Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam zamiar zrobić kolumny lecz stereo lecz nie wiem od czego zacząć. Mam na myśli zrobienie czegoś podobnego do kolumn tonsila alton 75. Na głośniki mam przeznaczone ok 150zł + kosz wykonania lub kupna skrzyń. Co proponujecie jakie obudowy i jakie głośniki. Jakich firm głośniki są najlepsze. Mam dwa głośniki wysokotonowe gt 4/60
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 zł na głośniki to raczej niewiele. Z drugiej strony, może i lepiej, ze nie masz więcej kasy, bo chciałbyś moze na siłę robić zestaw trójdrożny, a dla początkującego to raczej za duże wyzwanie. Jeśli rzeczywiście chcesz mieć zestaw o dużej efektywności, to w tej cenie mozesz mieć zestaw dwudrożny z głośnikiem niskośredniotonowym o średnicy 20 cm, np. Stx GDN-22-200-8-SC i kopułką wysokotonową GDWK-10-200-8-PJ. Powinieneś się zmieścić w budżecie na głośniki.
Jeśli Twój wzmacniacz podoła 4 omom to możesz zrobić na tych głośnikach w wersji 4 om i będą grały jeszcze głośniej.
A co ze zwrotnicą? Na nią coś przewidziałeś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki wysoko tonowe mam tak jak pisałem gt 4/60 niestety nie moge powiedzie jakie sa to dokładnie głośniki bo nie moge ich nigdzie znaleźć. Wie zostają do kupna tylko głośniki niskotonowe. Na zwrotnice są osobne pieniądze tylko jakie zwrotnice. Głównie zastanawiam się jak zrobic skrzynie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...