Skocz do zawartości

Teufel ULTIMA 40 kombo power lub inny zestaw do 5k


Carmion

Recommended Posts

Witam, Poszukuje zestawu 2.1 głównie do muzyki, czasem obejrzę jakiś film ale to sporadycznie i nie zależy mi aż tak na jakości dźwięku w filmach bo zapewne będzie grało lepiej niż na fabrycznych głośnikach w telewizorze.   Salon ma niecałe 21m2 + korytarz 8m2 ( nie ma drzwi) ( chciałbym się zmieścić w kwocie 5tyś za zestaw. 

Słucham electro house, hardstyle, dubstep, trance,  dnb, pop, rock, metal, rap. 

Nie oczekuję od sprzętu nie wiadomo jakiej jakości bo lubię walnięcie, ale nie chcę aby tak brzmiało jak na typowej dyskotece. 

jak jest z tymi głośnikami? bo z tego co czytałem to zdania są mocno podzielone. Albo ktoś je bardzo zachwala albo leci mocna krytyka i już nie wiem co o tym myśleć. 

Nie znam się kompletnie, dlatego proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam. 

 

mieszkanie.jpg

https://allegro.pl/oferta/teufel-ultima-40-kombo-power-ed-kolumny-czarne-8826903859

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że napisałeś a nie kupiłeś to w ciemno.

Ufff

Yamaha RN 602 + Heco Aurora 700 zestaw 2-3 klasy lepszy. Ewentualnie podmianka kolumn na mniejsze Melodika BL 40 MKIII

Tu masz walnięcie , topnięcie i moc. Sam słucham Hardstyle i dubstepy to zestawienie się w tym spisze.

Headhunterz zagra dobrze.

Zapraszam po wyceny

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie proponuję przy założonym budżecie pozostać przy konfiguracji 2.0, odpowiednio dobrany zestaw bez problemu zapewni Ci wystarczająco dynamiczny dźwięk.

Moja propozycja to Audiolab 6000A, który połączyłbym z kolumnami Heco Aurora 700, ewentualnie najnowszą konstrukcją Polk Audio Monitor XT60.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak Teufel?

Jest tu kolega na forum który też testował modele aktywne. Zobacz jak blado wyszły. Ale masz możliwość zwrotu. Teufel nie robi z tym problemu. Więc spokojnie.

Słyszałem że ta jednostka (amplituner czy wzmacniacz) jest tam wyjątkowo nieudany.

O ile kolumn słuchałem to tego już nie.

Więc jestem ciekaw. Zrób fotki.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, sprzęt przyszedł i mam bardzo mieszane odczucia. Szczere to głośniki grają wystarczająco dobrze. Ale Amplituner brakuje mi wyjścia HDMI, oraz brak Wifi. Myślę żeby odesłać i wziąć na początek dwie kolumny i amplituner ( najlepiej) z yamahy. Tak żeby się zmieścić w 5k-6k a subwoofer ewentualnie z czasem dokupić jak będzie taka potrzeba.

Czym się różni Heco aurora 700 od wersji Heco aurora 1000? nie słyszałem wcześniej o tej marce 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...