Skocz do zawartości

Pierwsze kino domowe - prośba o sugestie


Philantrop

Recommended Posts

Witam, jest to mój pierwszy post na forum, ale już od jakiegoś czasu przeglądam znajdujące się tu wątki,by lepiej zrozumieć temat.
Jestem zainteresowany nabyciem swojego pierwszego zestawu kina domowego. Dotychczas korzystałem jedynie z głośników w TV lub słuchawek średniej / niskiej jakości (zwykle słuchawki dokanałowe za 20-70 zł lub słuchawki do grania Sennheiser PC37X), dlatego podejrzewam że jakikolwiek zestaw kina domowego byłby znacznym skokiem jakościowym.
Budżet jest dosyć płynny, jednak ze względu na to, że będzie to dopiero pierwszy zestaw i muszę rozważyć na ile doceniam audio w rozrywce preferuję wydać około 6 tysięcy złotych na całość, tj. zestaw 5.1. W razie potrzeby mógłbym rozważyć zwiększenie budżetu lub nabycie poszczególnych sprzętów używanych czy też ewentualnie odłożenie zakupu subwoofera lub głośników bocznych na później.

Moje pomieszczenie odsłuchowe ma powierzchnię 16.3 m2  i znajduje się w bloku, zatem planuję zakup: amplitunera 5.1,  2 głośników podstawkowych przednich, głośnik centralny , 2 głośniki boczne surround, subwoofer.
Nie znam się na zestawieniach poszczególnych modeli, więc prosiłbym o ewentualne sugestie, ale sprzęty które rozważam do zakupu to:
1) amplitunery: Yamaha v6a, Yamaha 4a (i poprzedniki tych modeli), Denon 1300-1600, Denon 2300-2700, ewentualnie choć nie jestem przekonany Onkyo 616, 626, 525.
2) kolumny podstawkowe przednie: Indiana Line Nota 260x, Elac debut 2.0 b5.2/6.2, Wharfedale 220, Monitor Bronze 50, Polk Signature s20, kef q150, dali zensor 1, dali oberon 1, pylon audio Pearl monitor
3) głośniki centralne : pasujący do powyższych przednich,
4) głośniki boczne - tutaj coś taniego, nie mam konkretnych pomysłów,
5) Subwoofer: magnat 302, magnat rs8 - o tych słyszałem, ale jestem otwarty na inne propozycje. Mieszkanie jest w bloku, a pomieszczenie jest dosyć małe, więc raczej bez szaleństw.
W załączeniu przedstawiam bardzo ogólny plan pomieszczenia (jeszce sie nie wprowadziłem, a oznaczenia dodawane na telefonie, więc mogą być niedokładne). Głośniki planuję rozłożyć mniej więcej zgodnie z zaleceniami (zaznaczone na planie na zielono: fronty L/R i boczne surround): centralny na szafce RTV pod TV, fronty w równej odległości od siebie na końcu szafki RTV lub jak okaże się za blisko to na standach (niestety jeden może być trochę bliżej ściany bocznej pomieszczenia, boczne  przy ścianie bocznej w odległości około 50cm od ściany w miarę możliwości lekko za kanapą (kanapa przesunięta do przodu w porównaniu do załączonego planu ).
Podsumowując, prosiłbym o ewentualne porady i sugestie, w szczególności co do sprzętu, ponieważ rozłożenie jest na razie rozrysowane bardzo ogólnie.  Oczywiście zgodnie z tutejszymi poradami spróbuje dodatkowo umówić się na odsłuch w celu poznania swoich preferencji muzycznych ju
Z góry dziękuję za pomoc,

IMG_20211025_212105.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 52
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A mnie się wydaje że już wszystko wiesz bo się w miarę porządnie rozeznałeś w temacie. Własnego ucha nic jednak nie zastąpi, teraz najlepiej po prostu pojechać do salonu na odsłuch i wybrać głośniki ze swojej listy które najbliższe będą oczekiwaniom.

9 godzin temu, Philantrop napisał:

Mieszkanie jest w bloku, a pomieszczenie jest dosyć małe, więc raczej bez szaleństw.

Uwaga co do suba... Lepsze skrzynki to nie tylko większa moc (szaleństwa), ale i większa kontrola i możliwość szerszej regulacji. Mając na uwadze sąsiadów kupno taniego suba który łupie bez opamiętania nie zawsze będzie racjonalnym pomysłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Na prawdę widać że przygotowałeś sie do napisania postu.

