Skocz do zawartości

Yamaha R-N602 z Japonii na 100V + Wharfedale 11.2. Jaki autotransformator/konwerter napięcia wybrać?


Piotrexed

Recommended Posts

Dzień dobry.
Nie pomyślałem i wziąłem amplituner na 100V, Na tabliczce znamionowej ma napisane 100V 50/60Hz 190W. 
Teraz mam pytanie: Jakiej mocy przetwornicę wybrać? Niby podano 190 wat, więc 250W, 300W powinien według tego wystarczyć, ale czytam w specyfikacji Euro RTV lub jakiś innych, że maksymalny pobór to 380 wat. W specyfikacji mam też  2x 70W na kanał. Z tego by wynikało , że 140 W idzie na wzmocnienie, a 50 na pracę odbiornika DAC, tuner, wyświetlacz i te inne mało energochłonne elementy. Czy dobrze myślę? Wystarczy 250W? 
Mam dwie propozycje: 
Toroidy: specjalny trafo w wersji audio o wysokiej sprawności, bezgłośny, wysokiej jakości, sprawność 96% (wcześniej podano, że 97%), bez obciążenia, na biegu jałowym ma pobierać te 4% wynikające ze sprawności czyli 20W (nie wiem czy osoba, którą pytałem dobrze to liczy), separacja galwaniczna uzwojeń, środek zalany żywicą, impregnowany rdzeń i uzwojenia, dodatkowe ekranowanie magnetyczne i elektryczne. Wykonany będzie w oparciu o najwyższej klasy, mierzone laboratoryjne, elementy oraz podlegał będzie skrupulatnej kontroli w poszczególnych fazach produkcji. Koszt wersji 500VA w obudowie metalowej z gniazdem NEMA 5-15 to 496,00 zł z VAT /szt. Termin realizacji około 21 dni roboczych.
Telto: Autotransformator w obudowie TSA 500-1/1 230/100V   282zł.brutto, koszt wysyłki 25zł, pobór prądu w stanie jałowym ok.30mA (czyli 7 wat - mniej niż znacznie droższy specjalny wysokiej jakości trafo z Toroidy?). Cichy. 

A więc jeżeli osoba kontaktowa w Toroidach dobrze policzyła pobór na biegu jałowym, to w przypadku trafo 250W na stand by będę miał 2x mniejsze zużycie nie 15-20 wat, a 7,5wat-10wat, co jest już do przebolenia. 20W to tak jakbym miał 24H włączoną żarówkę LED, a poza tym pewnie będzie sporo tańszy (mam nadzieję). 

Jaką moc i który trafo lepiej wybrać?  496 zł to dla mnie trochę sporo i chciałbym przyoszczędzić, poza tym 20W na stand by to też dla mnie dużo. 
Najchętniej bym przyoszczędził i wybrał Telto 250W za 192zł skoro mocniejszy ciągnie tylko 7 wat na stand by i są ciche. Tylko czy w Toroidach dobrze to ktoś policzył? 
Jest jeszcze opcja wymiana zasilania w Audioklanie - sama wymiana zasilania 650zł i to podali jako minimalny koszt. 

Edytowano przez Piotrexed
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ci to pomoże, ale ja mam Yamahę R-N803D z Heco Aurora 700 i w salonie 26m2 , przy normalnym poziomie głośności pobiera moc około 45-55W (zmierzone). Oczywiście odkręcając gałkę na wyższe poziomy pobór wzrasta, ale bez przesady. Jeśli nie katujesz sprzętu na granicy przesterowania, to myślę, że trafo o realnej/uczciwej mocy 250W w zupełności wystarczy. Tym bardziej, że R-N602 jest słabsza...

Edytowano przez Yahoou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...