Skocz do zawartości

Wybór kolumn


brodaty

Recommended Posts

Witam!
Poszukuje kolumn do mojego klocka, tak żeby się zmieścić w 2500 mogą, mogą być też tańsze, nie jestem bardzo wymagający. Dużo słucham, każdego rodzaju muzyki (najczęściej house i chillout, czasem jakiś rock) więc zależy mi na dobrym stereo...Pewnie powiecie ze jestem nawiedzony i ze powinienem kupić wzmaka a nie amplituner, no ale mam jeszcze konsole i lubię też film obejrzeć wiec poszedłem na kompromis. Miałem okazje na avr 255 słuchać jbl e80, no i tak średnio wypadły, szczerze powiedziawszy to nie za bardzo punktu odniesienia, mieszkam na końcu świata (woda spada w przepaść i smoki latają) i odsłuch to tak baaardzo okazyjnie. Kiedyś słyszałem opinie że JBL powinny grać nieźle z hk bo to jeden koncer czy coś takiego...Wizualnie bardzo podobają mi się Yamahy NS 777 albo 555, szczególnie ten kolor black piano mnie urzekłicon_wink.gif No ale nie miałem okazji ich odsłuchać, a nie będę kupował kolumn kierując się wyglądem icon_confused.gif Te podobno dobrze grają nisko (a ja lubię mocny głęboki bass), ale mój ampli nie chce chyba za bardzo tych bassów dostarczać, chyba będę musiał uskrobać też na jakiegoś sub'a aktywnego, jeśli to w ogóle coś da...?
Od razu powiem że jestem laikiem w tym temacie dlatego zwracam się do Was o pomoc. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie i wskazówki.

Pozdrawiam
Michał
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes w podobnej sytuacji jak ja ok trzech miesiecy temu, w koncu zdecydowalem sie na JBL ES100, z tego co napisales w poscie to wydaje mi sie, że mamy podobne spojrzenie na brzmienie. Sam podłączm głośniczki do Denona AVR-2809, ale posiadam w domu, też HK AVR-147, którego miałem podpiętego przed zakupem Denona i uważam, że tworzyły bardzo zgrany duet. ES100 co prawda wykraczają trochę poaz twój budżet, ale myślę, że warto dozbierać tę trochę i cieszyć się przez nastyępne kilka lat, zamiast czuć za chwilę niedosyt.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z "oglądu" i danych technicznych wynika, że nie bedzie nic lepiej niż JBL-ami (nawet JBL E80 sporo za duże do Twego pokoju). To również spora kolubryna, z bas refleksem z tylu. Nie do takich metraży. Do tego jeszcze głębokie na blisko 40 cm. Doradzam monitory lub małe podlogówki w OZ.
Pozdrawiam. Edytowano przez RoRo
ILE RAZY MAM POWARZAĆ!? Nie cytuj postu poprzednika gdy odpowiadasz bezpośrednio po nim!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym nikogo urazić, ale sam użytkuje moje ES100 na ok 18m2 (ok 5,5x3,5) (ustawione w rogach; 75cm ściana - przednia ścianka i 45cm boczna ściana - środek przodu) i nie wydaje mi się, żeby bas tłumił wszystko inne, a w dodatku był niekontrolowalny. Nie mam zbyt wiele doświadcznia, ale wydaje mi się, że tak naprawde lepiej kupić kolumny za duże niż za małe.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że es 100 to chyba jednak za duże kolumny dla mnie, avr 255 w stereo ma ok 100 watt wiec nie wykorzysta całego potencjału tych głośników. Przynajmniej tak mi się wydaje;) Mysle raczej o jakis troszke słabszych frontach np ns 555, a za to mam zamiar wydać trochę więcej pieniędzy, niż planowałem na suba, myślę tutaj o yamaha sw 700, co o nim myślicie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wydaje mi się że es 100 to chyba jednak za duże kolumny dla mnie, avr 255 w stereo ma ok 100 watt wiec nie wykorzysta całego potencjału tych głośników. Przynajmniej tak mi się wydaje;) Mysle raczej o jakis troszke słabszych frontach np ns 555, a za to mam zamiar wydać trochę więcej pieniędzy, niż planowałem na suba, myślę tutaj o yamaha sw 700, co o nim myślicie?


