Skocz do zawartości

Głośniki aktywne (?) do PC ~ 3000 zł


molokomania

Recommended Posts

Cześć,

 

chciałbym kupić głośniki do komputera, niestety mam ograniczoną przestrzeń, w związku z tym głośniki będą zawieszone na ścianie nad dwoma monitorami komputerowymi.

Wstępnie przeglądałem dwie opcje:

Audio Pro A26 + SW-5 (3300 zł)

MUSICCAST NX-N500 (3000 zł) - zastanawiałem się nad yamahą bo mam już inny sprzęt yamahy i mogłoby to komponować się w multicast. Problem jest tylko taki że obawiam się że te głośniki będą za duże do powieszenia.

 

Czy macie może jakieś inne ciekawe propozycje w okolicy 3000 zł.

Mogę również wziąć pod uwagę głośniki pasywne + mały wzmacniacz na biurku.

 

Dzięki,

Trzymajcie się!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @molokomania

38 minut temu, molokomania napisał:

MUSICCAST NX-N500 (3000 zł) - zastanawiałem się nad yamahą bo mam już inny sprzęt yamahy i mogłoby to komponować się w multicast. Problem jest tylko taki że obawiam się że te głośniki będą za duże do powieszenia.

Spokojnie je możesz powiesić. Wystarczy jak zastosujesz odpowiednie uchwyty lub półki.

Z kolumn aktywnych możesz jeszcze sprawdzić Klipsch R-51 PM.

Gdybyś jednak kierował się ku pasywnym kolumnom to warto zerknąć na wzmacniacz SMSL Q5 pro lub AD18 + Kef Q 350 ewentualnie trochę mniejsze Q150 lub Polk Audio s10e/ s20e

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, molokomania napisał:

Audio Pro A26 + SW-5 (3300 zł)

MUSICCAST NX-N500 (3000 zł)

Z tych 2 stawiałbym na ap a26 jeżeli pomieszczenie nie jest za duże to nawet bez suba może się obejdzie więc i budżetowo prezentowałoby się ciekawiej. Najlepiej przetestować w warunkach domowych. Jedyny minus to kolejna aplikacja sterującą. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, S4Home napisał:

Na jakiej wysokości to będzie powieszone?

Kolumny aktywne (nie profesjonalne) grają słabo powieszone na ścianie. Tutaj ja bym już stawiał na monitory pasywne i jakiś SMSL

Piotr

 

7 minut temu, Tomasz S. napisał:

Może zamiast wieszać na ścianie to  zamontuj tam półkę i na niej postaw. Wtedy Edifier s2000 mkIII

Tylko czy postawienie na półce nie spowoduje że dźwięk nie trafi bezpośrednio do mnie, kolumny będą mniej więcej na wysokości 140 cm więc sporo wyżej niż głowa

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady, rzeczywiście półka odpada bo nie otworzę okna (chociaż przeważnie tylko uchylam), jeśli chodzi o absorbery, ciekawa uwaga. Rzeczywiście jest odczuwalna różnica?

 

Odnośnie samego sprzętu, jak wspomniałem mam już sprzęt yamahy, uważacie że te MUSICCAST NX-N500 będzie ok? czy jednak iść w coś innego i przełknąć brak multicast (czy rzeczywiście to jest duża zaleta?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, molokomania napisał:

Rzeczywiście jest odczuwalna różnica?

Powinna być:)

Jeszcze sobie myślę, że na odbicie na bocznej ścianie bezpieczniejszy będzie absorber bez płyty, np. taki (oczywiście kształt może też być inny - kwestia estetyki). Na przedniej ścianie może być z płytą (fajny wygląd) lub też bez.

panel_akustyczny_dekoracyjny_honeyfoam_grafit_1500x1500.thumb.jpg.9853b9d9111fd8b66b71a5080509da64.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dwóch monitorach nie sprawdzi się to najlepiej. Zbyt duże kolumny się tu nie zmieszczą i warto brać pod uwagę ich położenie horyzontalne nad monitorami. Myślę ze warto rozglądać się za kolumnami takimi jak Visonik David w wersji aktywnej lub gdy są pasywne podłączone pod niewielki wzmacniacz impulsowy. Budżet pozwala na droższe kolumny. Sam wybrał bym chyba Adam Audio A5X.

Przy położeniu horyzontalnym należało by ustawić kolumny tak aby ich fronty licowały z monitorami nad którymi były by jak najniżej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

a kolumny na biurko.

Z mojego doświadczenia powiem, że kolumny na biurku, to nie jest dobry pomysł. Bliskość kolejnej powierzchni odbijającej, jaką jest blat, źle wpływa na dźwięk. Po dokupieniu standów dotychczasowe monitory zaczęły mi grać o klasę lepiej. Naprawdę. Uważam, że powieszenie kolumn na ścianie, pod kątem w dół, to dobre rozwiązanie.

ko1.png.150f31122d77b888233d5b537947a668.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...