Skocz do zawartości

Subwoofer do zestawu stereo.


fluid77

Recommended Posts

Witam.

Od kilku miesięcy posiadam zestaw stereo: Cyrus One Cast + Audio Physic Classic 3.

Czasem brakuje mi basu i chciałbym używać go do oglądania filmów. Myślałem nad rozbudową do KD, ale ze względu na mały salon ( 21m2 z aneksem ) nie ma chyba sensu. Zastanawiam się też nad soundbarem JBL bar 9.1

Po dłuższej analizie zacząłem brać pod uwagę dwa modele: Tel T/7i lub Svs sb-2000

Co Wy byście mi doradzili? Może jakieś oferty z branży? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zgłębiam temat i nie jest to takie oczywiste , rel nawet na swojej www określa wersje T/x jako pasujące do kd/stereo , natomiast ht tylko do kina ;) 

A jak się poczyta zagraniczne fora to svs nawet w obudowie zamkniętej potrafią ładnie zagrać w kd , choć z mniejszym trzęsieniem ziemi niż wersje otwarte (zazwyczaj 10dB mniej poniżej 30Hz)

Wg teorii sb-2000 są do pomieszczeń ~25m^2+ , ale spec z svs wszędzie (nawet do 8m^2) polecam minimum sb-2000 :D wtf

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2021 o 13:56, Q21 napisał:

Uważam że Rel i SVS robią świetne subwoofery a SVS dodatkowo dzięki dedykowanej aplikacji można świetnie ustawić pod kątem muzyki, czy filmu, albo wybrać całkowicie swoje parametry i dostosować do akustyki pomieszczenia.

Mogę prosić o wycenę na priv SVS sb-2000 pro, oraz warunki wypożyczenia do odsłuchu?

 

Dnia 23.10.2021 o 11:05, Kubakk napisał:

Ostatnio zgłębiam temat i nie jest to takie oczywiste , rel nawet na swojej www określa wersje T/x jako pasujące do kd/stereo , natomiast ht tylko do kina ;) 

A jak się poczyta zagraniczne fora to svs nawet w obudowie zamkniętej potrafią ładnie zagrać w kd , choć z mniejszym trzęsieniem ziemi niż wersje otwarte (zazwyczaj 10dB mniej poniżej 30Hz)

Wg teorii sb-2000 są do pomieszczeń ~25m^2+ , ale spec z svs wszędzie (nawet do 8m^2) polecam minimum sb-2000 :D wtf

T/7x to prawie tysiąc złotych więcej od T/7i. Czy warto dołożyć?

Zaczynam chyba coraz bardziej skłaniać się ku SVS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fluid77 napisał:

Zaczynam chyba coraz bardziej skłaniać się ku SVS.

Ja chyba też , tylko nie wiem czy sb-1000pro nie będzie wystarczający , wczoraj stary sub 150W z 25cm przetwornikiem mocno trząsł , chociaż w muzyce do filmu potrafił się gubić :/

co lepsze svs czy rel branżo ?
@Q21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Q21 napisał:

Na to nie znajdziecie zadowalającej odpowiedzi. Dla jednych najwyższa klasa to Rel, użytkownicy SVS że SVS, ale jedno możecie być pewni że wybierając jednego z nich błędu nie popełnicie. 

Jeżeli SVS, to który będzie odpowiedni do 21m2 ( w tym aneks kuchenny )? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się przedobrzy z subwooferem , to najwięcej basu będą mieli sąsiedzi ;)  miałem już tak kiedyś w mniejszym pokoju sub , a dudniło 7m dalej w następnym.

Między sb1000 a sb2000 największa różnica chyba we wzmaku , tylko czy potrzeba aż tak dużej mocy w tak małym pomieszczeniu ?

Dziwne ,że nikt nie proponował jl audio ,  velodyne czy magnata coś tam home za 4-5tysi
@Q21 co szybsze svs sb1000/2000 czy rel ht1205 ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

REL przez to że określił swoją "nową linię" linię jako HT później się tego trzyma.

Ale jednak seria HT na przykład rewelacyjny HT 1205 są subwooferami uniwersalnymi. Zdecydowanie kino / muzyka. Z kolei seria T jest typowa do muzyki. Nie mają takiego dłuzszego potrzebnego momentami mruczenia.

Moim zdaniem do tego systemu zdecydowanie któryś z dwóch: REL T7x albo HT 1205

Zapraszam na odsłuch oraz po wyceny.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kubakk Velodyne nie są proponowane, bo ceny mają niepolskie ;) Jedynie używki wchodzą w grę.

Sam mam 1200W i nie twierdzę, że jest za mocny. Po prostu nie chodzi nawet na połowie swoich możliwości.

A czy będzie miał 100 czy 1000W to nic nie zmienia, jak meble i tak będą brzęczeć nawet przy małej mocy. Opanowanie basu to jest problem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...