Skocz do zawartości

Jakie wymagania stawiają wzmacniaczowi LS50-ki ? Jakie cechy, jakie parametry ampa są tu szczególnie istotne?


Tweeter2016

Recommended Posts

@dorsz  - mam tego świadomość.

@MobyDick - tak właśnie wygląda niepoważnie, tak jak piszesz - bardziej na słuchawkowy. Co do USB to chyba większość ma jedno USB (???). To przy okazji zapytam, czy są DACzki które mają też USB do czytania plików FLAC, itp. z pendriva lub dysku HDD? Chyba czegoś takiego nie ma, ale zapytać zawsze można ;)

 

Finalnie - z wymienionych w tym wątku - najbardziej podobają mi się dwa DACzki:

- ARCAM rDAC

- Topping D50s

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejście USB służy najczęściej do podłączenia do urządzeń typu komputer. To złącze uniwersalne do przesyłania danych. Rodzaj plików jakie są odtwarzane nie ma tu znaczenia, raczej rodzaj danych jakie akceptuje dane urządzenie jest dość istotny. W przeciwnym razie potrzebna jest ich konwersja do akceptowalnych standardów dla tego sprzetu. Ifi ZEN DAC v2  ma tylko jedno wejście w postaci USB. Nie  posiada innych wejść. Typowe DAC-i mają zwykle wejścia w postaci SPDIF coaxialne i optyczne toslink. Tu ich brak. Mogą jednak posiadać i inne wejścia cyfrowe. Dlatego ten DAC jest dość mocno ukierunkowany dla osiadaczy słuchawek, ale nie tylko. Ma w końcu wyjścia analogowe RCA do podłączenia do wzmacniacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tweeter2016 napisał:

@dorsz  - mam tego świadomość.

To przy okazji zapytam, czy są DACzki które mają też USB do czytania plików FLAC, itp. z pendriva lub dysku HDD? Chyba czegoś takiego nie ma, ale zapytać zawsze można ;)

 

Zadaniem DAC-a jest konwertowanie dźwięku z postaci cyfrowej do analogowej. Urządzenia odczytujące pliki z nośników danych i z sieci to już inna grupa urządzeń. Takie urządzenia posiadają zwykle wbudowany DAC, podobnie jako np. odtwarzacze płyt CD. Formalnie jako DAC był sprzedawany bardzo dobrze wyposażony OPPO
Sonica DAC https://audio.com.pl/testy/stereo/przetworniki-c-a/2906-sonica-dac . To urządzenie ma jeszcze odbiornik bluetooth, poza funkcjami które byś chciał. :) Do tego ma funkcje sieciowe, obsługę z poziomu aplikacji i małego pilota.

Ifi ZEN DAC v2 formalnie jest DAC/Ampem słuchawkowym USB.

Edytowano przez MobyDick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to DAC (jaki i ADC), z grubsza wiem jak to działa i znam jego zastosowanie ;)   Natomiast pytałem o taką funkcjonalność, bo dziś są urządzenia tak różne i tak zaskakujące funkcjonalnością, że niemal wszystko jest możliwe. Odkąd weszli do gry Chinole, to na rynku jest niemal wszystko. Oni w DACach mają sporo do powiedzenia, bo tych firm (i modeli DACzków) z kraju COVID-a, jest mnóstwo. To o co pytam to w zasadzie głównie oferują urządzenia streamujące, dla których zwykle DAC jest tylko kolejnym dodatkiem.

Ten Oppo dość ciekawy, ale cena wyjściowa wysoka. Ja tak celuję bardziej w używany rDAC lub nowy D50s, czyli max. do tysiąca zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

Piotr @ S4Home - a orientujesz się jak ARCAM rDAC ma się do dużo nowszych konstrukcji jak Topping D50s czy ifi ZEN DAC v2 ?

Tak. Arcama używałem wiele lat u siebie w systemie. Później miałem inne i co ciekawe znowu później wrócił.

Moim zdaniem to stara ale jara konstrukcja. Gra lepiej niż Topping. Melodyjniej. Ma w sobie muzykę.

Moim zdaniem Topping wygrywał by w systemach ktore potrzebowały by ożywienia w systemie.

 

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotr za przekonanie mnie do rDAC-a. Wezmę jak tylko znajdę w dobrej cenie ARCAM-a.

Jeszcze mam pytanie, jak wypadają KEF Q350 na tle LS50???

Tu specka Q350:

Cytat

 

Konstrukcja: dwu-drożna + bass reflex

Przetworniki:
165mm (6,5in.) Aluminium Uni-Q
25mm (1in.) Wentylowana kopułka aluminiowa HF

Pasmo przenoszenia: 63Hz - 28kHz (± 3dB)

Podział zwrotnicy: 2,5kHz

Maksymalne ciśnienie akustyczne: 110dB

Zalecana moc wzmacniacza: 15-120W

Skuteczność: 87dB (2,83V / 1m)

Impedancja nominalna: 8 Ohmów (min. 3.7 Ohm)

Wymiary (Szerokość x Głębokość x Wysokość):
21 x 30,6 x 35,8 cm
21 x 30,6 x 36,2 cm (z gumowymi nóżkami)

Waga: 7.6kg (16.8lbs)

 

 

 

 

 

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tweeter2016 napisał:

Jeszcze mam pytanie, jak wypadają KEF Q350 na tle LS50???

Miałem u siebie zarówno ls50 jak i q350. I chociaż nie jestem zbyt wymagającym słuchaczem, to jednak te pierwsze prezentują dużo wyższy poziom niż niższa seria. Przede wszystkim są dużo bardziej rozdzielcze, mają lepiej kontrolowany bas, lepiej rysują źródła pozorne. Także jeśli masz do zdobycia w dobrej cenie ls50 to naprawdę warto. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, seba3002 napisał:

I chociaż nie jestem zbyt wymagającym słuchaczem

Skromnie powiedziane :)

32 minuty temu, seba3002 napisał:

Także jeśli masz do zdobycia w dobrej cenie ls50 to naprawdę warto.

No właśnie okazało się, że znajomy już je sprzedał, ale jeszcze oczywiście zdarzają się czasem ciekawe oferty na Alledrogo czy OLX,.... Będę na nie polował, tak jak i na rDAC. Jeden sklep ma dość dobrą cenę, ale w kolorze ....Racing Red :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Tweeter2016, szczerze powiedziawszy to ceny audio tak zwariowały, że ciężko powiedzieć co jest dobrą a co złą ofertą. Jeszcze w ubiegłym roku można było kupić ls50 za niewiele więcej niż 2000. Dziś widzę, że sprzedawcy chcą ponad 3. W sumie za ok 3600 można je dostać w salonie. Także ciężko powiedzieć jaką ofertę można traktować za rozsądną. Ale coś mi mówi, że poniżej 3000 z gwarancją i w stanie idealnym nie dostaniesz. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...