Skocz do zawartości

Jakie wymagania stawiają wzmacniaczowi LS50-ki ? Jakie cechy, jakie parametry ampa są tu szczególnie istotne?


Tweeter2016

Recommended Posts

13 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Rozumiem, że to już są piece, z górnej półki, które są optymalne pod te kolumny? Bo budżet, jak dla mnie, jest już spory.

możemy polowac coś z tańszych. Ile masz na taki wzmacniacz? Nowy czy uzywany?

13 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Czyli dobieracie ampy do reszty na podstawie doświadczenia?

I odsłuchu, tak. Nikt nie dobiera na podstawie parametrów. Gdyz te są często przekłamane. Wyssane po prostu z palca.

One moga byc przeciętnie prądożerne. Ale też nie do końca o to chodzi. Tam jest dość mały głośnik. Aby uzyskać naturalniejszy bas, nie taki jak pisał kolega na początku, podbity, trzeba im dostarczyć, raz że pradu a dwa odpowiedniej miekkości grania.

 

Mam wrażenie że Wy piszecie o dwóch rożnych 8250

https://www.hfc.com.pl/test/3175,onkyo-tx-8250.html

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, S4Home napisał:

Mam wrażenie że Wy piszecie o dwóch rożnych 8250

https://www.hfc.com.pl/test/3175,onkyo-tx-8250.html

Zgadza się. Ja pisałem o TX-ie. Nie ma jednak o co kruszyć kopi. Jeden i drugi Onkyo mają pary pod dostatkiem.

PS sposób podawanie mocy przez Onkyo to rzeczywiście skandal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tematem... Ze względu na to, że się ostatnio spłukałem :) mam niewielki budżet - do wyboru trzy wzmacniacze (poniżej 2.5k zł):

- używany Rotel A11 (bez Tribute) - 1900 zł

- nowy Rotel A11 Tribute - 2400 zł

- używana Yamaha A-S1000 - 2250 zł

Który z tych trzech wzmacniaczy zagra najlepiej z LS-ami?

Jeszcze w okolicach 2.5k są Atoll IN100SE oraz Hegel H70.

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MobyDick napisał:

Ja bym do tych kolumn szukał raczej czegoś o bardziej wyrafinowanym brzmieniu i niekoniecznie dużej mocy.

Tzn. o jakim brzmieniu? Co masz na myśli?

Tak jak pisałem, wzmacniacz zakupiony, więc klamka zapadła. Myślę, że zostanie u mnie co najmniej na pół roku, chociaż chciałbym żeby dłużej pograł u mnie.  Jedyny ruch jaki mogę

teraz wykonać to.... zrezygnować z LS50 na rzecz innnych kolumn :D  Ale tego bym nie chciał robić. Czy ten zestaw się u mnie sprawdzi, będę wiedział już niebawem.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że wzmacniacz powinien nadać im takie brzmienie jakie lubisz :) , bo to kolumny dość neutralne. Potrafią grać głośno, lecz do przesuwania ścian się nie nadają :) . Wiem ze wzmacniacz już kupiłeś i myślę że pewnie będzie ok. To dobry wzmacniacz. Podejrzewam jednak że w stosunku do znacznie tańszego SMSL Q5pro zbyt dużej różnicy klasy dźwięku raczej nie będzie. Ta Yamaha pokazała by więcej z większymi kolumnami w większym pomieszczeniu, przy większych poziomach głośności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko w przypadku takich kolumn :) . Do LS50 jest sens podłączać znacznie droższe wzmacniacze. Rzecz w tym że nie musza one mieć ogromnej mocy, a raczej powinny mieć w sobie to coś co lubimy. Bez tego to moze być bardzo nietrafiony wybór. Dlatego radziłem na początek posłuchać dobrze ich na wzmacniaczu który ma i potem powoli rozglądać się za czymś znacznie lepszym i czymś takim co mu będzie pasowało. Kupowanie w ciemno będzie tu raczej nienajlepszym pomysłem. Ja bym do tych kolumn wybrał wzmacniacz o dość ciepłej barwie, który będzie w stanie oddawać dobrze efekty przestrzenne. Powinien być dość wydajny prądowo, lecz bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MobyDick zaproponował wzmacniacz za kilkaset złotych, a @seba3002 z grubej rury proponuje piec za półroczną średnią wypłatę :) Ładny, minimalistyczny design, ale na OLX ich nie ma ;)  Ogólnie czytając co nieco o Yamaszce A-S1000, dowiedziałem się z for, że wiele osób łączy ją z wieloma, bardzo różnymi kolumnami. Chyba, nie było takich które by się powtarzały, właściwie każdy ma coś innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, seba3002 napisał:

Nie, wpisałem w wyszukiwarkę hasło "wzmacniacze do 40k" 😝

A dlaczego idziesz w takie lowcosty?, skoro dobre okablowanie kosztuje więcej.

A teraz bez głupich żartów:  Z czym alternatywnie do LS 50, połączylibyście Yamaszkę A-S1000? Tak z kolumienek do 3000 zł (za nowe).

Proszę o szybką odpowiedź, bo kolumny drożeją w szalonym tempie. Z 3-4 tygodnie temu były Fyne Audio F500 za 2050 zł nowe, a teraz startują od 2500, choć większość sklepów sprzedaje je w okolicach 3 tys. zł. Drugi przykład Dynavoice DM-6, były po 1700 zł w Nautilius2, dzień później wchodzę na ich www i już mają nową cenę: 2450 zł :) Oberony też trochę poszły w górę.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Tweeter2016 napisał:

@MobyDick  @seba3002 Ogólnie czytając co nieco o Yamaszce A-S1000, dowiedziałem się z for, że wiele osób łączy ją z wieloma, bardzo różnymi kolumnami. Chyba, nie było takich które by się powtarzały, właściwie każdy ma coś innego.

Bo japońskie wzmacniacze, pomimo tego, że grają odmiennie, to dość uniwersalne  konstrukcje. Wystarczy spojrzeć na przykład mój bądź @Krafta. Z marantzem grało tyle kolumn i mimo, że może nie wycisnął z nich wszystkich soków, to też jakoś specjalnie ich też nie "skrzywdził". 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wybrałbym chyba w takim budżecie LS0 i wzmacniacz który wybrałeś pewnie będzie do nich dobry. Z używanych wzmacniaczy szukałbym do nich raczej coś u mniejszych producentów audio np. Project Audio. Nie mówię ze trzeba się skupiać na jednej marce. Myślę ze warto szukać czegoś co z nimi dobrze zagra a niekoniecznie wzmacniacza bardzo uniwersalnego do różnych kolumn i zastosowań. Wzmacniacz który świetnie sprawdzi się do nagłośnienia dyskoteki w szkolnej sali gimnastycznej niekoniecznie bezie tu najlepszym wyborem.

Wiele wzmacniaczy o ciepłej barwie ma utemperowaną górę pasma i to akurat dla nich nie będzie najlepsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem Ceneo.pl i coraz mniej ciekawych ofert kolumn podstawkowych jest do 3000 zł.

Decydując się na niszowe marki (nie mam nic przeciwko nim, a nawet przeciwnie) czy to kolumn czy wzmacniaczy, może pojawić się problem z serwisem, dostępnością części zamiennych. Mniejsze jest też grono użytkowników, a więc też mniej można się dowiedzieć na ich temat. W takim wypadku, wybierając rzadkie czy egzotyczne marki, lepiej brać po prostu nowy sprzęt.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...