Skocz do zawartości

DENON AVR-X2700H + Wilson Raptor 7/1 gra głośniej niż DENON AVR-1600 H + Heco Aurora 700 5.0


Andos

Recommended Posts

Odsłuchiwałem   DENON AVR-X2700H + Wilson Raptor 7/1/Vocal Czarny a następnie DENON AVR-1600 H + Heco Aurora 700 5.0. Mogę powiedzieć, że Heco Aurora gra pełniej. Wilsony grają dynamiczniej, ale płasko. Jestem jednak zaskoczony, że  DENON AVR-1600 H + Heco Aurora 700 5.0 gra o wiele ciszej niż DENON AVR-X2700H + Wilson Raptor 7. By osiągnąć taką sama akceptowalną wartość,  muszę podkręcić zestaw Denon 1600 do co najmniej 60, gdzie w DANONIE 2700 wystarczyło 50. Salon 24 m2. Co WY panowie na to ? Wybaczcie laikowi brak wiedzy ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nic nowego.

I nawet nie chodzi o samą moc tych dwóch amplitunerów. Gdzie faktycznie jest inna.

To inne jednostki i po prostu ich soft / optymalizacja głosności jest inna. Ale tu nie ma sięco martwić. Po prostu ustawiasz na tyle ile Ci potrzeba.

Nawet amplitunery tej samej klasy. Tego samego producenta na przestrzeni lat grały inaczej względem położenia potencjometru. Był oto zarówno u Denona 2500/2600 jak I Onkyo 607/608

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położeniem gałki bym się nie sugerował, ponieważ są takie sprzęty jak np. Haiku Audio, którym mocy nie brakuje ale aby mówić o głośnym słuchaniu musimy iść potencjometrem w okolice godziny 12. 
Denon 2700 posiada większą moc oraz może być zupełnie inaczej zoptymalizowany przez soft. Sprawdź czy jakość dźwięku na tym samym zestawie kolumn podłączając Denona 1600 z głośnością ustawioną na 60 będzie dla Ciebie porównywalna co Denon 2700 z głośnością na 50. Jeśli uznasz, że nie słyszysz wyraźnej różnicy to masz odpowiedź, który amplituner wybrać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...