Skocz do zawartości

Dobór kolumn do R-N803D


zajec

Recommended Posts

Cześć, zwracam się do Was ponownie jakiś czas temu m.in dzięki Waszym poradom i następnie odsłuchom kupiłem R-N803D oraz STX 250. Przyszła pora na wymianę kolumn (przeprowadzka i stx jako prezent dla rodziców).

Siedzę czytam i wybieram pomiędzy:

1. Pylon Diamond 25
2. Bowers and Wilkins 603 s3
3. ELAC Debut Reference F5 
4. Indiana Line Tesi 561
5. Elac Carina FS247.4
6. Indiana Line Tesi 661

 

Pomieszczenie to nieszczęsny "salonokuchnia" ok 25m2 przestrzeni. Muzyka przeróżna, dużo instrumentalnej, rockowej ale też spokojnej którą ciężko określić nastrojowa zabawa werblami, stopami, basami itd. do odpoczynku i snu. Do tego kino- uwielbiam filmy więc musi pokazać czasem pazurek przy ładnych ścieżkach dźwiękowych i efektach. 

Ważna kwestia: zabudowa szeregowa, z sąsiadami wypada żyć w zgodzie więc ważne jest dla mnie żeby kolumny dobrze brzmiały także gdy są ściszone, żeby nadal zachowały charakter. 

Chcę zrobić wstępna selekcję z tej listy i wybrać się na odsłuch, które z podanych wyżej Waszym zdaniem najlepiej grają z R-N803D? 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dość skrajne i różne te wybory.

1. Bowersy do Yamahy będzie za jasny. Za ostry. 

2. Tesi wyraźnie odstaje od reszty jakością.

3. Diamond może nie zagrać jakoś fajnie na rn803.

Moim zdaniem z wymienionych tutaj zdecydowanie elac carina.

Znakomite kolumny łączące mały wymiar, doskonały dźwięk. I świetnie pasują pod Yamahę.

Oczywiście polecam odsłuchać i sprawdzić samemu.

Zapraszam do nas.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli czy ktoś na forum łączył te kolumny z Yamahą, osobiście skłaniam się ku  Indiana Line Tesi 561 / Elac Carina FS247.4 i tych szukam gdzie w Warszawie albo okolicach będę mógł odsłuchać, chociaż te Pylony też korcą, no cóż przede mną przeprawa w odsłuchy.

ps:  "Bowersy do Yamahy będzie za jasny. Za ostry. " co mogę rozumieć jako za jasny? widze sporo opinii (pod tymi głośniami w sklepach) że ludzie łączą np, z yamaha 701 a to prawie to samo co 803

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza B&W, które akurat moim zdaniem nie są najlepszą opcją do Yamaha, wszystkie pozostałe modele posłuchasz w naszym salonie. Ja zdecydowanie stawiałbym na polską konstrukcję Pylon Audio Diamond 25. Ewentualnie Elac Carina. Natomiast z mojej strony do listy odsłuchowej koniecznie dopisałbym Fyne Audio F501, najnowsze Dynaudio Emit 30, Kef Q750 oraz bardzo ciekawe duńskie System Audio Saxo 60.

Zapraszamy serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz oczywiście indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wybrałeś kilka par, ciekawych głośników. W tej sytuacji najlepszą opcją będzie przyjście do jednego z naszych punktów tophifi i bezpośrednie porównanie. Dla jednych połączenie z B&W jest za ostre, dla drugich "w sam raz" -dlatego też indywidualne preferencje będą tu najistotniejsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2021 o 16:40, Maliik napisał:

Co rozumiesz poprzez "najlepiej grają z R-N803D"? 

To połączenie się komponuje.

Dnia 23.10.2021 o 16:40, Maliik napisał:

Wydaje mi się, że najlepiej zagrają te, które Tobie się spodobają, a tego nikt za Ciebie nie stwierdzi. 

Kazda sugestia podpowiedziana na forum podświadomie wpłynie na Twój odbiór muzyki. Więc sluchaj kolumn, a nie forumowiczów. 

Oczywiście że tak jest i się z tym całkowicie zgadzam.

W takim razie jednak po co są fora, grupy na facebooku i gazetki audio? :)

Wiadomo że najlepiej wybierać samemu.

Dnia 23.10.2021 o 16:52, zajec napisał:

Miałem na myśli czy ktoś na forum łączył te kolumny z Yamahą, osobiście skłaniam się ku  Indiana Line Tesi 561 / Elac Carina FS247.4 i tych szukam gdzie w Warszawie albo okolicach będę mógł odsłuchać, chociaż te Pylony też korcą, no cóż przede mną przeprawa w odsłuchy.

Ale to jest ciekawe bo jak mowie z tych wybranych przez Ciebie Tesi jest wyraźnie gorszą konstrukcją.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Oczywiście że tak jest i się z tym całkowicie zgadzam.

W takim razie jednak po co są fora, grupy na facebooku i gazetki audio? :)

Wiadomo że najlepiej wybierać samemu.

Fora są od tego, by wymienić doświadczenia i zrobić wstępna selekcję.

Wstępna selekcja jest już zrobiona. Wybór padł na sześć par. Nie wszystkie pewnie będą dostępne więc ostatecznie pozostaną trzy, góra cztery komplety. Dalsze dywagacje, propozycje nie mają sensu. Trzeba się zmobilizować i samemu odsłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za swoje uwagi i odpowiedzi, zbiorę się i wybiorę się na odsłych, jednak zastanwia mnie jeszcze ewentualna zmiana R-N803D na rotel a11 tribute  lub nad c338, mógłbym sprzedać 803d, kupić np. rotela i zostałoby jeszcze coś w kieszeni. Czy jest to warte rozważenia z tymi kolumnami? Czy lepiej zostać przy 803d posłuchać każdej z kolumn i wybrać te które moim zdaniem najciekawiej zagrają? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...