Skocz do zawartości

test praktyczny -SVS PB-2000 vs PB-3000 vs SB-3000 vs PB-1000


tomw

Recommended Posts

Pare godzin testow za soba pomiedzy SVS PB-2000 PRO i PB-3000 i powiem tak: w pomieszczeniu 20m2 nie da rady odroznic ktory gra kiedy, w slepym tescie 🙂 Moze gdyby puszczac testowe czestotliwosci to odroznily by uszka ze 3000 schodzi ciut nizej, ale w realnych warunkach nie ma szans - graja tak samo 🙂 Kazdy z nich ma taki zapas mocy ze w pomieszczeniu tej wielkosci nie ma sensu doplacac do PB 3000, bo nie rozwinie skrzydelek i tak 🙂

Wczesniej na tych samych materialach, w tym samym pomieszczeniu graly PB-1000 PRO i SB-3000 i tu definitywnie slychac roznice 🙂 PB-2000 PRO gra potezniej niz oba wymienione i w KD definitywnie zagra lepiej niz SB 3000 🙂 Bas jest nieco inny, jak to przy zamknieta vs otwarta, ale w kinie daje o wiele wiecej satysfakcji no i jest tez efekt 4D - z portow dobrze wieje przy poteznym basie :D

Tak wiec rady dla maniakow kina i basu w 20-25m2:

- PB-1000 PRO nieco za slaby, wiec do bloku aby nie draznic sasiadow albo jesli nie jestes maniakiem basu, tak to minimum dwa potrzebne 🙂

- SB-3000 bardzo ladny bas, szybszy i taki bardziej muzykalny, ale do kina nie daje tego "oooooooomph" czy bardziej po polsku "pyerdolniecia", ktore daje otwarte PB 🙂

- PB-2000 PRO jest idealny do malych i srednich pomieszczen, nie potrzeba nic wiecej, nawet takiemu maniakowi basu jak ja 🙂

- PB-3000 jest za duzy do malych/srednich pomieszczen, nie wykorzysta sie jego mocy w pelni, wiec szkoda doplacac roznice pomiedzy PB-2000. W wiekszych pomieszczeniach zagra na pewno lepiej, ale w malych i srednich nie warto doplacac 🙂

Czekam jeszcze na SB-4000 aby porownac czy duuuuuuuzy zamkniety bedzie lepszy niz sredni otwarty, plusem dla mnie jest to ze SB-4000 wchodzi mi pod ekran normalnie, PB musza lezec na boku 🙂

20211023_141746.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomw napisał:

Pare godzin testow za soba pomiedzy SVS PB-2000 PRO i PB-3000 i powiem tak: w pomieszczeniu 20m2 nie da rady odroznic ktory gra kiedy, w slepym tescie 🙂 Moze gdyby puszczac testowe czestotliwosci to odroznily by uszka ze 3000 schodzi ciut nizej, ale w realnych warunkach nie ma szans - graja tak samo 🙂 Kazdy z nich ma taki zapas mocy ze w pomieszczeniu tej wielkosci nie ma sensu doplacac do PB 3000, bo nie rozwinie skrzydelek i tak

To ciekawe bo tu różnica jest prawie 3000 zł.

Seria 3000 jest uważana za dużo lepsza. Moim zdaniem nieproporcjonalnie droższa. I ja również nie dokładał bym. Ale fajnie że taki test zrobiłeś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...