Skocz do zawartości

Jakie kable


Ptaschnnik

Recommended Posts

21 minut temu, Ptaschnnik napisał:

Cześć

Potrzebuję kable (2x 10m, bo muszą iść pod listwami trochę na około) do kolumn podstawkowych Tannoy Mercury 7.2, które będą docelowo robiły za tył w kinie domowym. Jakie moglibyście polecić w stosunku jakość do ceny?

Dzięki

 

Na frontach mam Tannoy Revolution XT6f i kable audioquest. Chciałbym takie, aby przy tej długości efekt był przy oglądaniu filmów ale też nie za miliony. Kina używam rzadko, w większości stereo chodzi.

Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimbery dla ubogich czyli skrętka na głośniki :) Czy będzie grać? Oczywiście że tak, choć osobiście nie sprawdzałem. Jak chcesz kupić "normalne" kable głośnikowe to masz Klotz 1,5mm2 za 8zł/m, Bitner za nieco ponad 3zł/m Norstone CLASSIC WHITE 150 za 7,5zł/m itp... Jest tego trochę. Generalnie trzymaj się tego by były OFC a nie CCA i będzie ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Butler napisał:

Kimbery dla ubogich czyli skrętka na głośniki :) Czy będzie grać? Oczywiście że tak, choć osobiście nie sprawdzałem. Jak chcesz kupić "normalne" kable głośnikowe to masz Klotz 1,5mm2 za 8zł/m, Bitner za nieco ponad 3zł/m Norstone CLASSIC WHITE 150 za 7,5zł/m itp... Jest tego trochę. Generalnie trzymaj się tego by były OFC a nie CCA i będzie ok.

Nie napisałem o budżecie ale tak do 1000 PLNów za 20m

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moja półka :) Ja na fronty mam taką samą długość 2x10m Melodika MDC2400 za 30zł/m, Ty szukasz na surroundy 50zł/m więc ten tego... Nie pomogę :) Dla mnie to już w tej klasie jest biżuteria, nie odróżniłbym grania kabli na surroundach i kasę przeznaczył bym na akustykę. Ale nie krytykuję, jest sporo przewodów w okolicach 50zł/m, nic mi do tego jak ktoś planuje taki wydatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Ptaschnnik napisał:

Nie napisałem o budżecie ale tak do 1000 PLNów za 20m

Chłopie kupisz co zechcesz , ale jak dla mnie na tyły takie 

https://sklep.bestaudio.pl/norstone-classic-white-w250/

to już full opcja. Mam te kable właśnie w listwach przypodłogowych , do surroundów . Dobrze się układają , Jedna żyła jest w izolacji o przekroju kwadratu, druga w izolacji okrągłej, co znacznie ułatwia przy " kładzeniu " długich odcinków prawidłowe podłączenie plus/minus amp - kolumna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audiowit napisał:

Nie polecam kupowania żadnych melodik.

Jeden doradza, drugi nie poleca, tragedia. Ehh... Kupiłem, jest ok, przynajmniej polski produkt i z tym mi lepiej. Miałbym stereo i 2x3m to można sobie szaleć. W kinie by rozprowadzić kilkadziesiąt metrów przewodów to nie jest taka prosta decyzja, bo ich koszt przekroczył by wartość amplitunera ze średniej półki co dla mnie osobiście by było już absurdem roku w wydatkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

Jeden doradza, drugi nie poleca, tragedia. Ehh... Kupiłem, jest ok, przynajmniej polski produkt i z tym mi lepiej. Miałbym stereo i 2x3m to można sobie szaleć. W kinie by rozprowadzić kilkadziesiąt metrów przewodów to nie jest taka prosta decyzja, bo ich koszt przekroczył by wartość amplitunera ze średniej półki co dla mnie osobiście by było już absurdem roku w wydatkach.

Trzeba było oehlbacha kupić. On ma chyba najkorzystniejszy stosunek jakość/cena. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, wszystkie przewody (Melodika) puszczę w peszlach. Skończę system, wystroję, osłucham się. Później dla próby pożyczę Oehlbacha lub inny sugerowany kabel w akceptowalnym budżecie i podmienię przynajmniej na kanały przednie. Jak usłyszę różnicę we własnym sprzęcie, to przejdę na ciemną stronę mocy słyszących kable. Ale puki co chłopaki, coś Wam zadedykuję, z przymrużeniem oka oczywiście... ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2021 o 14:09, Heathen napisał:

Głośniki za ~1500zł, kable za 1000....

 

1000 za 20m. To tylko 50 PLNów/m. Kolumny zostały z poprzedniego stereo i będą na tyle w zestawie kina. Od stereo nie odchodzę bo nie warto wg mnie. Kino będzie uruchamiane tylko na filmy. Kable muszą być pociągnięte w listwie. Innej opcji nie ma.

Dnia 19.10.2021 o 07:16, S4Home napisał:

Oehlbach, Kimber ale oryginalny albo QED chociaż on do listy średnio wchodzi.

Piotr

Chyba w oehlbacha pójdę. Akurat wejdą idealnie. Dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...