Ale nieco sprostuje post kolegi wyżej.

Odsluch....

W przypadku kina domowego jest on obecnie praktycznie nie możliwy. Kto ma amplituner kinowy trzyma go w pudełku bo sprzeda się w ciagu 2-7 dni.

Yamahy nie dostaniesz do końca roku. Na Denona musisz polować. Onkyo i Pioneer nie wiadomo.

Chyba że używane ale wówczas trzeba by kupić z pewnego źródła. Nawet dokładając stówkę czy dwie.

Amplitunery to nie wzmacniacze ich serwis jest trudniejszy a używanie dośc skrajne.

kolumny: Pearl 25, Victa 702, Taga 607, Magnat 1008.

Do każdego setu sub RS 8 albo albo RS 12 znakomite suby, i nie ma co dopłacać do droższego innego producenta ktory nic nie wniesie.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Butler napisał:

Uwaga co do suba... Lepsze skrzynki to nie tylko większa moc (szaleństwa), ale i większa kontrola i możliwość szerszej regulacji. Mając na uwadze sąsiadów kupno taniego suba który łupie bez opamiętania nie zawsze będzie racjonalnym pomysłem.

Wielkie dzięki za odpowiedź. W takim razie czy podane suby Magnat zaliczają się do tych tanich i lupiacych bez opamiętania? Patrząc na ilość poleceń zakładam, że nie, ale jak masz inne zdanie to chętnie usłyszę (z ewentualnymi alternatywami bez znacznych skoków ceny, np. do 1000-1500).

 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Też tak uważam. Na prawdę widać że przygotowałeś sie do napisania postu.

Ale nieco sprostuje post kolegi wyżej.

Odsluch....

W przypadku kina domowego jest on obecnie praktycznie nie możliwy. Kto ma amplituner kinowy trzyma go w pudełku bo sprzeda się w ciagu 2-7 dni.

Yamahy nie dostaniesz do końca roku. Na Denona musisz polować. Onkyo i Pioneer nie wiadomo.

Chyba że używane ale wówczas trzeba by kupić z pewnego źródła. Nawet dokładając stówkę czy dwie.

Amplitunery to nie wzmacniacze ich serwis jest trudniejszy a używanie dośc skrajne.

kolumny: Pearl 25, Victa 702, Taga 607, Magnat 1008.

Do każdego setu sub RS 8 albo albo RS 12 znakomite suby, i nie ma co dopłacać do droższego innego producenta ktory nic nie wniesie.

Piotr

 

 

Też dzięki za poświęcony czas. Rzeczywiście starałem się najpierw spróbować samemu zbadać temat, ale są pewne ograniczenia z tym. Jeśli chodzi o konkretne modele to nie mam z tym takiego problemu, natomiast wciąż nie mam pojęcia które modele dobrze współgrają z jakimi amplitunerami. Może to być o tyle ważne, że z racji na "dostępność" amplitunerów prawdopodobnie zakup głośników będzie uwarunkowany tym jaki amplituner uda się dorwać. 

Dodatkowo, pytanie czy dla pierwszego poznania swoich preferencji muzycznych sens może mieć odsłuch planowanych głośników frontowych na innych amplitunerach (stereo) by później przełożyć swoje ustalenia na sprzęty AVR kinowe tej samej marki i z tej samej półki? Czy jednak to inny charakter grania będzie? 

 

edit: sprzęt będzie używany głównie do filmów/ seriali z Netflixa lub HBO i gier na PS5, ale fajnie jakby słuchanie muzyki też było możliwe (około 20 procent użytku w ten sposób). Obecnie potrafię słuchać bezpośrednio z TV, więc chyba nie powinno być tu aż takiego problemu.

Edytowano przez Philantrop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Philantrop napisał:

Magnat zaliczają się do tych tanich i lupiacych bez opamiętania?

