Skocz do zawartości

Słuchawki BT do 1000zł


Recommended Posts

Witam,

Poszukuję słuchawek BT do 1000zł. Czytałem podobne tematy, jednak albo preferencje dźwiękowe były inne albo np ANC było ważnym kryterium wyboru.

ANC nie jest mi potrzebne. Wymagam neutralnego dźwięku (może być lekko ocieplony przekaz) ze szczegółowymi i nienatarczywymi wysokimi tonami. Dźwięk musi być podparty dobrym, niebuczącym basem, a średnica nie ma być schowana. Ogólnie punktem odniesienia dla wysokich tonów jest dla mnie Dynaudio esotar oraz diamentowa kopułka b&w. Słuchałem ostatnio Sennheiser hd458bt i ogólnie profil brzmienia bardzo mi odpowiadał. Jedynie momentami było trochę za dużo wyższego basu i średnica trochę się wybijała, ale myślę, że takie szczegóły dopasuję sobie korektorem. Po przeczytaniu wielu testów i opinii wytypowałem kilka modeli: 

1. B&W px5

2. Beyerdynamic Lagoon

3. Audio technica ath-ANC900bt 

4. Audio technica ath-m50xbt2

5. Focal Listen Wireless (tu obawiam się o zbyt jasny dźwięk, nie wiem czy słusznie)

6. Może warto pozostać przy Sennheiser hd458bt? Chyba, że ww słuchawki dadzą odczuwanie wyższą jakość dźwięku?

Proszę bardziej doświadczonych kolegów (również z branży) o pomoc, może też o krótką charakterystykę wymienionych słuchawek. A może jest jeszcze jakiś inny model godny uwagi? Niestety do salonów audio mam Ok 140km w jedną stronę więc wchodzą w grę jedynie odsłuchy wysyłkowe. 

Pozdrawiam 

Marcin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele pomogę bo mam tylko Audio technica ath-m50xbt (wersja 1). Grają ładnie ale pod warunkiem że źródłem BT nie jest smartfon (u mnie iphone 12). Przy słuchaniu ze smartfona dźwięk jest za bardzo analityczny, techniczny. Wszystkie szczegóły są świetnie słyszalne ale nie daje to przyjemności słuchania. Słuchając ze streamera Yamaha WXC-50 jest wyraźnie lepiej. Ma się większe poczucie zanurzenia w dźwięku i lepsza jest stereofonia. Tyle że ta Yamaha ma starszy BT więc ma słabszy zasięg. Oczywiście te słuchawki mogą grać po kablu i tu juz jest caaałkiem dobrze tyle że zasięg (kabla) jeszcze krótszy ;)

Chętnie bym posłuchał Bayerdynamic Lagoon bo czytałem zachęcającą recenzję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...