Skocz do zawartości

Yamaha MusicCast WXA-50


Przemek 100

Recommended Posts

Witam

przymierzam się do zakupu Yamaha MusicCast WXA-50, szukam opinii osób które używają wzmacniacz i mogę się podzielić opinia na temat funkcjonalności rozwiązań sieciowych.

Nie mam żadnego doświadczenia w tym zakresie, przy czym generalnie chciałbym strumieniować muzykę z serwera NAS (SYNOLOGY) po sieci LAN lub po BT.

Jeżeli ktoś może napisać kilka słów będę wdzięczny , bo to jednak dość duży wydatek.

Inne rozwiązanie które rozpatruję to np. zakup wzmacniacza ( np. Yamaha lub Denon)   + WXAD 10, ale ten odtwarzać ma mało wyjść.

Cenowo prawie to samo.

Przemek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Jeśli zależy Ci na produkcie "all in one" w określonym budżecie, to warto rozważyć to urządzenie. Przede wszystkim nie musisz oddzielnie kupować streamera, a tu nawet podstawowa opcja to co najmniej 500-600. Więc na wzmak zostałoby Ci ok. 1500 zł, a w tej cenie (obecnie) nie ma z czego wybrać. 

Musiccast jest w stanie zaoferować Tobie bardzo dużo. Możesz odtwarzacz muzykę z zasobów sieciowych, po bluetooth z dowolnego źródła (tu warto wspomnieć o BT -dwu kierunkowym) i przede wszystkim muzykę z zasobów Tidal czy też Spotify.

Zapraszamy Cię na prezentację do jednego z naszych salonów Tophifi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Przemek 100 napisał:

Witam

przymierzam się do zakupu Yamaha MusicCast WXA-50, szukam opinii osób które używają wzmacniacz i mogę się podzielić opinia na temat funkcjonalności rozwiązań sieciowych.

 

Ja mam akurat WXC-50 ale to chyba bliźniacze urządzenia z tym, że oczywiście WXC nie ma wzmacniacza. Ma co prawda przedwzmacniacz ale nie używałem. Próbowałem podłączać go w tym trybie do końcówki mocy w NAD 356 Bee ale efekt był słaby. Lepsze okazało się pre w NAD. WXC ma też DAC. Tez nie używam bo jest raczej nieciekawie brzmiący. Wyraźnie lepszy dźwięk daje chociażby DAC Magic 100.

Ale największą wartością tego urządzenia są właśnie rozwiązania sieciowe i BT. Pod tym względem jest bardzo dobrze. Stabilnie, wygodnie i z sensowną aplikacją MusicCast. Używam go na co dzień jako transport dla Tidal/Spotify i tu się sprawdza bardzo dobrze (pomijając, że nie ma gapless, nie obsługuje Tidal Connect ani MQA). Używam też BT do zasilania słuchawek BT. Takie połączenie działa lepiej niż ze smartfona (przynajmniej w przypadku moich słuchawek).

Ogólnie: koniecznie trzeba przetestować. Ja nie miałem problemu z wypożyczeniem w Top HiFi przed zakupem więc może spróbuj w ten sposób.

Ta seria jest trochę stara. Dziwne że Yamaha nie wypuszcza następców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa ze miałem w ostatnim czasie WXA -50 jak i sporo innych mini ( midi ) wzmacniaczy. Bardzo mi się podoba aplikacja i jest mega stabilna , ale dźwięk hmmm pozostawia wiele do życzenia , no chyba ze ktoś lubi taki dźwięk. zawsze można wybrać WXC-50 :) 

Paweł Pawlik ta RN- 602 tez szału nie robi 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jeśli szukasz rozwiązania tylu wszystko w jednym to WXA-50 nie jest złym rozwiązaniem ale musisz być świadomy, że idziesz na kompromis. Lepszym rozwiązaniem byłaby Yamaha RN602, która zapewni bardziej wyrafinowane brzmienie, lepiej poradzi sobie z kontrolą dołu oraz napędzi bardziej wymagające kolumny. 
Możesz także pomyśleć o rozdzieleniu systemu. Napisz tylko jakie posiadasz kolumny oraz jak duże masz pomieszczenie do nagłośnienia. Lubisz cieplejsze brzmienie czy stawiasz może na precyzję i szczegółowość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu miesięcy biję się z myślami i szukam złotego środka, ponieważ 90% muzyki mam w wersji elektronicznej na dysku PC, dlatego chciałem i zamierzam ;

1) postawić serwer plików NAS

2) po sieci LAN streamingować muzykę do wzmacniacza/amplit i dalej na kolumny po kablu, a na słuchawki po BT 

I tu zaczyna się mój dylemat :

a) czy kupić np. sieciowy wzmacniacz / amplituner stereo Yamaha lub Denon z DLNA ,WiFi,BT i wyjściem LAN i temat załatwiony (np.Yamaha RN602)

b) czy kupić Yamaha MusicCast WXA-50 i mieć wszystko w jednym ,zwłaszcza przemawia do  mnie dwukierunkowy BT i wymiary wzmacniacza, ale nie wiem takie małe urządzenia da radę 🙂 

c) czy kupić np. tradycyjny wzmacniacz / amplituner stereo NAD C326bee,Yamaha lub Denon za 500 zł, do tego streamer typu Audio Pro Link 1 lub Yamaha MusicCast WXAD-10

Dla mnie to trudny wybór, zwłaszcza, że budżet nie za duży.

Kolumn jeszcze nie kupiłem czekam na sprzęt, ale zakładałem monitory  z uwagi na pomieszczenie - antresola max 15m2,

Dla mnie ważny jest streaming plików na kolumny lub odsłuch na słuchawkach po BT

Przemek

Edytowano przez Przemek 100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie mam żadnych, wstrzymuję się do czasu wybory sprzętu. RN 602 przez pewien okres było wyborem nr 1, ale pojawiły się inne możliwe konfiguracje no i cena + dostępność na rynku. 

Moje zainteresowanie było wokół :

Dali Zensor 1
Monitor Audio Bronze 2
Pylon Audio Pearl Monitor
Heco Aurora 300
Tannoy Mercury M2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...