Skocz do zawartości

Kraft

Recommended Posts

8 minut temu, Kraft napisał:

A może lepiej cieszyć się czymś skromniejszym

Skromnością M1 nie grzeszą. Przetworniki to górna półka. Są po prostu małe co jak wiadomo ma zalety i wady. Zakładam, że w Twoich warunkach patrząc na metraż i dość skromną adaptację akustyczną sprawdzają się znakomicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Kraft napisał:

A może lepiej cieszyć się czymś skromniejszym, ale za to tu i teraz. Może szkoda życia na wieczne szukanie. Lepszy wróbel w garści...

Ja nie myślę o wiecznym szukaniu przez całe życie. Po prostu zrobić sobie jakąś listę kolumn do przesłuchania, i z nich wybrać te najlepsze dla nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu nie chodzi źeby znaleźć. Co chwile nowe emocje,  nadzieje,  oczekiwania. Droga jest ważna. Cel jest zawsze poza zasięgiem. To nie ma końca,  nigdy system nie bedzie skończony. Znajdzie się inny, lepszy, bardziej wyrafinowany,  pasujący pod zmieniające się gusta. I git. Mi pasuje.

1 minutę temu, halik napisał:

Przeciez tu nie chodzi źeby znaleźć. Co chwile nowe emocje,  nadzieje,  oczekiwania. Droga jest ważna. Cel jest zawsze poza zasięgiem. To nie ma końca,  nigdy system nie bedzie skończony. Znajdzie się inny, lepszy, bardziej wyrafinowany,  pasujący pod zmieniające się gusta. I git. Mi pasuje.

Choć w tym konkretnym przypadku im szybciej autor wątku skończy tym lepiej. Szybciej dostane M1 do łapek 😃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze do Was takie pytanko. Pisaliście o konieczności zszycia, dobrego zszycia przetworników, i innych rzeczy. Czy mając przetworniki z tej samej serii w kolumnie, mam na myśli wszystkie, czyli woofer, mid-range i tweeter, takie zgranie wszystkiego, całości będzie łatwiejsze, i czy zawsze zagwarantuje spójność?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adi777 napisał:

Mam jeszcze do Was takie pytanko. Pisaliście o konieczności zszycia, dobrego zszycia przetworników, i innych rzeczy. Czy mając przetworniki z tej samej serii w kolumnie, mam na myśli wszystkie, czyli woofer, mid-range i tweeter, takie zgranie wszystkiego, całości będzie łatwiejsze, i czy zawsze zagwarantuje spójność?

Najlepiej zwrotnice aktywne. Te zszyją nawet przetworniki o różnej skutecznosci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adi777 napisał:

Mam jeszcze do Was takie pytanko. Pisaliście o konieczności zszycia, dobrego zszycia przetworników, i innych rzeczy. Czy mając przetworniki z tej samej serii w kolumnie, mam na myśli wszystkie, czyli woofer, mid-range i tweeter, takie zgranie wszystkiego, całości będzie łatwiejsze, i czy zawsze zagwarantuje spójność?

Nie, to dlatego m.in. YBA nie wstawia do jednej skrzynki li tylko illuminatoroów, albo innych Ellipticorów .

Poza tym myślę,  że ważne są jeszcze dobranie odpowiedniego litrażu, zestrojenie zwrotnicy i zszycia podziałów pasma.

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Adi777 napisał:

Mam jeszcze do Was takie pytanko. Pisaliście o konieczności zszycia, dobrego zszycia przetworników, i innych rzeczy. Czy mając przetworniki z tej samej serii w kolumnie, mam na myśli wszystkie, czyli woofer, mid-range i tweeter, takie zgranie wszystkiego, całości będzie łatwiejsze, i czy zawsze zagwarantuje spójność?

Czasem jednak tak kształtuje się charakterystyki przetworników które mają ze sobą współpracować aby łatwo je można było ze sobą połączyć zwrotnicą określonego typu. To ułatwia sprawę. Np. stare duże Rewelatory wysokotonowe miały specjalnie opracowaną przednią płytkę wokół membrany aby zawężać rozpraszanie dźwięku przy współpracy z dość dużymi 18cm głośnikami niskośredniotonowymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamnl napisał:

Niedługo obejrzysz u mnie😃

Posłuchasz na spokojnie.

Co do aktywnych porozmawiaj z konstruktorem, być może jakieś mają do odsłuchu. Lub na forum sąsiednim popytaj na grupie i się wproś😉

Dziękuje za zaproszenie :) Co do aktywnych, to fajne kolumienki ma kolega o nicku Paul Klacska, być może uda mi się i do niego wprosić na odsłuch :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne te jego monitory Epic Ultimate, przynajmniej z wyglądu, ale mam inne plany. Duże podłogówki na dwóch wooferach Revelatora, model 32W, mid-range 21WE, powyżej 18WE, i tweeter D3404/552000. Coś w tym stylu.

Oki, sorki za offtop ☺️

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...