Nie nie, nie o to mi chodziło, źle się wyraziłem. Jeśli podejdziesz do suba nonszalacko i kupisz jakiś tam tani budżetowy, to może rozczarować brakiem różnorodności. Ja u siebie minimalnie większym metrażu 18m2 mam dwa SVS-SB3000. I nie po to by grały na max tak by mi wątrobę do gardła cisnęło. Kontrola, niskie zejście, brak deformacji dźwięku. Nie twierdzę że Magnat jest RS8 słaby bo to nie było by obiektywne. Ale posłuchaj gdzieś np. Magnat Cinema Ultra SUB 300-THX. Wiem, droższy... Ale odczucie różnicy między klasami daje do myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Butler napisał:

Nie nie, nie o to mi chodziło, źle się wyraziłem. Jeśli podejdziesz do suba nonszalacko i kupisz jakiś tam tani budżetowy, to może rozczarować brakiem różnorodności. Ja u siebie minimalnie większym metrażu 18m2 mam dwa SVS-SB3000. I nie po to by grały na max tak by mi wątrobę do gardła cisnęło. Kontrola, niskie zejście, brak deformacji dźwięku. Nie twierdzę że Magnat jest RS8 słaby bo to nie było by obiektywne. Ale posłuchaj gdzieś np. Magnat Cinema Ultra SUB 300-THX. Wiem, droższy... Ale odczucie różnicy między klasami daje do myślenia.

Dzięki. W miarę możliwości spróbuję porównać wskazany model w ramach eksperymentu.

Mam takie dodatkowe pytanie po pierwszych rozmowach online z salonami audio. Pojawiła się sugestia, iż wskazane przeze mnie modele głośników to w większości głośniki surround i mogą znacznie osłabić poziom dźwięku, w szczególności stereo, w przypadku ich zastosowania na przodzie jako lewy i prawy front. Czy rzeczywiście zastosowanie tych głośników (Indiana Line Nota 260x, Elac debut 2.0 b5.2/6.2, Wharfedale 220, Monitor Bronze 50, Polk Signature s20, kef q150, dali zensor 1, dali oberon 1, pylon audio Pearl monitor) jako przednie jest złym pomysłem?

Edytowano przez Philantrop
Doprecyzowanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakieś kuriozum że w typowych zestawach do kina na fronty proponuje się duże kolumny, znacznie większe od reszty. Nie tak to powinno wyglądać. Wszystkie kolumny powinny być tej samej wielkości, wręcz takie same. Większe fronty sprawdzają się jednak do muzyki, gdzie grają skonfigurowane samodzielnie, więc mamy na rynku takie zestawy-hybrydy do wszystkiego. Jeśli zainwestujesz w dobry szybki sub (zazwyczaj zamknięty), to mając jedynie podstawkowe nie będziesz mieć problemu z muzyką. Zwykłe, podstawowe suby z otwartą komorą bass reflex słabo się spisują w muzyce.

Do 16m2 możesz jednak znaleźć podstawkowe które sobie poradzą znakomicie bez suba w muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Butler napisał:

To jakieś kuriozum że w typowych zestawach do kina na fronty proponuje się duże kolumny, znacznie większe od reszty. Nie tak to powinno wyglądać. Wszystkie kolumny powinny być tej samej wielkości, wręcz takie same. Większe fronty sprawdzają się jednak do muzyki, gdzie grają skonfigurowane samodzielnie, więc mamy na rynku takie zestawy-hybrydy do wszystkiego. Jeśli zainwestujesz w dobry szybki sub (zazwyczaj zamknięty), to mając jedynie podstawkowe nie będziesz mieć problemu z muzyką. Zwykłe, podstawowe suby z otwartą komorą bass reflex słabo się spisują w muzyce.

Do 16m2 możesz jednak znaleźć podstawkowe które sobie poradzą znakomicie bez suba w muzyce.

Wielkie dzięki, uspokoiłes mnie, bo już lekko zwątpiłem w swoją wersję systemu z kolumnami podstawkowymi jako fronty i surround. Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o tym, że wszystkie kolumny głośnikowe powinny być podobnej wielkości, ale tak na chłopski rozum wydaje się to uzasadnione i przydatne. 

Jak widzę będę musiał podjąć decyzję co do kupna suba tylko do kina (np. Magnat 302) i głośników radzących sobie bez suba w muzyce lub kupna droższego, lepszego, zamkniętego suba, który nada się zarówno do kina jak i do muzyki. 

Czy któreś z zaproponowanych przeze mnie modeli spełniają w Twoim odczuciu wymóg poradzenia sobie w muzyce bez suba? Lub ewentualnie mógłbyś podać jakieś swoje sugestie?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z branży już Cię naprowadzą, ja swoje kino na innych założeniach budowałem i podstawkowych głośników zupełnie nie brałem pod uwagę - patrz moja stopka. Z tego typu niewielkich konstrukcji słuchałem z czystej ciekawości niedawno tylko Dali Menuet po tym jak koledzy zrobili sobie mini spota (bodajże 16 października) w którym ciepło się o nim wypowiadali i faktycznie jak na takie kolumienki grało to zaskakująco dobrze. Tylko jak widzisz, jedna to ponad 2500zł.

