Skocz do zawartości

Głośniki surround bezprzewodowe? MusicCast, inne rozwiązania


Gumowe Ucho

Recommended Posts

Cześć!

W kinie domowym "oczekuje" się surround sound, ale poprowadzenie kabli przez cały salon będzie problematyczne (kanapa i telewizor są na dwóch końcach salonu z kuchnią ok. 20m2).

Opcje, o których myślę, to: setup po prostu 3.1, czyli fronty, centralny (intryguje mnie kanał dla dialogów) i sub, zwykłe stereo, lub 5.1 z jakimś MusicCastem czy czymś z tyłu.

Czy dobrze się sprawdzają takie bezprzewodowe rozwiązania? Chodzi o łatwość umieszczenia, bo naprawdę nie będzie też super dużo miejsca na jakieś standy, manewry wokół kanapy, itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Opcje, o których myślę, to: setup po prostu 3.1, czyli fronty, centralny (intryguje mnie kanał dla dialogów) i sub, zwykłe stereo, lub 5.1 z jakimś MusicCastem czy czymś z tyłu.

3.1 to nie kino. Wiele stracisz.

Bezprzewodowe tyły ok. Na razie tylko Yamaha to robi.

nie ma problemu z synchronizacją. Podłączasz je do gniazdka konfigurujesz i gra.

Płacisz tylko więcej za opcję wireless. No i musisz mieć Yamahe. A obecnie nie dostaniesz ich amplitunera kinowego.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

3.1 to nie kino. Wiele stracisz.

Bezprzewodowe tyły ok. Na razie tylko Yamaha to robi.

nie ma problemu z synchronizacją. Podłączasz je do gniazdka konfigurujesz i gra.

Płacisz tylko więcej za opcję wireless. No i musisz mieć Yamahe. A obecnie nie dostaniesz ich amplitunera kinowego.

Piotr

Rozumiem. Dzięki za informację, w sumie to całkiem fajnie bo muszę "nazbierać" tak czy siak więc chętnie poczekam.

Jeśli chodzi o branżowe możliwości, to czy będzie dało się skompletować na przykład zestaw: najtańszy ampli Yamaha z MusicCast + fronty + centralny + 2x bezprzewodowe  na tył (rozumiem, że wchodzą w grę jedynie te Yamahowe "HomePody" i trzeba zapłacić za tonę fajnych funkcji)?

Czy do salonu z kuchnią 20m^2, w którym część salonowa to połowa pomieszczenia, potrzebne/wskazane są kolumny podłogowe? Z wyglądu ekstra, ale niektórzy mówią że lepiej dać lepszej klasy podstawkowe w tej samej cenie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną słuszną opcją na bezprzewodowe tyły to Yamaha MusicCast. Synchronizacja działa tak jak powinna i nie ma większych problemów. 

Pamiętaj tylko, że w przypadku zestawu 3.1 nie uzyskasz trójwymiaru jak w 5.1. 

Jeśli chodzi o koszt to 2 tylne MusicCast 20 to 2000zł, amplituner RX V4a to 3000zł czyli już masz 5000zł. Do tego subwoofer + centralny oraz frontowe kolumny to kolejne 2500zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Jeśli chodzi o branżowe możliwości, to czy będzie dało się skompletować na przykład zestaw: najtańszy ampli Yamaha z MusicCast + fronty + centralny + 2x bezprzewodowe  na tył (rozumiem, że wchodzą w grę jedynie te Yamahowe "HomePody" i trzeba zapłacić za tonę fajnych funkcji)?

Tak, ale kiedy? Nie wiem

21 godzin temu, Gumowe Ucho napisał:

Czy do salonu z kuchnią 20m^2, w którym część salonowa to połowa pomieszczenia, potrzebne/wskazane są kolumny podłogowe? Z wyglądu ekstra, ale niektórzy mówią że lepiej dać lepszej klasy podstawkowe w tej samej cenie...

nie, moga być monitory ale podparte dobrym subem.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...