Skocz do zawartości

Zestaw początkującego amplituner+kolumny podłogowe


LastSunRay

Recommended Posts

Dzień dobry,

to mój pierwszy post - starałem się stosować do zasad opisanych dla 1 postu zamieszczanego na forum - także mam nadzieję że powinno być w porządku ;)

Sprzęt który chciałbym zakupić to stereo amplituner (wzmacniacz+funkcje sieciowe?) z kolumnami podłogowymi chyba że ktoś z Was przekona mnie do czegoś innego pokaże inne rozwiązania

Aktualnie odtwarzanie muzyki to na sprzętach typu głośniki bluetooth (Fenda) czy "coś" stojące w kuchni i odtwarzające radio/cd/pendrive. Do sprzętu audio chciałbym podłączyć telewizor (LG jeśli coś ma znaczenie to proszę napisać - wpiszę model lub co trzeba). Potrzebne HDMI, BT, USB.

Ma to być sprzęt nowy. Powierzchnia to około 30m2 plus z boku "zintegrowana" kuchnia 12m2 (klasyczna eLka). Sprzęt będzie użytkowany już na długie lata - ewentualna rozbudowa to odtwarzacz CD.

Kwota dla rozwiązania amplituner+2x kolumna podłogowa+okablowanie to około 4000-5000 zł (max 6000zł).

Jedna z pierwszych przymiarek była w 2019 - niestety covid stanął na drodze i temat ucichł. Nie chciałbym podawać tamtejszej konfiguracji by nie miała ona wpływu na Wasze porady - może w późniejszym czasie napiszę. Koszt zestawu wtedy to bylo około 4000zł ...

Dziękuję za wszelkie porady. Oczywiście proszę o pytania jeśli wymaga coś uzupełnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,
Amplituner stereo to wygodne rozwiązanie, ponieważ masz tak na prawdę wszystko na czym Ci zależy czyli dostęp do opcji sieciowych, masz możliwość podłączenia z TV ale będzie mały problem z HDMI. Jeśli amplituner z HDMI wchodziłby w grę to miałbyś jedynie Denona DRA800h i w tym przypadku warto byłoby rozważyć kolumny o jaśniejszym charakterze brzmienia takie jak np. Pylon Audio Pearl 27 czy Polk Audio S55e. 
Warto byłoby spojrzeć jeszcze na dynamiczniejszą Yamahę RN602 ale pamiętaj, że w tym przypadku nie będziesz miał HDMI ale TV połączysz kablem optycznym. Tutaj świetnie sprawdziłyby się Heco Aurora 700 czy Pylon Audio Sapphire 25. 

Najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu brzmienie. Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam do naszego salonu w Pabianicach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.10.2021 o 15:17, Q21 napisał:

Dzień dobry,
Amplituner stereo to wygodne rozwiązanie, ponieważ masz tak na prawdę wszystko na czym Ci zależy czyli dostęp do opcji sieciowych, masz możliwość podłączenia z TV ale będzie mały problem z HDMI. Jeśli amplituner z HDMI wchodziłby w grę to miałbyś jedynie Denona DRA800h i w tym przypadku warto byłoby rozważyć kolumny o jaśniejszym charakterze brzmienia takie jak np. Pylon Audio Pearl 27 czy Polk Audio S55e. 
Warto byłoby spojrzeć jeszcze na dynamiczniejszą Yamahę RN602 ale pamiętaj, że w tym przypadku nie będziesz miał HDMI ale TV połączysz kablem optycznym. Tutaj świetnie sprawdziłyby się Heco Aurora 700 czy Pylon Audio Sapphire 25. 

Najlepiej byłoby posłuchać i ocenić samemu brzmienie. Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam do naszego salonu w Pabianicach. 

Dziękuję.

Pytanie tylko jak z dostępnością? o Yamahę ciężko... denon pojedyncze sztuki a tutaj z tego co czytam narzekają użytkownicy na HEOS-a... HDMI nie jest koniecznością skoro da się wykorzystać optyczny - traci się chyba bardziej przy ampli av (ścieżki 5.1 i więcej) a tu jest i tak stereo.

Wiem że ciężko znaleźć idealne rozwiązanie i do tego w tym budżecie ale zastanawiam się nad możliwościami stąd chęć poradzenia się osób na tym forum. Dziękuję

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Denon DRA 800 ale z kolumnami Magnat Signature 507.

Mocne, zywe a przy tym melodyjne brzmienie.

Dostępność, się zdarza. Zamawiasz i czekasz. Chyba że akurat chwilowo jest to nawet odsłuch mozliwy :P

Piotr

Widzę że pod co napisałem w pierwszym poście to najbardziej ten Denon DRA800? A jak z HEOS-em - z praktyki? Jak sprawa ma się z Multicast Yamahy? RN-602 czy 803d? Denon rozumiem jest gdzieś pomiędzy :) )

Czy są jeszcze inne rozwiązania propozycje dla początkującego- czy musiałbym zwiększyć budżet?

Te kolumny to "skrojone" pod Denona czy po prostu klienci u Was często te sprzęty w takiej konfiguracji łączą?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...