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wymienionych przez Ciebie monitorów na pierwszym miejscu postawiłbym na Polk S20E, który z wymienionych zagra najbardziej efekciarsko, schodząc najniżej, ale i w stereo radzi sobie naprawdę dobrze. Następne w kolejności to Elac, Indiana Line i Pylon pozostałe modele to rzeczywiście częściej proponowane monitory efektowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Q21 napisał:

Z wymienionych przez Ciebie monitorów na pierwszym miejscu postawiłbym na Polk S20E, który z wymienionych zagra najbardziej efekciarsko, schodząc najniżej, ale i w stereo radzi sobie naprawdę dobrze. Następne w kolejności to Elac, Indiana Line i Pylon pozostałe modele to rzeczywiście częściej proponowane monitory efektowe.

Rozumiem, szczerze mówiąc jestem zaskoczony w odniesieniu do KEF Q150, gdyz na Reddit, gdzie zaczynałem lekturę o zestawach głośnikowych dużo osób właśnie stosowało te głośniki jako przednie. W każdym razie widać, że człowiek uczy się całe życie i dziękuję za podanie kolumn, które nadają się do planowanego zastosowania z przodu. 

Jak rozumiem gdy już podejmę decyzję i uda mi się zorganizować jakiś amplituner kinowy to można się tutaj do Was zwrócić na PW po ewentualne wyceny zestawu jednego z wymienionych głośników? 

Dopuszczalne jest zastosowanie jako boczne głośniki modelu niższego, np. Polk s20e przód i Polk s15e bok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy od budżetu ale model Magnat RS 12 jest bardzo dobrym subem. To poprawiona wersja znanego Sub 302A

Jak masz budżet to oczywiscie mozesz wybrac inny lepszy. Ale w cenie 1500 zł masz jego i Heco Aurora 30A

Q150 absolutnie nie nadaje się na przód. A Reddit jest bardzo złym źródłem informacji. Malo kto stamtąd przychodzi ale jeśli już to ma złe produkty na start.

Jeśli monitory to faktycznie Polk S 20+ S15 , ELAC B6.2 + B5.2 , Fyne F 300 czy KEF Q 350 + 150 to ciekawe wybory.

Ceny znacznie różne.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Wszystko zalezy od budżetu ale model Magnat RS 12 jest bardzo dobrym subem. To poprawiona wersja znanego Sub 302A

Jak masz budżet to oczywiscie mozesz wybrac inny lepszy. Ale w cenie 1500 zł masz jego i Heco Aurora 30A

Q150 absolutnie nie nadaje się na przód. A Reddit jest bardzo złym źródłem informacji. Malo kto stamtąd przychodzi ale jeśli już to ma złe produkty na start.

Jeśli monitory to faktycznie Polk S 20+ S15 , ELAC B6.2 + B5.2 , Fyne F 300 czy KEF Q 350 + 150 to ciekawe wybory.

Ceny znacznie różne.

Piotr

Dzieki za rady. Reddit to tylko był pierwszy etap nabywania wiedzy, która teraz zamierzam tutaj poszerzyć / uzupełnić czy też poprawić (jak widać).

Z racji na ceny wybór prawdopodobnie ograniczę do Polk S20E, Elac B 5.2 / 6.2 lub Indiana Note 260x, w zależności od odsłuchów. Próbuje się umawiać właśnie na odsłuch z pobliskimi salonami audio, a potem pozostanie jedynie zakup odpowiedniej propozycji.

Amplituner to raczej kwestia prosta, co będzie dostępne. Subwoofery już sam wybiorę spośród Magnat RS8/12/302 lub proponowanej wyżej Yamahy.

Jednym z ważniejszych elementów dla mnie jest jednak wyrazistość / klarowność dialogów. Czy któryś z pasujących do powyższych kolumn głośników centralnych odstaje pozytywnie lub negatywnie w tym względzie  czy jest to zbliżona półka? Chodzi oczywiście o Polk S30/35, Elac C1 lub Indiana Note 740X. Jeżeli są inne pasujące brzmieniowo propozycje to również oczywiście jestem otwarty.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wracam po odsłuchu w formie stereo. W pierwszym salonie miałem porównanie tylko Focal Chora 806 ( tylko dla porównania, nie rozważam) i Polk Audio s20. W drugim natomiast Elac B2, Bowersy 606 S2 ( tylko dla porównania, nie rozważam) i Indiana Lina Note 260x. 

