Skocz do zawartości

Subwoofer do stereo (KEF Q950 + Cyrus One Cast)


Mateusz Wałęcki

Recommended Posts

Cześć. posiadam zestaw KEF Q950 + Cyrus One Cast. Zestaw gra naprawdę świetnie. Jednak chiałbym uzupełnić go o subwoofer (filmy, czasami lubie posłuchać dobrego Rapu itd) i brakuje mi troszkę najniższych częstotliwości - tej wisienki na torcie :) Pokój 25m2.

 

zastanawiam się nad dwoma opcjami:

1. KEF CUBE 12B

2. REL HT/1003

 

Co wybrać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mateusz Wałęcki napisał:

Cześć. posiadam zestaw KEF Q950 + Cyrus One Cast. Zestaw gra naprawdę świetnie. Jednak chiałbym uzupełnić go o subwoofer (filmy, czasami lubie posłuchać dobrego Rapu itd) i brakuje mi troszkę najniższych częstotliwości - tej wisienki na torcie :) Pokój 25m2.

 

zastanawiam się nad dwoma opcjami:

1. KEF CUBE 12B

2. SVS SB-1000 PRO

 

 

Edytowano przez Mateusz Wałęcki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie basu jest dosyć dużo i faktycznie jest super,  ale od pewnego poziomu glosnosci.  Natomiast podczas ogladania filmow lub sluchania muzyki dosyć cicho brakuje mi go...

 

masz opcje zrobic foto jak masz ustawione kolumny u siebie? 

 

Być może ze wzlędu na to, że miałem wcześniej zestaw subwooferem teraz moje uszy "czują" niedostatek szzególnie na niższym poziomie głośności, zapewne też akustyka pomieszczenia ma wpływ na ten odczuwalny niedostatek przeze mnie

Edytowano przez Mateusz Wałęcki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka pomieszczenia jest dobra, a ja myślałem iż pomieszczenie jest dość puste, dlatego poprosiłem o zdjęcie. Kanapa powinna być na wprost sprzętu, a nie gdzieś w rogu pokoju, ale chyba tak się nie da tego ustawić. Nie wszystkie systemy sprawdzają się przy cichym słuchaniu, a rozkręcają się później jak zauważyłeś. W tym pomieszczeniu i z w/w zestawem, raczej basu nie powinno brakować, a wręcz powinno być go w nadmiarze.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rozkręca się dopiero później i wtedy jeśli chodzi o muzykę basu jest akurat. Natomiast w filmach i przy cichym słuchaniu brakuje go. Czyli dorzucenie suba przykladowo tego SVS SB-1000PRO zrobi robotę?

 

 

Tak wiem, że sofa powinna być na wprost ale niestety ma takiej opcji, natomiast do słuchania muzyki odsuwam kolumny od ściany i siadam w fotelu na wprost kolumn

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mateusz Wałęcki napisał:

Tak rozkręca się dopiero później i wtedy jeśli chodzi o muzykę basu jest akurat. Natomiast w filmach i przy cichym słuchaniu brakuje go. Czyli dorzucenie suba przykladowo tego SVS SB-1000PRO zrobi robotę?

Najprostsza metoda nie kupuj a wypożycz od branży subwoofer. Szkoda, abyś wydał kasę i to się nie sprawdzi, a tak zamrozisz tylko gotówkę na jakiś czas.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, S4Home napisał:

A co jest u Ciebie źródłem muzyki?

Bo przy tym zestawieniu nie powinno Ci brakować basu.

Piotr

Mam wrażenie, że pokój ma tak dziwne propocje, że bas gdzieś ucieka przy niższej głośności i brakuje go też podczas oglądania filmów. SVS już wjechał i idealnie uzupełnił ten najniższy zakres. teraz zabawa ze znalezieniem optymalnego miejsca dla niego i konfiguracji ustawień suba :)

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Najprostsza metoda nie kupuj a wypożycz od branży subwoofer. Szkoda, abyś wydał kasę i to się nie sprawdzi, a tak zamrozisz tylko gotówkę na jakiś czas.

kupiony już 😬

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lysyrafal napisał:

No w takim razie gratuluję i powiem szczerze, że odważny jesteś. Szukałeś porady, a swój problem rozwiązałeś praktycznie sam.

Tak szukałem porady niejako żeby potwierdzić swoje przypuszczenia. Niestety mam wrażenie, że w wiekszym pomieszczeniu z lepszą akustyką ta kolumna radziłaby sobie znacznie lepiej,  a u mnie mam wrażenie że pomieszczenie dławi ten zestaw i sub jest chyba jedynym wyjsciem aby uzupełnić braki. Niestety zmiana kolumn na mniejsze nie wchodzi w grę teraz i przemeblowanie również :/

Edytowano przez Mateusz Wałęcki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...