Skocz do zawartości

amplituner Marantz SR5013 i głośnik HEOS


Krzysztof Siwek

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Mam pytanie jak połączyć Marantz SR5013 i głośnik HEOS w takiej konfiguracji: tuner Horizon UPC połączony jest z HDMI 1 (CBL/SAT) w amplitunerze, często oglądam Netfilx z TV przez wejście HDMI 3 Arc (TV/AUDIO). Dokupiłem głośnik HEOS: Denon Home 150, żebym mógł słyszeć dźwięk w sąsiedniej kuchni (obraz widzę, dźwięk jest za cichy). Niestety okazuje się, że HEOS przesyła muzykę cyfrową tylko ze źródeł typu Spotify, plików itp, a z amplitunera tylko źródła analogowe - aplikacja w telefonie pokazuje mi dostępne AUX1 dla HEOSa. W menu Marantz jest możliwość zmapowania dźwięku analogowego na 4 dodatkowe wejścia chinch, ale co z przełączaniem pomiędzy UPC i Netflixem? Czy trzeba rozdzielać obraz z HDMI i wyciągać w jakiś sposób dźwięk analogowy? 

Czy ktoś zetknął się już z tym problemem i może mi pomóc? 

Google ani lupka w tym forum nic nie pomogły.

U kolegi w amplitunerze Yamahy i w głośnikach MusicCast wszystko działa bez problemu: i kablówka i Netflix i dźwięk jest w zewnętrznym głośniku z każdego źródła od pierwszego włączenia.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszło mi do głowy coś takiego: gdybyś spróbował podłączyć TV oprócz HDMI pod któreś wejście analogowe (o ile masz wyjście analogowe w TV) i ustawić je jako źródło dla 2 strefy, a pod 2 strefę skonfigurować głośnik HEOS? Nie wiem co z tego wyjdzie tak tylko gdybam.

Ewentualnie zerknij do tego tematu.

 

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek72 napisał:

Przyszło mi do głowy coś takiego: gdybyś spróbował podłączyć TV oprócz HDMI pod któreś wejście analogowe (o ile masz wyjście analogowe w TV) i ustawić je jako źródło dla 2 strefy, a pod 2 strefę skonfigurować głośnik HEOS? Nie wiem co z tego wyjdzie tak tylko gdybam.

Ewentualnie zerknij do tego tematu.

 

Tak właśnie jest napisane w instrukcji, że analogowy dźwięk prześle do HEOSa.
Teraz dylemat - czy kupować następne pudełeczko, które rozdzieli dźwięk z HDMI na wejście analogowe i cyfrowe video bez gwarancji, że będzie tak działało jak chcę, czy po prostu przesiąść się na inny standard (MusicCast), gdzie wszystko działa tak jak trzeba. A mój Marantz SR5013 ma już swoje lata. Może Yamaha RX-V6A dla odmiany?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Krzysztof Siwek napisał:

czy po prostu przesiąść się na inny standard (MusicCast), gdzie wszystko działa tak jak trzeba. A mój Marantz SR5013 ma już swoje lata. Może Yamaha RX-V6A dla odmiany?

no to już musi być Twój wybór, przy dzisiejszych cenach i niedostępności nowego sprzętu jest nad czym myśleć. Według założeń HEOS też działa jak trzeba 😉. W sumie jest w tym pewna logika - korzystając z HDMI przesyłasz obraz i dźwięk, nie ma więc potrzeby przesyłania tym torem dźwięku do innych pomieszczeń w których nie ma obrazu. Pewnie się to jeszcze ociera o fakt że HDMI, koncentryk i optyczne mogą przesyłać sygnał wielokanałowy, transmisja takiego źródła na inne pomieszczenia wiązałaby się z koniecznością downmixu sygnału.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek72 napisał:

no to już musi być Twój wybór, przy dzisiejszych cenach i niedostępności nowego sprzętu jest nad czym myśleć. Według założeń HEOS też działa jak trzeba 😉. W sumie jest w tym pewna logika - korzystając z HDMI przesyłasz obraz i dźwięk, nie ma więc potrzeby przesyłania tym torem dźwięku do innych pomieszczeń w których nie ma obrazu. Pewnie się to jeszcze ociera o fakt że HDMI, koncentryk i optyczne mogą przesyłać sygnał wielokanałowy, transmisja takiego źródła na inne pomieszczenia wiązałaby się z koniecznością downmixu sygnału.

Ha, problem w tym, że z kuchni widzę TV ale lokalne kuchenne hałasy przeszkadzają w słuchaniu. A czasem mam potrzebę posłuchać co tam bredzą...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...