Wrazenia mam mieszane, generalnie wszystkie zestawy brzmią znacznie lepiej niż to co mam , więc raczej obaw w tym zakresie większych nie mam i zastanawiam się głównie nad opłacalnością poszczególnych opcji. 

Pierwszy odsłuch (na Denon 2700h, małe pomieszczenie, głośniej):

Focal Chora 806 - znacznie lepsza przestrzeń i szczegóły,

Polk s20e - lepszy bas i kinowe doznania.

Odsłuch był dosyć głośno i w mniejszym pomieszczeniu (otwartym na dalszą , też dosyć mała część sklepu) bez subwoofera. Po tym odsłuchu byłbym spokojnie skłonny wziąć Polk S20, ale jeszcze miałem zaplanowany drugi. Focale rzeczywiście były lepsze, aczkolwiek nie wydałbym na nie 2x więcej po tym odsłuchu.

Na drugim (większą sala, zamknięta, Yamaha 402d) :

Indiana Line Nota 260x - poszła na pierwszy ogień, bardzo przyjemne brzmienie, melodyjne, umiarkowany bas, 

Elac B 6.2 - poprawnie ale tak jakby bez wyrazu, wszystko było bardzo dobrze ale bez jakiegos efektu wow, bardzo wyraźne

Bowersy - tutaj już chyba było zmęczenie materiału, bo ciężko było wyczuć większe różnice, wrażenia jakos pomiędzy dwoma powyższymi.

I tutaj pojawiają się wątpliwości. Czy dodatek subwoofera wpływa na zmianę powyższych wrażeń? Na "chłopski rozum" wydaje mi się, że Polk s20 przez swój mocny bas zyskałyby stosunkowo niewiele na dodaniu suba, zaś Elac b6.2 mógłby zyskać więcej. Czy dobrze mi się wydaje? 

Generalnie udalo mi się wyrwać na promocji nowe Elac B6.2 za 799 złotych para i wydaje mi się, że przy takiej cenie jest to o wiele lepszy zakup niż reszta, gdyż za pozostałe musiałbym zapłacić około dwa razy więcej, a aż takich różnic raczej nie dostrzegłem (mimo drobnych wskazań w stronę Polk czy Indiana).

Pytanie zatem jak powyżej o ewentualny wpływ subwoofera na charakter brzmienia poszczególnych zestawów  i ewentualnie Wasze zdanie co do sensu wymiany promocyjnych Elacow na inne kolumny. Indiana były delikatnie przyjemniejsze w odsłuchu, natomiast według większości opinii są one gorsze niż dwa pozostałe zestawy. Polk s20 natomiast wydawały się bardziej kinowe, efektowne, ale odsłuch był głośniej, w innym pomieszczeniu i na innym amplitunerze.

Wiem, że dosyć chaotycznie, ale generalnie chciałbym usłyszeć Wasze opinie / sugestie. Osobiście skłaniam się ku pozostawieniu Elac B 6.2 w promocyjnej cenie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, S4Home napisał:

Tak te elaci z promocji to killer. 

Więc tu nie masz co rozważać nic innego.

Ale jeśli budujesz system kinowy to sub i tak musi być. Barwa samych kolumn może zmienić się w bardzo małym stopniu. Głównie zależy od kalibracji. 

Ale całego systemu tak. Zdecydowanie

Polecam.

Piotr

Ok, zatem temat głośników zamknięty. Elaci 6.2 na front i w związku z tymm cały zestaw też z tej firmy (surround B 5.2 i centralny C 6.2). 

Teraz zostały dwa dylematy:

1) czy w cenie do około 1500 będzie jakiś lepszy sub niż Magnat RS12? Ewentualnie wymieniony wcześniej subwoofer Elaca (np 3010)?

2) który amplituner lepiej pasuje do Elac Debut B 6.2. Yamaha RX-V6A czy Denon 1600/2700? (Bez względu na dostępność, chodzi o samo brzmienie). I czy będzie duża różnica między słabszymi (RX V 4a i X1600) a wyższymi modelami (RX V6A i x2700) przy tak tanich głośnikach?

Tutaj bez względu na dostępność, chodzi mi o samo brzmienie. Że względu na dostępność raczej nie będę miał możliwości odsłuchu. 

Edytowano przez Philantrop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dante Forum napisał:

Mogę się dowiedzieć ile wyniósł Cię cały zestaw kolumn Elac? 

