Skocz do zawartości

Kolumny zamiast Zensor 3


Derek

Recommended Posts

Wzmacniacz CXA80 jest z dużym "zapasem", więc na pewno warto kupić lepsze kolumny. Jakie się z nim dobrze zgrywają to nie podpowiem, bo nie wiem :)

Zastanawiałbym się nad jakimiś KEF-ami (np. od Q350 do LS50), Dynaudio (Emit i Excite i Evoke), może coś od B&W,..... itd. Ale to już "branża" podpowie, które konkretnie modele warto sprawdzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Derek napisał:

Witam.

Pokój 12 m2. Obecnie grają zensor 3. Nie ma w tym roku znowu targów w Warszawie, a szkoda. Jestem zadowolony z kolumn ale poszedłbym dalej. Bardziej pasują mi podstawkowe. Niestety blisko ściany. Wzmacniacz CXA80. Co kupić w zamian i czy ma sens?

Kup Dynaudio lub Kef. U mnie CXA 80 gra z Emit 30 ,jest bardzo dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Derek napisał:

Pokój 12 m2. Obecnie grają zensor 3. Nie ma w tym roku znowu targów w Warszawie, a szkoda. Jestem zadowolony z kolumn ale poszedłbym dalej. Bardziej pasują mi podstawkowe. Niestety blisko ściany. Wzmacniacz CXA80. Co kupić w zamian i czy ma sens?

A co byś chciał poprawić lub zmienić w brzmieniu systemu? Jak blisko ściany stoją te kolumny w tej chwili?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Dobrym połączeniem może być Audio Physic Classic 3. Jest tu kilku byłych lub obecnych posiadaczy tych kolumn więc się mogą wypowiedzieć :)

Ja jestem jednym z tych szczęśliwców. Co prawda nie mam już Audio physic classic 3 ale wspominam je z wielkim sentymentem🙂. Co więcej, miałem też u siebie dali zensory 3 i pomimo tego, że duńskie kolumny też grają bardzo fajnie, to jednak Physiki to już wyższa półka. W budżecie do 5k masz jeszcze kilka innych fajnych paczek: kefy r300, kefy ls50, dynaudio emit bądź starsze excite, atc scm7, audiovectory qr1, jmr Lucia. Pytanie tylko jakiego brzmienia szukasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie Panowie, ale z uwagi na bliskość ścian IMHO odpadają zarówno KEFy R, jak i Dynaudio, z autopsji wiem że bas będzie się wzbudzał, a wszelkie kombinowanie z przytykaniem wylotu BR powoduje obcięcie dołu pasma i nie przynosi to zadowalających efektów...

Może PMC, Elac i inne wyżej wspomniane

Od siebie mogę z pełnym przekonaniem zarekomendować do 12m Guru Junior, te maluchy im bliżej mają ścianę za plecami tym lepiej grają ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy wymienili cały szereg kolumn, ale ciągle nie wiemy jakie są twoje oczekiwania a pojęcie "dalej" nie wiele mówi. Jeśli nie umiesz wyrazić oczekiwań przyjedź do nas na odsłuch pokażemy ci kilka ciekawych rozwiązań i będziesz nas naprowadzał na to co ci bardziej pasuje a co nie - zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kolumny podstawkowe do pokoju 12m2, które dobrze znoszą bliską odległość od ściany (oczywiście też najlepiej, aby nie stały na styk), polecam dwie opcje: Triangle Esprit Titus EZ lub Triangle Esprit Comete EZ. To solidne, sprawdzone kolumny francuskiego producenta. Obie zachowują podobny styl grania z żywymi wysokimi tonami, przy tym kreując bardzo dobrze przestrzenne brzmienie i lokalizację źródeł pozornych. Średnica gra neutralnie, przyjemnie. Kolumny te różnią się ilością niskich tonów, kwestia ile ich potrzebujesz. Zapraszam do kontaktu z naszym sklepem w celu umówienia się na odsłuch obu kolumn podstawkowych. Najlepiej ze swoim sprzętem, abyś mógł zobaczyć jak Triangle zgrają się z Twoim wzmacniaczem, przetwornikiem DAC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...