Skocz do zawartości

Jakie niskie kolumny podłogowe (do 1500)?


ternyk

Recommended Posts

Cześć,

Chciałbym kupić kolumny podłogowe do 1500 zł za komplet - w  tej cenie to pewnie używane najlepiej. Wzmacniacza jeszcze nie mam ale też pewnie coś będę używanego szukał. Pokój ok. 30 m2. Muzyka to głównie jazz i klasyka.

Z tym, że mam nietypowe wymagania: kolumny do maks 75 cm wysokości, kolor orzech lub podobny. Niestety większość wyszukiwarek kolumn nie uwzględnia szukania po wymiarach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 metrów to już sporo, kasa nieduża więc poszedłbym w używki. Co do wysokości, to podłogówki zazwyczaj mają 90-110 cm, a podstawkowe 30-45 cm wysokości (typowe, popularne modele).  Nie przychodzi mi do głowy nic pośredniego w okolicach 75 cm, więc pewnie zostaną tylko monitorki / podstawkowe.

Nie wiem czy wystarczą na 30 m,kw ale masz do wyboru wiele nowych modeli: Quadral Argento, Polk Signature S20E, Heco Aurora 300, ELAC Debut B6.2, liczne Magnaty (np. Tempus), Heco Victa, itp. Z używek dużo dużo więcej, łącznie z (dużo) lepszymi firmami.

Edytowano przez Tweeter2016
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie znaleźć kolumny podłogowe w tym rozmiarze. Ja mam jedne z najmniejszych podłogówek - Acoustic Energy AE109 i one mają 80 cm. Z monitorami też nie będzie łatwo, trzeba będzie poszukać do nich niskich standów. Kiedyś na Alle widziałem firmę, która oferowała takowe cięte na wymiar. 

A skąd takie ograniczenie wysokości? Skosy w pokoju? Tak z ciekawości pytam :) Może uda się coś doradzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz podłogówki coś jak Klipsch Heresy (63cm wys), tylko te to akurat zupełnie inny budżet. Poszukał bym na Twoim miejscu jakieś używane w tym stylu czyli tzw. Vintage. Teraz nowoczesne konstrukcje to zazwyczaj smukłe wysokie kolumny, ciężko coś w tej wysokości do 75cm dobrać by napędziło 30m2. Kolumny z przed kilku dekad miały generalnie inny styl bardziej pasujący do Twoich wymagań. Zobacz np. takie Pioneer CS E 730 vintage

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie znajdziesz takich kolumn. 

75cm wysokości do 30m to za mało. 

Kolumny o wyglądzie vintage jak Transplus czy właśnie Heresy to ok. ale nie znajdziesz ich w takim budzecie. 

Skąd to wynika? Bo jesli chcesz je włożyć pod coś to może być zły pomysł pod kątem akustycznym. 

Możemy zobaczyć zdjęcie?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomocne odpowiedzi! Nie spodziewałem się takiego odzewu :).

Za przeproszeniem odpowiem w jednym poście aby nie zaśmiecać.

Wymaganie co do wysokości to z ustawienia, bo jedna kolumna stałaby pod częścią wystającą z komody/półki (podobnie tak jak na wklejonym zdjęciu), z zapasem ok 30 cm w górę. Wiem, że nie powinno tak być ze względów akustycznych ale jestem gotów przeboleć. Druga kolumna blisko komody która ma wysokość ok 75 cm i nie chciałbym aby była wyższa od niej ze względów estetyczno-wizualnych.

Obecniem mam komplet Panasonic SA-PMX5, który po zakupie nowych kolumn poszedłby do sypialni.

Wymienione: Magnat Transplus 1000 (tylko ta cena a używanych jeszcze nie ma w ofertach) lub Pioneer CS E 730 vintage mnie zaciekawiły ewentualnie jak nie znajdę to będę jednak przymierzał się do wyższych kolumn.

 

mio_komoda_w426-h426.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...