Skocz do zawartości

Kolumny tylko jakie?


ZwcK

Recommended Posts

Witam

W chwili obecnej korzystam z amplitunera Marantz NR1606 do niego podpięte są monitory cyrus 780 z wykorzystaniem bi-ampingu. Monitory stoją sobie na szafie 2m nad podłogą. pomieszczenie ma około 18m2 i jest w kształcie litery U. Pełni funkcję aneksu kuchennego (górna lewa strona litery U), salonu (dół litery U) i sypialni (górna prawa strona litery  U). Monitory stoją u prawego dołu litery U. Uff mam nadzieję, że jest to w miarę czytelne. Odtwarzam na nich głównie muzykę ze spotify, radio internetowe, gramofon, okazjonalnie CD. Podoba mi się barwa dźwięku moich cyrusów, Choć czasem doskwiera mi brak basu. Przez jakiś czas korzystałem z subwoofera kody, ale nie pasuje mi to rozwiązanie. Nie bardzo mam gdzie postawić podłogówki. Jeżeli nawet znajdę dla nich miejsce, to o zasadzie trójkąta w ustawieniu mogę zapomnieć... Czy szanowne Forum widzi jakąś radę na wyjście z sytuacji? budżet, który chciałbym przeznaczyć na nagłośnienie to około 2000, z podłogówek myślałem o Indiana line Nota 550X, Pylon Opal 20, ewentualnie Opal 23, Tonsil Premium Front. Zauważyłem też w ofertach sprzedawców Indiana Line dj 308, niestety na ich temat nie znalazłem nic więcej poza tym, że dodatek DJ jest nieprzypadkowy. Akurat disco to nie mój konik. Słucham praktycznie wszystkiego: rock, metal, hip hop, jazz, opera.

Byłbym wdzięczny za rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, spróbuj to jakoś zobrazować, inaczej niż UUUU :) Aktualnie masz 2m nad podłogą i grają w linii prostej, czy chociaż skierowałeś gdzieś niżej? To kiepskie miejsce. Te Indiany DJ 308 i 310 grają podobną charakterystyką, mają sporo basu, ale to raczej granie nie pod disco, ten DJ to tak dla mnie średnio tam pasuje :) 310 większe i mocniejsze, ale 308 nie są też niskie, to pod sufit mogą Ci nie wejść 😜  Pokaż najlepiej, tak jak @S4Home napisał, gdzie to miałoby stać chociaż, może znajdzie się fajne miejsce, na coś pokroju Kefa Q350?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MariuszZ changed the title to Kolumny tylko jakie?

Witaj. Z Indiana Line Nota 550X to jedna z najbardziej udanych kolumn. Mają fajny bas, lekko ocieplone brzmienie, są bardzo muzykalne. Model DJ raczej bym odpuścił - to dyskotekowe granie. Jeśli Pylon Audio to w pierwszej kolejności Pearl 25 - wyjątkowo równe, dźwięczne i otwarte brzmienia jak na tą cenę. Może Polk Audio Signature S50e?

PS nie wiem jak można porównać kolumny, których się "nie kojarzy" do jakiejś innej marki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, no_i_fajnie napisał:

Właśnie, spróbuj to jakoś zobrazować, inaczej niż UUUU :) Aktualnie masz 2m nad podłogą i grają w linii prostej, czy chociaż skierowałeś gdzieś niżej? To kiepskie miejsce. Te Indiany DJ 308 i 310 grają podobną charakterystyką, mają sporo basu, ale to raczej granie nie pod disco, ten DJ to tak dla mnie średnio tam pasuje :) 310 większe i mocniejsze, ale 308 nie są też niskie, to pod sufit mogą Ci nie wejść 😜  Pokaż najlepiej, tak jak @S4Home napisał, gdzie to miałoby stać chociaż, może znajdzie się fajne miejsce, na coś pokroju Kefa Q350?

3 godziny temu, Q21 napisał:

IMG_20211020_161254.thumb.jpg.83cd49bff770c09dc644d925d419f6d5.jpgIMG_20211020_161227.thumb.jpg.a03010a681f6b9f9e81e126034c61161.jpgIMG_20211020_161243.thumb.jpg.f608767fee3932013b4664f4f7a5b344.jpgIMG_20211020_161249.thumb.jpg.d6928b8bbfcb0b598a56d6eacee04b24.jpg

 

IMG_20211020_161232.jpg

Jak widać miejsca praktycznie brak....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panie, ciezko to widze. Moze uprzatnac szafke pod tv i tam zmiescic podstawki chociaz? Nie wiem, poddaje sie 😜 bo jesli przesiadujecie wiecej w czesci „salonowej”, to i tak aktualnie tam z tej szafy nic dobrego nie dociera. Raczej bym sie tu nie skupial na jakosci dzwieku w ogole, moze jednak warto w cos innego zainwestowac te 2000pln, a zostawic to co jest i probowac poustawiac w roznych miejscach? :)

Edytowano przez no_i_fajnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zdecydowanie. tutaj oczywiście możesz wymienić na inne monitory ale nie licz na naglą poprawę wysokich czy stereofonii.

Najłatwiej by Ci było zmienić charakterystykę basu.

Ale ja to tez kiepsko widze.

18 godzin temu, Q21 napisał:

Witaj. Z Indiana Line Nota 550X to jedna z najbardziej udanych kolumn. Mają fajny bas, lekko ocieplone brzmienie, są bardzo muzykalne. Model DJ raczej bym odpuścił - to dyskotekowe granie. Jeśli Pylon Audio to w pierwszej kolejności Pearl 25 - wyjątkowo równe, dźwięczne i otwarte brzmienia jak na tą cenę. Może Polk Audio Signature S50e?

PS nie wiem jak można porównać kolumny, których się "nie kojarzy" do jakiejś innej marki ;)

Cyrus i Mission dawniej to była ta sama firma. Nawet po konstrukcji widać iz są to monitory które bliźniaczo przypominają późniejsze produkty Missiona.

Myślisz że brzmienie się diametralnie zmieniło? Wątpię.

Nie wiem natomiast jak do takiego pomieszczenia można polecić podłogowe Pearl 25 albo S50

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze czy jednak jakiś sub nie poprawiłby sytuacji. Klipsch r10sw lub jamo s-810 poprzednio miałem jakaś tanią kode nawet nie pamiętam modelu. Miejsce na suba też nie byłoby idealne na półce pod biurkiem poniżej telewizora. Z nagłośnienia do kina domowego nie korzystam telewizor wystarczająco daje radę ma wbudowany subwoofer z resztą tv oglądam tylko późnym wieczorem jak dzieciaki pójdą spać. Więc amplitunera używam tylko do muzyki czasem, włączam tryb wszystkie strefy stereo i wtedy najbardziej czuć brak basu. Jako tyły i center mam podpięte nagłośnienie od starego kina domowego Samsung ht db750 ten zestaw grał całkiem przyzwoicie w stereo, ale subwoofer w tym zestawie był pasywny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...