Skocz do zawartości

Podłączenie TV Samsung z amplitunerem Denon


xWisnia

Recommended Posts

Sprzęt: Samsung UE55MU7042 i Denon AVR-X1400H.

Witam, od dłuższego czasu mam podane wyżej sprzęty i wszystko ze sobą współpracowało. Kiedy odpalałem TV włączało się kino, kiedy wyłączałem TV kino też się wyłączało. Wczoraj nie z gruszki ni z pietruszki połączenie przestało działać. TV nagle przestał wykrywać kino podłączone kablem HDMI do złącza ARC i całość dźwięku leciała przez głośniki w telewizorze. Próbowałem zmieniać kable (5 ich testowałem) zresetowałem do zera zarówno wzmacniacz jak i telewizor. Przeszedłem wszystkie konfiguracje, jednak dalej nic nie chce działać tak jak działało wcześniej. Pierwotnie TV bez problemu identyfikował wzmacniacz, przypisywał mu oryginalną nazwę i dawał możliwość puszczenia przez niego dźwięku. Obecnie urządzenie jest oznaczone jako "nieznane".

Nie było żadnej aktualizacji oprogramowania w międzyczasie, nie było żadne z urządzeń ruszane w żaden sposób. Po prostu nagle przestało działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kryzys zażegnany. Okazało się, że jako użytkownik nie mam dostępu do twardego resetu telewizora. Natomiast pomogło połączenie z infolinią producenta. Pan z infolinii połączył się zdalnie z telewizorem i wykonał twardy reset. Obecnie pozostaje mi ponowna konfiguracja wszystkich ustawień ale to już "pikuś"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Iron napisał:

A jak działa połączenie ARC/eARC? Jest stabilne ?

Też mam TV Samsung i amplituner Denona i działa to różnie

Nie jest stabilne.

70% użytkownikom działa.

1 godzinę temu, Butler napisał:

Trochę tęsknię za analogową nowoczesnością, przeraża mnie nieograniczona zdalna dostępność sprzętu przez jakiś serwis, czy kij wie kogo.

Malo tego i wszędzie wyrażasz zgodę na gromadzeni informacji.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...