Skocz do zawartości

Kino domowe do małego salonu


zacol

Recommended Posts

Hej,

chciałem poprosić Was o pomoc w doborze kina domowego do małego salonu o wielkości 15 metrów kwadratowych. 
 

Moje oczekiwania:

- kino byłoby wykorzystywane głównie do oglądania filmów,

- mieszkanie w bloku z wielkiej płyty wiec nic przez co pękałyby ściany u sąsiadów,

- wsparcie dla filmów w Bluray 4K.
 

Nie wiem co lepiej sprawdzi się w pomieszczeniu tej wielkości - 2.1 czy 5.1?. Może na podstawie załączonego planu coś doradzacie. 

https://ibb.co/DQWTvgF

Zastanawiałem się nad jakimś amplitunerem Onkyo i głośnikami canton movie 95. 
 

Mój budżet to około 3k. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, zacol napisał:

Wspominasz o 5.1 ale czy problemem nie będzie to, że tylne głośniki będą w zasadzie z boku kanapy, a nie za nią?

Mogą być z boku, kiedyś był zalecany kąt 90-110 stopni, teraz Dolby zaleca 110-120, ale powinno być OK, tyle że powinny być powyżej głowy słuchacza, o ile dobrze pamiętam kiedyś to było około 80-90cm, teraz jest chyba 120cm od podłogi. Te specyfikacje Dolby na przestrzeni lat trochę się pozmieniały.

Edytowano przez tomek72
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział że surround mają być z tyłu? One mają być po bokach i tylko lekko za tobą, wisząc na ścianie za sofą będą prawidłowo umiejscowione. Pamiętaj że muszą być skierowane w Twoją stronę. Canton Movie 95 jak na swoje gabaryty fajnie się sprawdza, szczególnie w niewielkiej przestrzeni. Amplitunery nowe realnie to ceny od 3000zł wzwyż (Denon AVR-X1700H, Yamaha RX-V4A).

Używane... Denon avr-x1400hYamaha RX-V585 itp. wsytarczą. Szukaj coś w miarę świeżego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, maciek72 napisał:

Sąsiad  sprzedaje Yamaha RXA 1080  , cena może i wysoka , ale sprzęt pierwsza klasa w kinie domowym.  

Dokupujac dodatkowy zestaw Canton możesz zbudować fajny system z Atmos :)

Ile za nią chce? Miałem ostatnio klienta na 1080.

W tej cenie szukaj używanego kina opartego na systemie 5.1 oraz kolumn Canton Movie, Tannoy HTS, czy Heco Ambient.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...