Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

 Nieśmiało zatem wrzucę 😉

Widać kompresję, więc warto kliknąć w zdjęcie. 

Mnie ten niesztampowy wygląd się podoba, przyciąga wzrok, jakość stolarki jak zwykle w wykonaniu YBA na wysokim poziomie.

 

YB Audio M1.jpg

YB Audio M1_3.jpg

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Jeśli pytasz o Bise XL (i jeśli dobrze pamiętam) to tak. To bas bardziej jak z podłogówki niż monitora.

Bise XL to też nie ta klasa driverów chyba ców M1 i nie mam na myśli rozmiaru, bo na przykładzie M1 Classic widać, że rozmiar nie ma znaczenia.

😉

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, DiBatonio napisał:

Bise XL to też nie ta klasa driverów chyba co w M1 

I tu, jak pisałem, można by dyskutować. Satori to bardzo porządne przetworniki. A że produkowane w Azji i przez to tańsze...

Zobacz na Revelatora i Satori. Który wygląda na bardziej zaawansowany (w Satori mamy rzadko stosowany w wooferach napęd neodymowy)?

Scan-Speak_Revelator_18m-8631t00_midrange_side_view.thumb.jpg.a0a550f38b07e9fff22531bc485ce317.jpgGlosnik-SB-Acoustics-Satori-MW13P-8-5-8ohm-Waga-produktu-z-opakowaniem-jednostkowym-0-78-kg.jpg.7172d9492161450bacc85eab85bb9608.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Zobacz na Revelatora

Ciekawie wyglądają te największe Revelatory, bodajże 13 calowe. 

Tak na marginesie, czy można określać brzmienie poszczególnych przetworników? Jasne, gra cała kolumna, ale? Jast jakieś ale, czy jednak nie? Już kilka razy przeczytałem, że na przykład Scan-Speak gra ciemniej, cieplej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Tak na marginesie, czy można określać brzmienie poszczególnych przetworników? Jasne, gra cała kolumna, ale? Jast jakieś ale, czy jednak nie? Już kilka razy przeczytałem, że na przykład Scan-Speak gra ciemniej, cieplej.

Kluczową sprawą jest umiejętność dopracowania właśnie skrzynki, zwrotnicy itp.

Nie wystarczy wsadzić najlepsze drivery do bele obudowy i gra muzyka, to tak nie działa.

Zresztą YBA nie zawsze łączy ze sobą najlepsze przetworniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, które to są najlepsze i do czego oraz dla kogo.... Czy te najdroższe, czy może te wyglądające najbardziej nowocześnie? Jeżeli tak to moje Dynaudio powinny być najlepsze (patrząc ile sobie za nie woła Dynaudio w ramach wymiany za wgniecione) a nie grają wcale lepiej od paczek PMC, gdzie siedzą kilkukrotnie tańsze przetworniki. Ja bym zostawił ten temat dla konstruktorów paczek a sam skupił się na efekcie końcowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kaczadupa napisał:

 Dynaudio powinny być najlepsze (patrząc ile sobie za nie woła Dynaudio w ramach wymiany za wgniecione) a nie grają wcale lepiej od paczek PMC, gdzie siedzą kilkukrotnie tańsze przetworniki.

Przede wszystkim grają inaczej 🙂. Jednym podoba się bardziej dynaudio (patrząc na klub miłośników tej marki na sąsiednim forum jest ich naprawdę sporo), innym PMC. A złotym środkiem dla takich audio-laików jak ja jest...ATC😝

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, seba3002 napisał:

jednym podoba się bardziej dynaudio (patrząc na klub miłośników tej marki na sąsiednim forum jest ich naprawdę sporo), innym PMC. A złotym środkiem dla takich audio-laików jak ja jest...ATC😝

Do grona miłośników Dynaudio trzeba jeszcze doliczyć fanów starych Sonus faberów - najlepszych przecież kolumn na świecie.

PS wczoraj miałem okazję trzymać w ręku takiego Esotara. Nieprawdopodobny kloc.

15W_ESO_3_pics-1.jpg.5e1d64d5dc332c1efe4d759bfc862ad1.jpg

phoca_thumb_l_esotar-t330d-dynaudio.jpg.97ebabc08bd0da6cc0d8556ea77377f0.jpg

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kraft napisał:

PS wczoraj miałem okazję trzymać w ręku takiego Esotara. Nieprawdopodobny kloc.

Jarek, znowu rozbierasz kolumny 😉.

 

19 minut temu, kaczadupa napisał:

Bardzo bym chciał u siebie posłuchać ATC 20, nawet jak zagrają na pół gwizdka z Cyrusami. 

Co stoi na przeszkodzie? Może okaże się, że jednak droższe kolumny zagrają fajniej z tańszym wzmacniaczem niż droższy wzmacniacz z tańszymi kolumnami😉. Ja dzięki Bogu takich marzeń nie mam, bo musiałoby się to zakończyć telefonem do Bociana 🙂

 

8 minut temu, kaczadupa napisał:

Zobacz jakie te scm 20 są sexi :) I do tego mówi to posiadacz ATC, który za każdym razem bez względu jaki piec nie podłączy to ze swoimi Dyniami wytrzymuje max 2 godziny i wraca z ulgą do ATC 7.

Ja przez ostatnich kilka dni miałem okazję znowu posłuchać kolumn dynaudio (tym razem DM 2/7). I naprawdę rozumiem osoby, które kochają tę firmę, ale ja jednak już do tego grania nie chciałbym wrócić. Chyba, że wyższe serie są w stosunku do tych niższych bardziej "odmulone". 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kaczadupa napisał:

Jakich tam laików, to właśnie profesjonaliści wybierają paczki od ATC ;) Bardzo bym chciał u siebie posłuchać ATC 20, nawet jak zagrają na pół gwizdka z Cyrusami. 

Brawo. Ja też chciałbym atc. Jednak ceny modeli, które mnie interesują.... taaaak ale jeszcze nie teraz. Ale nie wykluczam :)

Adi777, przetworniki wyższej jakości dają większą przewagę w projektowaniu. Ale nawet najlepsze projektując można skiepscić.

Więc powtórzę po raz kolejny. Nie przetworniki Ale TALENT konstruktora jest czynnikiem decydującym.

Jazz, skumałem żart, ale czytający pobieżnie mogą go nie zrozumieć. Pozatym szpilka może zabrzmieć ostro. Dla chcącego nic trudnego.

Esotar T330. Wielokrotnie go słyszałem i jest to klasa. Ma swój charakter ale jest on do poskromienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kaczadupa napisał:

Zobacz jakie te ATC 20 są sexi :)

Zobacz na ATC 150, te są sexi ;)

29 minut temu, audiowit napisał:

Adi777, przetworniki wyższej jakości dają większą przewagę w projektowaniu. Ale nawet najlepsze projektując można skiepscić.

Samemu pewnie tak, nie znając się na tym zbytnio, ale jakaś profesjonalna firma typu YB Audio?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adi777, samemu musisz sobie wyrobić zdanie.

Są przeciwnicy i fani Franco Serblina. Nie można powiedzieć o Sonusach, że są liniowo zestrojony. Ale każde jego kolumny są jakieś. Nawet słuchając tych najtańszych usłyszysz kunszt.

Jeśli jesteś oczywiście człowiekiem, który potrafi go docenić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...