Szukam podobnego zestawu wraz z ampli i nie chcę wydać fortuny na całe kino... 

Cześć, odpisałem prywatnie. Generalnie nie posiadam jeszce całego zestawu, a fronty nabyłem na promocji za 800 zł. Teraz poluję na amplituner zanim zakupie tyły i centralny, chyba że wcześniej uda się trafić na jakąś mocną promocję (może Black Friday lub święta / okres poświąteczny).

Edytowano przez Philantrop
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Philantrop napisał:

1) czy w cenie do około 1500 będzie jakiś lepszy sub niż Magnat RS12? Ewentualnie wymieniony wcześniej subwoofer Elaca (np 3010)?

W cenie Magnata nie znajdziesz nic lepszego. ELAC 3010 jest znacznie droższy. Ale to lepszy sub.

15 godzin temu, Philantrop napisał:

2) który amplituner lepiej pasuje do Elac Debut B 6.2. Yamaha RX-V6A czy Denon 1600/2700? (Bez względu na dostępność, chodzi o samo brzmienie). I czy będzie duża różnica między słabszymi (RX V 4a i X1600) a wyższymi modelami (RX V6A i x2700) przy tak tanich głośnikach?

Yamaha pasuje lepiej. Ale jej nie ma i nie waidomo keidy będzie.

Tak modele 2700 i 6A grają lepiej. Ale nie wiem czy na B6 to odczujesz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem jak rozumiem słabsze modele amplitunerów są wystarczające dla prawidłowego napędzenia B 6.2?

Pytam, ponieważ spotkałem się z opiniami, że dużo one tracą w przypadku słabszych amplitunerów i nie wiem czy chodzi o takie modele jak wyżej wymienion V4a i X1600 czy raczej jakieś słabe sprzęty sprzed wielu lat.

8 godzin temu, S4Home napisał:

W cenie Magnata nie znajdziesz nic lepszego. ELAC 3010 jest znacznie droższy. Ale to lepszy sub.

Yamaha pasuje lepiej. Ale jej nie ma i nie waidomo keidy będzie.

Tak modele 2700 i 6A grają lepiej. Ale nie wiem czy na B6 to odczujesz.

Piotr

Dziękuję za poradę co do Yamahy. Z denon lepiej nie łączyć czy będzie to akceptowalne połączenie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Philantrop napisał:

Zatem jak rozumiem słabsze modele amplitunerów są wystarczające dla prawidłowego napędzenia B 6.2?

Tak

15 godzin temu, Philantrop napisał:

Pytam, ponieważ spotkałem się z opiniami, że dużo one tracą w przypadku słabszych amplitunerów i nie wiem czy chodzi o takie modele jak wyżej wymienion V4a i X1600 czy raczej jakieś słabe sprzęty sprzed wielu lat.

V4A i 1600 to nie były słabe amplitunery.

Dawniej mieliśmy jeszcze do dyspozycji niższą półkę, zapewne chodziło o nie.

15 godzin temu, Philantrop napisał:

Dziękuję za poradę co do Yamahy. Z denon lepiej nie łączyć czy będzie to akceptowalne połączenie? 

nie masz wyboru.

skąd weźmiesz yamahe?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, S4Home napisał:

 

nie masz wyboru.

skąd weźmiesz yamahe?

Piotr

Tutaj jedynie wchodzi opcja sprowadzenia zza granicy. Niestety nie mam żadnych tajnych źródeł tego sprzętu w Polsce ;) 

Dobrze wiedzieć, że tańsze modele też są w porządku, gdyż może uda się oszczędzić lub przeznaczyć coś więcej na subwoofer. Czasem elac3010 lub svs sb1000 da się znaleźć w cenie 500-750 złotych wyższej od Magnat RS12 i z tego co słyszałem jest to skok jakościowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wycieczkę niestety nie ma czasu ;) Stanęło jednak na Denon, bo łatwiej z dostępnością. 

Do subwoofera chciałbym jeszcze zapytać czy wspomniane suby będzie można w ogóle uruchomic w mieszkaniu bez znacznego pogorszenia relacji sąsiedzkich?(Elac 3010, svs sb1000, magnat rs8,RS12,302)

Pokój nie będzie styczny z boku z żadnym sąsiednim mieszkaniem (ściany zewnętrzne lub łączone z innymi pokojami mieszkania), więc głównie obawiam się o sąsiadów z dołu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...