Skocz do zawartości

Pomoc w ustawieniu mikrofonu i ewentualnych radach w adaptacji akustycznej.


Recommended Posts

Witam wszystkich,

Nagrywam sobie wokal i instrumenty i  zastanawiam się które miejsce będzie najlepszym miejscem na postawienie mikrofonu?

Jeżeli chodzi o 'adaptację' którą mam to jest to 6 paneli akustycznych,dużo klamotów w pokoju,szafa pełna ubrań i dywan.

Jeżeli chodzi zaś o same okno to ma ono rolety i jeszcze mam grube zasłony.

Dodam że panele wiszą od paru dni a różnica już jest diametralna. Głosniki lepiej brzmią,lepiej brzmią instrumenty,lepiej brzmi wszystko w pokoju :D Ale zastanawiam się czy jeszcze coś mogę zrobić. 

Nie znam się za bardzo na akustyce. Nie chce też inwestować żadnych pieniędzy w to co już mam ponieważ mija się to z celem mojego zamysłu. 

Moje pytanie brzmi nie jak zrobić akustykę tak żeby brzmiało studyjnie (bo to prawdopodobnie wiąże się z zakupami dyfuzorów i pułapek basowych) i pewnie jeszcze wielu innych rzeczy. 
Tylko jak zrobić z tego co mam najlepszą możliwą adaptację. Jeżeli chodzi o mikrofon posiadam też taką kabinę na sam mikrofon. 
Nie wiem czy stawiać mikrofon przodem do okna,czy tyłem,czy w ogóle bokiem. Czy to ma jakiś wpływ. 

Byłbym wdzięczny za rzeczowe rady.  Pozdrawiam bartek :)

adaptacja akustyczna.png

Edytowano przez BiszkoptPlesniak BiszkoptPlesniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...