Szanowni Koledzy od KD.
Wasze Amplitunery AV w życiu nie wydobędą tego co trzeba, choćby z nienajlepszych kolumn stereo za 3 kzł! Żaden sub nie pomoże!
Jeśli kino ma się równać ze stereo, to trzeba wydać na NAJ ampli AV, żeby dostać zaledwie średni poziom stereo... Inaczej stary amplituner stereo za 500 złotych rozjedzie Wasze urządzenia od KD za 5-10 kzł..
Takie życie.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe zukzukzuk z tego to sobie zdaje sprawę, ale jak uważnie przeczytasz mojego posta to tam nie pisze nic o zakupie nowego av czy wzmacniacza stereo. Może mam taki zamiar w przyszłości, ale bynajmniej narazie chce kupić w miarę dobre fronty i cieszyć się jednocześnie kinem i stereo. Myślałem o wzmaku do tego zestawu ale narazie jest na końcu listy, najpierw chce uzupełnić kino w 5.1 czyli jakieś satelity i sub'a. Zaczynam od frontów i tego dotyczyło moje pytanie:P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Właściwie po co cytujesz posty bezpośrednio poprzedzające Twój?? Tylko żeby RoRo wkurzać, czy lubisz "długie wypowiedzi" icon_wink.gif


Nie cytuję. Tylko wciskam ikonę "odpisz" (chyba normalne?). Samo się kopiuje. Ale kolega RoRo jest tak dumny ze swoich "osiągnieć" informatycznych, że nie widzi nic do poprawienia.
Może tylko jak tak mam?

Kolego brodaty. Zdaje się, że jesteśmy w dwóch różnych światach. Nawet jeśli Twój ampli miałby 200 i wiecej wat w trybie stereo to i tak nie wykorzysta potencjału drzemiącego w dobrych kolumnach stereo. W każdym razie, nie sugerowałem żadnej zmiany, o którą mnie posądzasz...
Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Już administrator mi wytłumaczył.
Lecz ten przycisk jest NIEWIDOCZNY przy czytaniu postu. Bynajmniej nie jest 2 cm niżej.
Pierwszy przycisk, którego użycie automatycznie "nasuwa się" przy odpowiadaniu na post to "odpisz". Wystarczyło jeden odznaczyć "odpisz cytując", a drugi "odpisz" i umieścić je obok siebie. Po co umieszczać ikonę "cytuj" obok "odpisz" ? Jeśli odpisz oznacza praktycznie "cytuj" (chyba, że skasujesz)?
Bez osiągnięć informatycznych...
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zukzukzuk
Parę informacji dodatkowych, które mogą Ci się przydać w przyszłości (innym użytkownikom także)

W razie wątpliwości jest dział "Komentarze, opinie"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showforum=6
oraz m.in. wątek "Pytanie do admina"
http://forum.audio.com.pl/index.php?showto...amp;#entry31259
oprócz pytań można też coś zasugerować (oczywiście bez gwarancji, że zostanie to zaakceptowane).

poza tym można zadać pytanie na PW do Administratorów czy innych osób "funkcyjnych", albo do znajmomych na Forum (pozdrowienia dla Berta icon_wink.gif )
No i zauważ, że Forum Audio istnieje już parę lat (zanim my się tu pojawiliśmy...) i obywa się bez pyskówek i większych złośliwości. I tak będzie dalej!
I to już koniec

Pozdrawiam - i mam nadzieję, że ten temat jest już wystarczająco wyjaśniony - miłej niedzieli!
PS. Przycisk "ODPOWIEDZ" będzie 2cm poniżej - jeżeli masz monitor mniejszy niż 15" i odpowiednią rozdzielczość (jak już jesteśmy przy "osiągnięciach informatycznych" icon_mrgreen.gif )
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 15 calowy monitor. Przycisk "odpowiedz" jest jakieś 20 cm poniżej. Pod postem wyświetla się najpierw "drzewko" z odpowiedziami.
Pewno można je skasować? Ale mi nie chodzi o zabawę w modyfikowanie ekranu (dzieciaki lepiej sobie radzą), a pisanie rzeczowych postów. Taką formę wyświetlania dostałem od Was, więc nie śmiem poprawiać. icon_wink.gif
Pozdrawiam serdecznie.

P.S.
Pozwoliłem sobie odpisać w sprawie "osiągnieć informatycznych" na P.W. do jednego z WIELKICH!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolego brodaty. Zdaje się, że jesteśmy w dwóch różnych światach. Nawet jeśli Twój ampli miałby 200 i wiecej wat w trybie stereo to i tak nie wykorzysta potencjału drzemiącego w dobrych kolumnach stereo. W każdym razie, nie sugerowałem żadnej zmiany, o którą mnie posądzasz...
Pozdrawiam.



Rozumiem twój punkt widzenia, ale mówiąc o potencjale chodziło mi wyolbrzymiając przykładowo ampli o mocy 50 watt podpięty po kolumny 300 watt, krótko mówiąc mówiłem o mocy:P...Mówisz to tak jakby ampli grały w stereo x razy gorzej od wzmacniaczy stereo, a chyba w rzeczywistości nie jest tak źle? wiadomo że to nie to samo bo wtedy nie było by sensu istnienia wzmacniaczy stereo - wszyscy kupowali by tylko av...Podsumowując - masz racje, ale źle mnie zrozumiałeśicon_razz.gif
Pozdr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...