Skocz do zawartości

Pulapki basowe w postaci mebli, czy to ma prawo dzialac ?


tomw

Recommended Posts

Witam, jestem na etapie adaptacji akustycznej kina domowego i jako ze moje pomieszczenie to prostopadloscian (5,1x3,85x2,1) to mam oczywiscie problemy z basem - mocne podbicie przy 30Hz i dziura miedzy 50Hz a 70Hz 🙂 W przednie rogi ida pulapki basowe strojone na 50Hz wlasnie, ALE moje pytanie dotyczy nieco innego rozwiazania: 

Mianowicie sprzedajac moj stary uzywany sprzet rozstawilem go w sypialni gdzie na srodku stoi duzy gruby materac z gabki, ktory byl pomiedzy subem a mna. Wszystko gralo calkiem ladnie, szczegolnie basowo, ale przestawilem materac w rog aby nie przeszkadzal i bas znikl w duzej mierze. Zastanawiac mnie zaczelo wiec czy nie porozstawiac po pomieszczeniu dodatkowych "pulapek" jako mebli - potrzebuje dwa stoliki wiec pomyslalem ze mogl bym je zrobic jako skrzynki wypchane gesta wata akustyczna czy innym materialem dzwiekochlonnym. Do tego cala podloga pomiedzy siedzeniami a subami pod przednia sciana jest pusta, mogl bym tam wstawic moze nie materac, ale podobnego ksztaltu ustrojstwo z wata czy gabka w srodku 🙂

Ma ktos z obecnych tu jakies doswiadczenia praktyczne z tego typu rozwiazaniami ? Bede wdzieczny za jakiekolwiek info z PIERWSZEJ REKI 🙂

20211017_140109.jpg

Edytowano przez tomw
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Po pierwsze, zazdro.
Po drugie, tak, to ma prawo dzialac.

Ja zrobilem u siebie 3 pomiary, juz mi sie nie chce szukac wynikow, ale za kazdym razem bylo lepiej:

1/ Puste pomieszczenie (tzn. tylko ampli, szafy dwie, stol, no i kolumny)

2/ to co w 1 plus panel akustyczne wlasnej roboty

3/ to samo co 2, plus kanapa.

Za kazdym razem lepiej - ale u Ciebie moze byc gorzej, grunt jednak,ze cos sie zmienia. Mozesz sobie zrobic pulpake basowa z welny mineralnej.

Natomiast tak nieco szerzej myslac - ustaw te subwoofery tam gdzie maja stac, a nie tam gdzie masz ochote -->subwoofer crawl. No i raczej pomysl o 2 takich samych, jak maja byc dwa. Chyba, ze to po prawej skrajnie to tez subwoofer ? :D

Czemu nie dales centralnego za ekranem? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam "zwykły" elektryczny z kasetą w zabudowie sufitu podwieszanego. Zastanawiałem się nad transparentnym, ale za ekranem wisi tradycyjny TV na zwykły codzienny użytek, granie na konsoli i takie tam, nie miał bym jak centrala tam umieścić. Generalnie super efekt dają efekty bezpośrednio zza ekranu, trochę żałuję że nie mam tak u siebie.

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...