Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

8 godzin temu, Adi777 napisał:

Ale pewnie jest to jakiś punkt wyjścia? 

Przetworniki przecież różnią się parametrami, i to znacznie. 

Dlatego sztuką jest ładnie zszyć odpowiednie drivery w jednej obudowie, zaprojektować tak zwrotnice, by poszczególne pasma były ze sobą zszyte jak na miarę. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DiBatonio napisał:

Dlatego sztuką jest ładnie zszyć odpowiednie drivery w jednej obudowie, zaprojektować tak zwrotnice, by poszczególne pasma były ze sobą zszyte jak na miarę. 

Pewnie tak jest. Wydaje mi się też, że wielkość obudowy może mieć spore znaczenie. Brak limitu wielkościowego kolumn raczej na pewno nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

poprzednia wersja M1 też była tańsza, kosztowała 8 000 zł.

Ale jak dobrze wiesz, ja nie kupuję w salonach i za obie pary zapłaciłem mniej niż 8000 zł 🙂. No i ciekawym bardzo jak wypadnie nasza rodzima produkcja na tle zagranicznych paczek, które do tej pory przetestowałeś. 

 

8 minut temu, slaw0001 napisał:

Dlaczego masz dwa zestawy? 

Bo po przesłuchaniu kilku zestawów kolumn, doszedłem do wniosku, że w moim budżecie nie znajdę zestawu, który sprawdzi się idealnie w każdej muzyce. Dlatego w lżejszych gatunkach grają mi ATC, a kiedy chcę sobie posłuchać czegoś mocniejszego, wtedy przepinam się na PMC. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, seba3002 napisał:

Bo po przesłuchaniu kilku zestawów kolumn, doszedłem do wniosku, że w moim budżecie nie znajdę zestawu, który sprawdzi się idealnie w każdej muzyce. Dlatego w lżejszych gatunkach grają mi ATC, a kiedy chcę sobie posłuchać czegoś mocniejszego, wtedy przepinam się na PMC. 

Ja nie mógłbym mieć dwóch par kolumn w jednym pomieszczeniu, bez przerwy bym je przełączał i porównywał :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marek Muszyński napisał:

Ja nie mógłbym mieć dwóch par kolumn w jednym pomieszczeniu, bez przerwy bym je przełączał i porównywał :)

Ja doszedłem do podobnych wniosków, co Sebastian. Też będę miał dwie pary kolumn współpracujących z jednym wzmacniaczem w jednym pomieszczeniu. Ale przepinania nie będzie. Będą dwa różne miejsca odsłuchowe i dwie różne lokalizacje kolumn. Będę tylko się przesiadał i pstrykał wyjście A lub B we wzmacniaczu.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marek Muszyński napisał:

Ja nie mógłbym mieć dwóch par kolumn w jednym pomieszczeniu, bez przerwy bym je przełączał i porównywał :)

Ale ja też nie trzymam ich w jednym pomieszczeniu. Kiedy grają jedne, drugie odpoczywają na strychu ewentualnie grają u któregoś ze znajomych. 

A Ty Marku na swojej komodzie bez problemu mógłbyś postawić 2 pary 🙂. Do tego wzmacniacz z dwoma parami terminali - i zabawa na całego 🙂.

2 minuty temu, Kraft napisał:

Ja doszedłem do podobnych wniosków, co Sebastian. 

Bo chyba tak naprawdę słuchając gatunków od jazzu po heavy metal, ciężko dobrać jeden zestaw. Zresztą poza mną i Jarkiem, są jeszcze inni, którzy stosują to rozwiązanie 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, slaw0001 napisał:

Np ten PMC 25.21. Miałem go kilka dni w domu i wokale były nieziemskie. 

Wydaje mi się, że znalazłoby się kilka innych monitorów, które nie ustępują pod tym względem PMC, a może i przebijają je. KEFy R300, Audiovector qr1, dynaudio excite x18 no i oczywiście ATC 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, seba3002 napisał:

Bo po przesłuchaniu kilku zestawów kolumn, doszedłem do wniosku, że w moim budżecie nie znajdę zestawu, który sprawdzi się idealnie w każdej muzyce. Dlatego w lżejszych gatunkach grają mi ATC, a kiedy chcę sobie posłuchać czegoś mocniejszego, wtedy przepinam się na PMC. 

Postaw monitory jeden na drugim ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...