Skocz do zawartości

Jakie wymagania stawiają wzmacniaczowi LS50-ki ? Jakie cechy, jakie parametry ampa są tu szczególnie istotne?


Tweeter2016

Recommended Posts

Cena obecnie (w promocji), bardzo dobra. Czytałem test na highfidelity, wypadły ponadprzeciętnie dobrze, nieco gorzej z basem (ale to prawie wszystkie monitory mają problemy), ogólnie fenomenalne, dobrze wycenione i wymagające dużo lepszego i droższego wzmacniacza, żeby pokazać klasę. Z drugiej strony przedstawiono je jako tylko "tańszą alternatywę" dla KEFów LS50.

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lpomis napisał:

Za cenę w okolicy 2000zł zdecydowanie warto się z nimi zapoznać. Troszkę więcej o nich pisałem tutaj - LINK

Z tym że za niewiele ponad 2k były na olx do niedawna do wyrwania starsze ls50. Niestety świat poszedł do przodu i ceny sprzętu też 😉. Ja natomiast nie znam fyne, ale gdybym miał wybierać, brałbym jednak te kefy. W budżecie do 3k to naprawdę solidne paczki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Jeszcze jako ciekawostkę podam: ktoś poleca do mojej Yamaszki takie o to kolumny: Quad S2

Znacie tą brytyjską firmę?

Kolego @Tweeter2016, chyba już sam nie wiesz w jaką stronę pójść 🙂. Kolumny z linka, to produkt raczej dość niszowy. Jeśli wypożyczysz, przetestujesz i Ci podejdą - ok. Jeśli chcesz je brać tylko na podstawie opinii innych - to już jest bardziej ryzykowne 🙂. Kolumny jak KEFy ls50 to produkt sprawdzony, który nawet jeśli Ci nie podejdzie, bez problemu odsprzedasz. Nie, żebym Cię na nie namawiał, ale widzę, że chyba się już pogubiłeś w tych poszukiwaniach, i nie wiesz w którą stronę iść 🙂. Jesli masz możliwość, weź swoją yamahę pod pachę, podjedź do jakiegoś salonu i posłuchaj kilku par kolumn. Na tej podstawie będziesz mógł określić w jakim kierunku chcesz pójść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Ja nie widze problemu w połączaniu AS 1000 z LS50. Dlatego jestem ciekaw jak to u Ciebie wypadnie.

Skąd go ściągasz że czekasz tydzień?

KEFy będę miał niebawem.  Napisałem, że czas oczekiwania może wynieść do tygodnia, bowiem wysyłka w ciągu 2-3 dni, ale jest weekend po drodze, a po weekendzie mamy święta.  Jednak dostałem SMS, że dziś zostanie nadana., więc spodziewam się w piątek.

Bardziej boje się żeby w transporcie nie rzucali paczką, bo wiem jak te firmy działają.  Dostałem AGD i bojler wgnieciony w transporcie, mocno uszkodzony grzejnik, zniszczone krzesła :) Sporo razy miałem już nieprzyjemne doświadczenia z kurierami.

6 godzin temu, seba3002 napisał:

Kolego @Tweeter2016, chyba już sam nie wiesz w jaką stronę pójść

Ja na 99.99% wezmę KEFy. Tylko z ciekawości pytam o alternatywy. 

Quady przytoczyłem jako ciekawostkę, raz że ktoś poleca je pod Yamaszkę "tysiąc", a dwa jest to coś absolutnie nowego przynajmniej dla mnie. Pierwszy raz usłyszałem o tej firmie, więc jest jak napisałem wcześniej - ciekawostka :) Szanse, że bym wybrał Quady są znikome. Prędzej wziąłbym Monitor Audio Silver 100 - te są dość sensowne.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, tylko kto mi pożyczy F500-ki ? :) Chętnie bym porównał - tylko żeby zaspokoić ciekawość - bo Fyne Audio już z dwa lata temu mi chodziły po głowie.  Posłuchałbym tych kolumn nawet w MM (mimo kiepskich warunków akustycznych), ale nie mają F500, mają za to F501 i to w dobrej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam o DAC (pod Yamahę A-S1000 i KEF LS50, muzyka z laptopa z Tidalem i Deezer)......

Co polecicie z tych czterech:

- Topping D50s - ponoć dobry, ale mocno zdrożał

- PRO-JECT DAC Box E - mało znany raczej

- Cambridge Audio Magic 100 - dobry, ale trochę stary

- ifi ZEN DAC v2 - szeroko polecany, ale prezentuje się mało poważnie :)

lub coś podobnego i w podobnej cenie ( < 1000 zł )?

Dzięki!

 

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że najlepiej było by posłuchać wzmacniacza i kolumn najlepiej z jakimś dość neutralnym źródłem i dopiero potem zastanowić się o jakim brzmieniu potrzebny będzie DAC. Idealnie było by wypróbować kilak różnych. To że komuś ARCAM rDAC przypadł do gustu w innej konfiguracji sprzętowej, niekoniecznie oznacza ze Tobie będzie pasował najlepiej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, MobyDick napisał:

To że komuś ARCAM rDAC przypadł do gustu w innej konfiguracji sprzętowej, niekoniecznie oznacza ze Tobie będzie pasował najlepiej. 

To już ustaliliśmy na PW i zaproponowałem posłuchanie Yamahy NP-S303 - o zupełnie innym brzmieniu.

W bonusie, streamer/transport.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...