniejsza i wydajniejsza. 

Który gra lepiej?  Haha dobre, grają inaczej :)

pozdrawiam 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2021 o 09:45, Dedal75 napisał:

 

 

Dnia 19.10.2021 o 09:45, Dedal75 napisał:

To zawsze loteria. 

Atoll gra przyzwoicie ale to żaden kosmos , barwna średnica trochę do przodu , nie ostre wysokie, mało precyzyjne , i mało zróżnicowane niskie . Ale ogólnie jest ok u mnie i u kolegi grały inaczej więc pewnie i u ciebie nie będzie identycznie 😊

Deyensa nie słuchałem , ale miałem na chacie Haiku Sol2 signature i grał napewno inaczej niż Atoll czy lepiej napewno bardziej rasowo . Pzdr

👍😉😁

Edytowano przez Dedal75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Amarok napisał:

Będziesz szukać dalej, a o wyborze zdecydują jakieś niuanse, ale może być tak że zmęczysz sie dalszymi testami, powiesz dość i na których padnie. 😉 Pośpiech niewskazany. 

Prawda. Dodałbym tylko, że fajnie jest mieć dwa wzmacniacze obok siebie do porównania, z pamięci to wiadomo jak jest. No nic, zabawa chyba będzie trwała dalej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...